yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

tobago    353
5 minut temu, Zapracowany napisał:

Nie lepiej teraz coś pożądnego, a kłos jakiś triazol?

Nie uzbroiłem się w nic bo plan był na mocny początek kłoszenia. Ten Topsin to tak by opróżnić stany magazynowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam potrzebuje pomocy pszenica hondia flaga w pełni rozwinięta czym mogę ją skrócić usztywnić dostała 03 Modus i 0.5 3tefonu 11 dni temu i dalej rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

1.5 ha po zabiegu elatusem ,aminokwasy i siarczan mg spadl deszcz 4mm...podziala cos z tego co zrobilem czy lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Co lepsze na T2 a co na T3 - tebukonazol 200g czy difenokonazol 125g? Na T2 idzie protiokonazol + azoksy i które z tych wymienionych dodac do tego a które zostawić na T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy środek Starane weźmie skrzyp polny? Przenica w fazie liścia flagowego. Czy jest bezpieczny w tej fazie pszenicy? Dzisiaj przy lustracji pola przed T2 okazało się że jakims cudem sporo tego wyroslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Arturos21 napisał:

Witam potrzebuje pomocy pszenica hondia flaga w pełni rozwinięta czym mogę ją skrócić usztywnić dostała 03 Modus i 0.5 3tefonu 11 dni temu i dalej rosnie

nożyczkami :) zboża teraz w pełni rosną i będą jeszcze rosnąć około miesiąca do czasu aż się w pełni wyklosza. to że dałeś takie 2 substancje to bardzo dobrze. ale to nie jest tak że pryskasz regulatorem i następnego dnia roślina przestaje rosnąć, ona grubnie, usztywnia się, zwalnia rozwój ale nienatychmiast przestaje rosnąć.


przemek111447 napisał:

1.5 ha po zabiegu elatusem ,aminokwasy i siarczan mg spadl deszcz 4mm...podziala cos z tego co zrobilem czy lipa?

w jakim czasie spadło te 4l. nagły intensywny deszcz w 15-20 min czy padało 3-4h? 4l to jednak dość duży opad no ale z drugiej strony już minęła godzina od oprysku. takie to wszystko nie jednoznaczne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
Dnia 26.05.2021 o 22:05, Ursus932 napisał:

Nie odwiejesz tego , a co do osypania to ciężko powiedzieć ale pewnie też nie 

U mnie również jęczmień jary wyszedł w pszenicy, poczekam z koszeniem może obsypie się choć trochę a jak nie to lipa bo miał być to materiał na dalszy siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Nie wymarzł ? 

6 minut temu, Janeczko napisał:

U mnie również jęczmień jary wyszedł w pszenicy, poczekam z koszeniem może obsypie się choć trochę a jak nie to lipa bo miał być to materiał na dalszy siew

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6
1 godzinę temu, yacenty napisał:

nożyczkami :) zboża teraz w pełni rosną i będą jeszcze rosnąć około miesiąca do czasu aż się w pełni wyklosza. to że dałeś takie 2 substancje to bardzo dobrze. ale to nie jest tak że pryskasz regulatorem i następnego dnia roślina przestaje rosnąć, ona grubnie, usztywnia się, zwalnia rozwój ale nienatychmiast przestaje rosnac

Wiem o tym ale jest sens coś jeszcze dać na flagę czy już czekac na wyrok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25
47 minut temu, Janeczko napisał:

U mnie również jęczmień jary wyszedł w pszenicy, poczekam z koszeniem może obsypie się choć trochę a jak nie to lipa bo miał być to materiał na dalszy siew

A u mnie za to kombajnista kosił przed moim polem mieszankę i potem wjechał w moją pszenicę... Wziąłem tą pszenicę jako materiał siewny na ten rok i teraz mam trochę jęczmienia i owsa. Chyba zastosuje nożyczki bo jednak może mam szanse żeby pszenica była na konsumpcję, a ten jęczmień z owsem popsuje mi wszystko. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
Napisano (edytowany)

Z tym działaniem regulatora u niektórych to tak jak z działaniem saletry, dziś posypią jutro widać efekt  😁

Chłop zastosował regulator i chciałby żeby pszenica przestała rosnąć, trza było glifosat zastosowac 

Edytowano przez tommy66692
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Można łączyć mocznik , siarczan magnezu , vital zboża i saletrę wapniówke ? Bo mam obawy co do saletry wapniowej i siarczanu że może się gryźć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9
1 minutę temu, cris10 napisał:

Można łączyć mocznik , siarczan magnezu , vital zboża i saletrę wapniówke ? Bo mam obawy co do saletry wapniowej i siarczanu że może się gryźć ?

Za mało do zyskania zbyt wiele do stracenia w tym momencie. Daj mocznik w odpowiednim stężeniu i wystarczy. Swoją drogą ja teraz nie przekraczam stężenia 5proc bo szkoda narobić przypaleń w tak zaawansowanej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Valt144 napisał:

To jakieś niedobory ?

A80E4952-3780-47C0-81DF-85761DCDAC4C.jpeg

Jaka odmiana? 

Hondia? 

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18
9 godzin temu, Valt144 napisał:

To jakieś niedobory ?

A80E4952-3780-47C0-81DF-85761DCDAC4C.jpeg

U mnie pojawia się to samo mam obawy, że to sie zamieni zaraz na septorioze paskowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

 

1 godzinę temu, Rzepakowiec napisał:

A u mnie za to kombajnista kosił przed moim polem mieszankę i potem wjechał w moją pszenicę... Wziąłem tą pszenicę jako materiał siewny na ten rok i teraz mam trochę jęczmienia i owsa. Chyba zastosuje nożyczki bo jednak może mam szanse żeby pszenica była na konsumpcję, a ten jęczmień z owsem popsuje mi wszystko. 

U mnie trochę za dużo tego jęczmienia na nożyczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Jeśli tebukanazol nie ma rejestracji w pszenicy jarej to można w ów pszenicy zrobić nim T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
35 minut temu, Zbyszkos napisał:

U mnie pojawia się to samo mam obawy, że to sie zamieni zaraz na septorioze paskowana

T2 było już robione?  U mnie takie coś wywalilo po T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

mam problem z miotłą, na działce na którą nie mogłem wjechać jesienią a wiosenny zabieg był nieskuteczny (tribenuron, fluroksypyr, jakiś zamiennik pumy). czym to teraz poprawić? pszenica ma flagę, zanim środki przyjdą pewnie zacznie się kłosić. axial, puma, jest coś lepszego i bezpiecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
16 minut temu, androproteam napisał:

T2 było już robione?  U mnie takie coś wywalilo po T2

A może po T2 wyczyściło niewidoczną jeszcze septoriozę i teraz pokazują się unieszkodliwione miejsca infekcji... hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

DTRkę raczej. U mnie w ciągu 3 dni też to wyrzuciło na liściu. W sobote oglądałem pszenicę koniec wychodzenia flagi i liść czysty , we wtorek T2 i też co na niektórych liściach plamki już widoczne były. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957
20 minut temu, Zigi94 napisał:

mam problem z miotłą, na działce na którą nie mogłem wjechać jesienią a wiosenny zabieg był nieskuteczny (tribenuron, fluroksypyr, jakiś zamiennik pumy). czym to teraz poprawić? pszenica ma flagę, zanim środki przyjdą pewnie zacznie się kłosić. axial, puma, jest coś lepszego i bezpiecznego?

Axialem jechał będę to chyba najlepszy i najbezpieczniejszy tylko trochę drogi ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
Napisano (edytowany)
29 minut temu, Zigi94 napisał:

mam problem z miotłą, na działce na którą nie mogłem wjechać jesienią a wiosenny zabieg był nieskuteczny (tribenuron, fluroksypyr, jakiś zamiennik pumy). czym to teraz poprawić? pszenica ma flagę, zanim środki przyjdą pewnie zacznie się kłosić. axial, puma, jest coś lepszego i bezpiecznego?

 Do widocznego liścia flagowego to jest faza BBh 37   możesz śmiało pryskać axsialem  i pumą to jest zabieg bezpieczny   póżniej  najlepiej po przekwitnięciu pszenicy i nic się nie dzieje. Sam pryskałem kiedyś powtórzę się jeszcze raz pumą w trakcie kłoszenia w dawce 1l na h miotła zginęła po długim czasie a pszenicy nic nie było.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj