yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

RGT Reform w fazie liścia podflagowego , dostał 170kg N w dwóch dawkach , klasa ziemi 4a/4b .T1 wykonany w środę minie 4 tygodnie , ścieżki się zrastają niby nic dziwnego ale w opryskiwaczu chodzi ciągnik na oponach 650 także to chyba świadczy ze bocznych pędów nie odrzuca skoro taki efekt ... Jak myślicie co na T2 ? Revysky nowe rozwiązanie od BASF ? Czy może elatus era ? Lub coś innego np rozwiązania z bayera ? Budżet do 200-230 zł na ha bo potencjał jakiś jest to warto zainwestować 

D59AB2BC-F5B6-45A0-9585-A8FFD8AFE832.jpeg

820E2B36-C500-43B2-99B5-D0B38B7984FB.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3
1 godzinę temu, john_deere7430 napisał:

RGT Reform w fazie liścia podflagowego , dostał 170kg N w dwóch dawkach , klasa ziemi 4a/4b .T1 wykonany w środę minie 4 tygodnie , ścieżki się zrastają niby nic dziwnego ale w opryskiwaczu chodzi ciągnik na oponach 650 także to chyba świadczy ze bocznych pędów nie odrzuca skoro taki efekt ... Jak myślicie co na T2 ? Revysky nowe rozwiązanie od BASF ? Czy może elatus era ? Lub coś innego np rozwiązania z bayera ? Budżet do 200-230 zł na ha bo potencjał jakiś jest to warto zainwestować 

D59AB2BC-F5B6-45A0-9585-A8FFD8AFE832.jpeg

820E2B36-C500-43B2-99B5-D0B38B7984FB.jpeg

Ascra xpro w pełnej dawce powinieneś się zmieścić w wyznaczonej kwocie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
11 minut temu, isentor napisał:

Elatus Era fajnie wychodzi jak się zgłosisz i zwrócą 10%

Ale pewnie musisz wziąść ponad 10 l 😜

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Krzysiukov napisał:

Ale pewnie musisz wziąść ponad 10 l 😜

 

U mnie w grę wchodzi ponad 100 ha pszenicy także taki z takim rabatem byłby sens ale żeby było 10% taniej to wyjściowej trzeba zapłacić więcej , poza tym średnio jestem przekonany do elatusa , stosował ktoś ? Sprawdza się ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

Ja stosowałem ERA 0,7l/ha plus tebukonazol lub metkonazol,  i jestem zadowolony, jako T2/3 bez późniejszych zabiegów, w tym roku też pójdzie podobna mieszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barter    0

Tydz temu poszedł modus 0.3l, obawiam się że pszenica nie ustoi. Czy stosować coś do skrócenia czy się wstrzymać ? Jak tak to doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
1 godzinę temu, Krzysiukov napisał:

Ale pewnie musisz wziąść ponad 10 l 😜

 

Wystarczy faktura na zamówienie do 20tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kupiłem duet na start i złożyłem o tą niby promocje czyli karta 50 zł na orlen i do dzis zero odzewu ? dostał juz to ktos ? dają to czy to pic na wode ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Panowie miałem plan zrobić mieszankę priaxor 0,8 + tebu 0,8 ale nie mieli w sklepie litrowych opakowań no i wziąłem 5 litrów. Pszenicy mam 5ha i tak się zastanawiam czy nie dać 1 l priaxoru + 0,6 tebukonazolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
1 godzinę temu, barter napisał:

Tydz temu poszedł modus 0.3l, obawiam się że pszenica nie ustoi. Czy stosować coś do skrócenia czy się wstrzymać ? Jak tak to doradźcie coś.

dorzuć etefon do zabiegu T2 w niepełnej dawce. Ja dorzucam co roku do jęczmienia jarego w tym roku bede dorzucał do pszenicy ozimej i pszenżyta. Robiłem kontrole to jest znacząca różnica w wysokości i sztywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

macie już flagowy na wschodzie kraju? bylem w piątek na polu I wydawało mi się ze wychodzi flagowy ale pojechałem dzis upewnić się i okazało się że wyłania się podflagowy, flaga w piątek była tak mała ze widocznie nie zauważyłem jak obieralem rosline. Czasem warto sprawdzić 2x zanim się zacznie pryskac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

Doradzicie czy jeszcze coś dorzucić do Kiera: 

  • tebukonazol: 125g/l
  • difenokonazol: 125g/l
  • azoksystrobina: 200g/l

będę musiał jeszcze domieszać do tego danadim bo widzę że liście jakieś dziwne i do tego pojawia się powoli septorioza.

Zabieg w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, matek89121 napisał:

pytanie do osób pryskających axial pakiem (wineto) po jakim czasie miotła i reszta chwastów powinna gasnąć  ,u mnie i u znajomych którzy to stosowali słaby efekt 

 

Dość długo trzeba czekać na oznaki  przebarwienia na miotle, ale jak już nie rośnie to oprysk działa

Edytowano przez Junak19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
1 godzinę temu, koniu napisał:

dorzuć etefon do zabiegu T2 w niepełnej dawce. Ja dorzucam co roku do jęczmienia jarego w tym roku bede dorzucał do pszenicy ozimej i pszenżyta. Robiłem kontrole to jest znacząca różnica w wysokości i sztywności.

Nie pełną dawkę czyli ile dajesz? Mam troche cerone zalega mi już drugi rok i chyba prysnę w tym sezonie na patrasa i apostela bo lubi je wyłożyć chociaż na razie pszenica wydaje sie niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Wyjaśni mi ktoś dlaczego jedna etykieta mówi by epoksykonazol stosować w życie do bbch 51 inna do bbch 59? Pszenice do 59. Hmmm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

w życie podobno nie wolno opryskiwać w fazie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Bo żyto obcopylne i się pyłek zalepi i nie pofrunie z wiatrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

Panowie przedstawiciel doradził mi pochłonie tygodnia pryskac 0.2 moddusa plus 0.5 etefonu. tydzień temu dopiero zrobione t1 z r1 wnoszenie tegie i boję się że się wywali. co myślicie o jego propozycji ? faza 2-3 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. kupiłem 10 litrów priaxora 5 litrów soligora i 6l azoksystrobiny jak to zapodać na 16 ha? miałem nie stosować grzybówki ale septorioza opanowała mi pszenice. priaxor ma jakieś strobi samo w sobie i karbo coś tam co jest ponoć skuteczną subs. i myślałem dać tego litr solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Ja będę dawał Priaxora po litrze tylko cały czas się zastanawiam czy jeszcze nie dorzucić do tego tebu. Najwyżej jak nie dam a coś wyskoczy to tebu poleci na T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strumian    4

jestem pocztkujacy , i mam takie pytanie czy tarcz łan  bedzie odpowiednia na t2 ? czy moze cos  do niej dodac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj