yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

slawek2209    161
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Dlaczego akurat na flagowy? 

Wcześniej nie można czy w tym okresie jest akurat najlepszy efekt? 

Można i wcześniej.Zależy kiedy pierwszy zabieg był tu robiony.Liść flagowy to już ostatni moment na skracanie dokłosia

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Chciałem zapytać może ktoś doradzi zostało mi 2,5ha patrasa, nawożenie 120N 

Nie była skracana bo nie było warunków żeby wjechać, teraz chce zastosować jakiś t2(jeszcze nie wiem który), odżywkę i czy warto było by dorzucić medax lub modus?? Czy to coś teraz jeszcze da?? 

20210516_180412.jpg

20210516_180354.jpg

20210516_180330.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzo2019    4

Co to za grzyb? Priaxor 0,8l i Tebu 0,5l wyczyści mi to? W zeszłym roku całe liście mi tym zaszły w arkadi i chciałbym ją dobrze ochronić od tego 

IMG_20210515_152453.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacperro    8
robi57362 napisał:

kacperro napisał:

kacperro napisał:

z różnych przyczyn dopiero kilka dni temu zrobiłem t1 w pszenicy środkiem input triple w dawce 1l/ha i teraz pytanie- chciałbym zabieg t2/t3 wykonać w momencie kłoszenia środkiem falcon 0.6l ha oraz dodac amistar 0.5l ha. co wy na taką strategie ochrony?

ponawiam

masz już środki na t2? falcona radzę nie brac bo cena-jakość wychodzi bardzo słabo

nie mam jeszcze nic zakupionego. myślałem jeszczo o kier. jak nie falcon to jaki srodek nie za miliony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
4 minuty temu, gonzo2019 napisał:

Co to za grzyb? Priaxor 0,8l i Tebu 0,5l wyczyści mi to? W zeszłym roku całe liście mi tym zaszły w arkadi i chciałbym ją dobrze ochronić od tego 

IMG_20210515_152453.jpg

Mam podobnie, mógłbyś wstawić foto swojej arkadii bo moja coś się słabo pokrzewila i chciałem porównać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie co to może być bo po deszczach i przymrozkach coś po przebarwiało pszenica? Reszta w porządku.

20210516_153845.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Może lżejsza ziemia i wypłukało składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
kacperro napisał:

robi57362 napisał:

kacperro napisał:

kacperro napisał:

z różnych przyczyn dopiero kilka dni temu zrobiłem t1 w pszenicy środkiem input triple w dawce 1l/ha i teraz pytanie- chciałbym zabieg t2/t3 wykonać w momencie kłoszenia środkiem falcon 0.6l ha oraz dodac amistar 0.5l ha. co wy na taką strategie ochrony?

ponawiam

masz już środki na t2? falcona radzę nie brac bo cena-jakość wychodzi bardzo słabo

nie mam jeszcze nic zakupionego. myślałem jeszczo o kier. jak nie falcon to jaki srodek nie za miliony ?

priaxor o niebo lepszy ale trochę droższy


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
12 minut temu, kacperro napisał:

nie mam jeszcze nic zakupionego. myślałem jeszczo o kier. jak nie falcon to jaki srodek nie za miliony ?

Priaxor 0,8 + tebukonazol 0,6 (250 ec) będzie dobrym wyborem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
22 minuty temu, damiandg napisał:

Powiedzcie co to może być bo po deszczach i przymrozkach coś po przebarwiało pszenica? Reszta w porządku.

 

w mojej okolicy też takich sporo, przypuszczam, że kwestia przepuszczalności gleby i wymywania składników albo wysoki poziom wód gruntowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Co byście polecieli na N3 mocznik A może saletra? 17 marca 220 kg saletry, 15 kwietnia 280 saletrosan. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Jak wiadomo ceny nawozów NKP są kosmiczne, w piątek za Ultra 8 proponowali mi 1860zł, podobnie z resztą azoty - saletra 1360zł. Chciałbym zastosować pomiot kurzy jako nawóz pod korzeń na pszenice i tu moje pytanie:

Czy zastosowanie 5t / ha pomiotu kurzego zastąpi mi nawożenie NPK, czy bardziej nawożenie azotowe? Jak to z tym jest, pytam bo nigdy nie stosowałem żadnego obornika/pomiotu a mam w tym roku taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

Koniec maja a nawozy nie tanieją w sierpniu będą już zasiewy nowe rzepaki to podskoczą bardziej wiec w tym roku raczej nie będzie tanio nawozów przed sezonem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Też chciałem zamówić bo słyszałem że drożeją. Wczoraj jestem w punkcie A Tu się okazuje że już z nowej dostawy. Polifoska 6 1900 A 8 1860, kupiłem ale na azotowe narazie czekam do lipca co się będzie działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
7 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Do miwigosa to brakuje ci jak stąd do Pekinu więc trochę pokory.  Czasami przemilczy jakiś niewygodny dla niego temat, ale wiedzą  to on cię przewyższa o kilka klas. Poza tym, na jego glebach 8 ton pszenicy to żaden wyczyn, chyba że trafi się naprawdę suchy rok.

Kolego ode mnie to się wkoncu odpier**l bo łazisz za d*pa i wciskają te swoje mądrości z d*py 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
3 minuty temu, Slawek393 napisał:

Też chciałem zamówić bo słyszałem że drożeją. Wczoraj jestem w punkcie A Tu się okazuje że już z nowej dostawy. Polifoska 6 1900 A 8 1860, kupiłem ale na azotowe narazie czekam do lipca co się będzie działo 

Mocznik otoczkowany - podobno 2300 brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
7 godzin temu, mysza103 napisał:

Te +34 , które masz dopiero zamiar dać za tydzień , lub dwa , to raczej na wysokość plonu nie wpłynie . No może w jakimś nie wielkim ułamku , który nie wiele więcej zysku przyniesie niż koszt saletry , więc plon lepiej liczyć od tych 140 N . Inną kwestią są oczywiście parametry ziarna , chociaż bywało że niektórzy dawką na kłoś sobie jeszcze bardziej zaszkodzili , przy niesprzyjających warunkach .

kolor - jak bym patrzył na swoją , na razie bajka .

Miałem to samo pisac o tych 34 n.  Już zaczyna się licytacja . Wcześniej było czym dokrzewiac , a zaraz będzie 8 ton na 120 n i kto da mniej azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
7 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Do miwigosa to brakuje ci jak stąd do Pekinu więc trochę pokory.  Czasami przemilczy jakiś niewygodny dla niego temat, ale wiedzą  to on cię przewyższa o kilka klas. Poza tym, na jego glebach 8 ton pszenicy to żaden wyczyn, chyba że trafi się naprawdę suchy rok.

To do ciebie pewnie brakuje mi jak stad do księżyca za takiego speca się masz . To ze naczytałeś się badań i opracowań to nie znaczy ze jesteś takim fachowcem za jakiego się masz .jakby sukces w rolnictwie zależał tylko i wyłącznie od teorii to myśle ze mielibyśmy większość super dochodowych gospodarstw . Niestety rolnictwo to szybkie decyzje , przeważnie odważne , obserwacja co sprawdza się na naszych polach w naszych warunkach . Trzeba mieć łeb na karku , pokorę oraz jaja do podejmowania decyzji . Ty nie masz nic z tych rzeczy wiec zostaje ci wymądrzanie na forum . Raz coś ze mna dyskutowałem , powstawialem zdjęcia i zamknąłeś się . Teraz znowu próbujesz mnie sprowokować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3531

To według twojej teorii teraz podana saletra nie zadziała w pszenicy  na plon ,paranoja jednym nie zadziała innym 100 l wody wymywa , a u mnie przemieszcza w strefę korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Panowie na pszenżyto o potencjale 7 może 8 ton , na t2 dać tazer 0.6 I tebu 0.8 czy może priaxor 0.8 ? Podobne pytanie mam odnośnie pszenicy . Na t2 planuje zakończyć ochronę

T1 dawałem 0.5 unix i 0.5 tilt turbo na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
5 minut temu, masa24 napisał:

To do ciebie pewnie brakuje mi jak stad do księżyca za takiego speca się masz . To ze naczytałeś się badań i opracowań to nie znaczy ze jesteś takim fachowcem za jakiego się masz .jakby sukces w rolnictwie zależał tylko i wyłącznie od teorii to myśle ze mielibyśmy większość super dochodowych gospodarstw . Niestety rolnictwo to szybkie decyzje , przeważnie odważne , obserwacja co sprawdza się na naszych polach w naszych warunkach . Trzeba mieć łeb na karku , pokorę oraz jaja do podejmowania decyzji . Ty nie masz nic z tych rzeczy wiec zostaje ci wymądrzanie na forum . Raz coś ze mna dyskutowałem , powstawialem zdjęcia i zamknąłeś się . Teraz znowu próbujesz mnie sprowokować 

Przecież jak Ci napiszę, że w zeszłym roku na  swoich super ziemiach (mam hektar więcej przeliczeniowego niż fizycznego) miałem średnią z pszenicy 8,3 tony  to i tak nie uwierzysz więc po co mam się z tobą szarpać, wulgarny trollu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj