yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

chesterr87    6
1 minutę temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Jest coś na dość wyrośnięty rumianek?, na jesień nie popryskałem jednego kawałka i na nim jest problem, a lancet ( resztka akurat na kawałek) mało co mu zrobił 🙄

major 300 SL 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6
2 minuty temu, marcinguru napisał:

Na budżetowe T2 wystarczy 0,63l Priaxora+0,75 l Tebu?

ja mam zamiar dac  0,87priaxora+ tebu  0,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137
22 minuty temu, marcinguru napisał:

Na budżetowe T2 wystarczy 0,63l Priaxora+0,75 l Tebu?

Mało priaxora, zamień go na 150g azoksystrobiny i będzie git.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6
29 minut temu, marcinguru napisał:

Na budżetowe T2 wystarczy 0,63l Priaxora+0,75 l Tebu?

 celujesz  6-7 t czy 8-9t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
12 minut temu, misio3p napisał:

Mało priaxora, zamień go na 150g azoksystrobiny i będzie git.

Ja planuję dać 125-150 azoksy i do tego jakieś 120 protio na ha bo tebukonazol poszedł na T1 w dawce 200 g więc nie chcę go w kazdym zabiegu dawać a jak musze to wolę na T3 go dać z metkonazolem lub solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
20 godzin temu, rocco0987 napisał:

Nie pełną dawkę czyli ile dajesz? Mam troche cerone zalega mi już drugi rok i chyba prysnę w tym sezonie na patrasa i apostela bo lubi je wyłożyć chociaż na razie pszenica wydaje sie niska

Napisałem niepełną bo zależy kto haki ma etefon. Jak cerone to 0,5l/ha. Dodaj do zabiegu t2, zrób kawałek kontroli i zobaczysz że bedzie różnica i że nie ma co żałować 30-40zł i myśleć czy bedzie stała czy leżała.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5
2 godziny temu, chesterr87 napisał:

 celujesz  6-7 t czy 8-9t?

Celuje 6-7t.Na T1 poszło 125g protio i 320g fenpropidyny.T2 chce zrobić budżetowo więc Priaxora czy azoksy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marglo    1

Czym zwalczyć pszytulie czepna w późniejszych fazach za niedługo już  liść flagowy będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Prośba o pomoc dla laika. Pszenżyto - jaka to faza. To już liść flagowy czy podflagowy?

Resized_20210519_131919001_9153.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3594
Krzysiukov napisał:

do tego jakieś 120 protio na ha bo tebukonazol poszedł na T1 w dawce 200 g więc nie chcę go w kazdym zabiegu dawać a jak musze to wolę na T3 go dać z metkonazolem lub solo.

nie patrz na to. BASF we wszystkich trzech zabiegach fungicydowych stosował epoksykonazol i nic się nie działo przez to powtarzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
31 minut temu, Troker1979 napisał:

Prośba o pomoc dla laika. Pszenżyto - jaka to faza. To już liść flagowy czy podflagowy?

Resized_20210519_131919001_9153.jpeg

Flagowy całkowicie nie rozwinięty 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Troker1979 napisał:

Prośba o pomoc dla laika. Pszenżyto - jaka to faza. To już liść flagowy czy podflagowy?

Resized_20210519_131919001_9153.jpeg

rozbierz roślinę. jeśli w środku jest tylko kłos to jest to liść flagowy. jeśli jest jeszcze jeden schowany to jest to liść podflagowy

  • Thanks 3

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
miwigos napisał:

Flagowy wychodzi jak jest 3 kolanko ,

To jeśli mam 3 kolanko i wydaje mi się że wychodzi flagowy to czy w takim razie mogę jechać za 5 dni z medax i T2? Dodam że T1 robione 2,5 tyg temu, T3 też będe robił.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie do tej pory nie zrobiłem jeszcze w pszenicy ozimej T1 mam przygotowany Duet Star jak myślicie robić nim zabieg na flagowy czy lepiej zostawić sobie go na przyszły rok a teraz działać czymś typowym na flagę np.Priaxor  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

@tomekZ058 Jeden nie wyklucza drugiego , tzn. można dać Priaxor z Duetem Star , fenpropimorf (morfolina)  zwalczy ew. mączniaka i będzie kompletny mocny zabieg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

co powiecie na mieszanine priaxor0,8l +fandango1l

zostanie mi jednego i drugiego na 0,7ha tylko czy jest sens mieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Dobrym zabiegiem będzie 170 g azoksy + 170 g tebu ( 0.7 Tazer + 0.7 tarcza łan) . Tak by mi pasowało z opakowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137

Będzie to dobry zabieg.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
58 minut temu, fezoi napisał:

@tomekZ058 Jeden nie wyklucza drugiego , tzn. można dać Priaxor z Duetem Star , fenpropimorf (morfolina)  zwalczy ew. mączniaka i będzie kompletny mocny zabieg .

jakie dawki proponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

jutro mam zamiar prysnąć późno siana pszenicę po burakach , kolanko idealnie 1 cm nad węzłem , na rozkrzewienie poszło 0.7 CCC , mam zamiar jutro dać 0.3 moddusa i 0.8 CCC , będzie ok ? Czy za bogato ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Witam Panowie,  można by jeszcze Stabilanem skrócić pszenicę liść podflagowy już jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
Napisano (edytowany)

Na stabilan za późno. Trineksapak albo etefon 

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
3 minuty temu, pablo6234 napisał:

Witam Panowie,  można by jeszcze Stabilanem skrócić pszenicę liść podflagowy już jest? 

A czytałeś etykiete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj