yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

pabloooo    124
3 godziny temu, m3tysek napisał:

Witam, Zrobiłem próbę gleby przed chwilą dostałem e-maila z wynikiem

Ph 5,2, Fosfor(P205) 13,7 średnia, Potas 11.3 niska, Magnez 5,1 średnia, Azot kg/Ha 65,0 Zawartość odpowiednia 

Czyli ogólnie szału nie ma na tej działce, czym podnieść teraz Potas oraz Ph resztę na ten rok bym zostawił, zostało jeszcze 150kg/ha saletrzaku do wysiania zastanawiam się czy nie opryskać Kalprim i saletrą wapienna 

 

Opryskaj zboże mikro w szczególności manganem i będziesz miał po problemie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614
Jarek22B napisał:

czy Elatus Era w dawce 0,8 daje radę? czy lepiej dać Delaro w dawce 1l (tańsza opcja)?

dodam że chciałbym zrobić  łączone T2/T3 chyba że warunki zmuszą i trzeba będzie rozdzielić

 

 

a jakby tak dać 0.7l Priaxor + 0.8l Delaro? Priaxor przy 0.7l już fajnie będzie działać dzięki sdhi, a dodając 0.8l Delaro dodajemy 140g mocnego protiokonazolu i kolejną strobiluryne. cenowo wyszło by tak samo jak elatus era przy 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
12 godzin temu, Szymon94 napisał:

Obniżka plonu murowana zwłaszcza jak słabsze ziemie. Skuteczność też będzie pod znakiem zapytania bo chwasty już będą duże.

U nas tydzień temu było małe okienko że 3 dni względnie ciepłe noce +4 i sobota słabszy wiatr zdecydowałem się jechać Fundamentum bo chaber i rumian urósł jak szalony, zboża wcześnie siane więc już drugie kolanko od pierwszego się odrywało. Efekt słabiutki, oznaki działania środka na chwastach znikome całe szczęście że przymrozku nie było. 

Jak nie opryskane jesienią to już wiosną jest kaszana.

     Z tą obniżką plonu to bym polemizował   a lancet  prędzej wyczyści chwasty  w pożniejszej  fazie jak jest ciepło niż  małe  chwasty  jak jest zimno .

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
9 godzin temu, kieman12 napisał:

Tak z Podlasia jestem okolice wys maz. 2 dawki jeszcze nie było. Kolanka można się wypatrywać Za tydzień albo 2 .

 

Dobrze się przyjrzeć musisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik117    1
15 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

zdecydowanie 1 opcja, delaro trzeba by było podnieść do 0.8l

A jak bym podniósł delaro to wtedy, który lepszy wariant? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ja zaraz idę sprawdzić czy da się wjechać. Jeżeli się uda to lecę z saletrą. Mrzy cały czas ale już pora nagli. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
9 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

a jakby tak dać 0.7l Priaxor + 0.8l Delaro? Priaxor przy 0.7l już fajnie będzie działać dzięki sdhi, a dodając 0.8l Delaro dodajemy 140g mocnego protiokonazolu i kolejną strobiluryne. cenowo wyszło by tak samo jak elatus era przy 1l

dziwna i raczej mało ekonomiczna opcja - oczekuje raczej konkretnej odpowiedzi niż pytanie na moje pytanie

ponawiam

czy Elatus Era w dawce 0,8 daje radę? czy lepiej dać Delaro w dawce 1l (tańsza opcja)?

dodam że chciałbym zrobić  łączone T2/T3 chyba że warunki zmuszą i trzeba będzie rozdzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Tu sprawdź sobie czy 0,8 elatusa da radę: 

 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

co bedzie lepsze na T2/ T3 0.8 tebu + 0.55 azoksystrobina (tazer), 0.8 tebu + 0.8 cyprokonazol, 0.8 metkonazol ( plexeo) + 0.55 azoksy. Wiem że szybko ale za niedługo bede zamawiał drugą ture pestycydow i wziąłbym to odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Co myślicie o T1 w pszenicy 

Wirtuoz 1l + 0,4 Artemis ? Nie ma dostępnego delaro i chce go zastąpić wirtuozem. Można połączyć te dwa środki ? I czy będzie to skuteczny zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
29 minut temu, andrzej1988 napisał:

co bedzie lepsze na T2/ T3 0.8 tebu + 0.55 azoksystrobina (tazer), 0.8 tebu + 0.8 cyprokonazol, 0.8 metkonazol ( plexeo) + 0.55 azoksy. Wiem że szybko ale za niedługo bede zamawiał drugą ture pestycydow i wziąłbym to odrazu.

Pierwsza opcja najbardziej pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
6 minut temu, Rzepakowiec napisał:

Co myślicie o T1 w pszenicy 

Wirtuoz 1l + 0,4 Artemis ? Nie ma dostępnego delaro i chce go zastąpić wirtuozem. Można połączyć te dwa środki ? I czy będzie to skuteczny zabieg ?

Chyba bezsensu, lepiej do wirtuoza dokupić jakąś morfolinę którą ma Artemis, bo jedyną substancja której nie ma wirtuoz jest właśnie fenpropidyna

Edytowano przez Hubert10624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Dawałem na pierwszą dawke 23 marzec  saletra 102czystego azotu na pszenice sianą w początkiem listopada. Teraz liczyľem obsade i wyszło 210 szt i nie wiem jak to się stało tylko 2 ha ostatnie reszta jest dobrze. Planuje jeszcze 50kg N dorzucic saletra czy rsm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
3 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

     Z tą obniżką plonu to bym polemizował   a lancet  prędzej wyczyści chwasty  w pożniejszej  fazie jak jest ciepło niż  małe  chwasty  jak jest zimno .

Po fazie pierwszego kolanka jest jeszcze sens wjeżdżać lancetem? Prognozy po zakupie środka zmienili się diametralnie. Przez opady przerwa na minimum tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
16 minut temu, farmer1111 napisał:

Dawałem na pierwszą dawke 23 marzec  saletra 102czystego azotu na pszenice sianą w początkiem listopada. Teraz liczyľem obsade i wyszło 210 szt i nie wiem jak to się stało tylko 2 ha ostatnie reszta jest dobrze. Planuje jeszcze 50kg N dorzucic saletra czy rsm 

Nie jestem jakimś wybitnym specjalistą ale wydaje mi się że jak będziesz miał po 3 rozkrzewienia to nie powinno być źle 

Edytowano przez Slawek393

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
52 minuty temu, Hubert10624 napisał:

Chyba bezsensu, lepiej do wirtuoza dokupić jakąś morfolinę którą ma Artemis, bo jedyną substancja której nie ma wirtuoz jest właśnie fenpropidyna

Wirtuoz ma proquinazid który działa zapobiegawczo na mączniaka więc jest produktem kompletnym.

Daj 1 l/ha Wirtoza i nie kombinuj wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Podzwoniłem i jeszcze w okolicy została jedno opakowanie delaro 5l. Mam do opryskania 5 ha to akurat by po litrze delaro wyszło... Ewentualnie można dać 0,8 delaro + 0,3 Andros, a to co zostanie zostawić na następny rok. Tak więc dalaro + Artemis czy wirtuoz w dawce 1 l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
2 godziny temu, PUSSY napisał:

Wirtuoz ma proquinazid który działa zapobiegawczo na mączniaka więc jest produktem kompletnym.

Daj 1 l/ha Wirtoza i nie kombinuj wystarczy.

Zgadzam się, tyle że jeżeli brał pod uwagę Artemisa to możliwe, że chce się pozbyć mączniaka inwazyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
2 godziny temu, mds212 napisał:

Co lepsze na miotle Lancet czy Huzar?

Lancet 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj