yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

sybiuszek24    21

Yacenty udało Ci się posiać między tymi deszczami? Ja mieszkam od was jakieś 40km ale ja mogłem dopiero wjechać na naszych glinach tydz temu w piątek.Bo też byłem nad morzem w tym czasie jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
Przed chwilą, sybiuszek24 napisał:

Yacenty udało Ci się posiać między tymi deszczami? Ja mieszkam od was jakieś 40km ale ja mogłem dopiero wjechać na naszych glinach tydz temu w piątek.Bo też byłem nad morzem w tym czasie jak Ty.

siałem 24.08 i 05.09


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Mimo dolny Śląsk ale pogody bardzo różne i ziemię inne nie to co u mnie bryła i glinka w większości ale udało się posiać zobaczę co wyjdzie bo błąd popełniłem mały ale jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
10 minut temu, disel16v napisał:

Obserwować żeby nie było gorzej? Polecieć jakaś deltametryną na tę pchełki?

Scenicem było zaprawione bo część to kwalifikat + 2g  nupridu na 1 kg nasion . Przebarwienia liści nie martwią mnie tak jak te kropki.. bo to ewidentnie uszkodzenia przez szkodniki.

 

 

To mało nupridu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
26 minut temu, disel16v napisał:

Obserwować żeby nie było gorzej? Polecieć jakaś deltametryną na tę pchełki?

Scenicem było zaprawione bo część to kwalifikat + 2g  nupridu na 1 kg nasion . Przebarwienia liści nie martwią mnie tak jak te kropki.. bo to ewidentnie uszkodzenia przez szkodniki.

 

 

Takie coś dziennikarze piszą...

Screenshot_20210908-222833_Chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

W jakiej optymalnej fazie najlepiej by było pryskać pakiem Belkar+Kliper? 

W etykiecie od 2 liści właściwych

Rzepak obecnie wygląda jak na zdjeciu

IMG_20210908_172727.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
13 godzin temu, hubertuss napisał:

Zwiększenie prędkości? Ja obserwuję w swoim poznaniaku na redlicy talerzowej, że jak szybciej jadę to talerze głębiej idą.

 

zwiększenie prędkości roboczej podczas siewu powoduje zmniejszenie nacisku jednostkowego redlic na powierzchnie gleby - płytszy wysiew nasion

12 godzin temu, yacenty napisał:

Ktoś się pytal jak to jest ze slimakami

 

IMG-20210908-WA0000.jpg

IMG-20210908-WA0001.jpg

ale masz różne zawory do ścieżkowania i albo jest bypass albo rozdziela nasiona na pozostałe lejki

 

sypałem granulat w sobote, sypałem w poniedziałek, lustrowałem w poniedziałek sobotnie pola - środek działa skutecznie

6 godzin temu, masa24 napisał:

Niby czemu głębszy siew jest lepszy w przypadku gdy zaklepie glebę?

tylko i wyłacznie płytki siew lepszy, więcej siły i energii ma siewka rzepaku na przebicie skorupy glebowej

 

i był szał że w tym roku rzepaku ludzie nasieją, tak Ci co nasiali to nie powschodził a Ci co przesiali lub siali i sieją teraz we wrzesniu jest on pod wielkim znakiem zapytania, zimne noce, brak ciepła, dni efektywnych, dzień sie skraca czarno widzę jak narazie siewy wrześniowe, rzepaku w kolejnym roku może brakować, chyba że ciepła jesień będzie, mój 2 tygodnie od siewu i nadal dramat

 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35
1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

 

zwiększenie prędkości roboczej podczas siewu powoduje zmniejszenie nacisku jednostkowego redlic na powierzchnie gleby - płytszy wysiew nasion

 

sypałem granulat w sobote, sypałem w poniedziałek, lustrowałem w poniedziałek sobotnie pola - środek działa skutecznie

tylko i wyłacznie płytki siew lepszy, więcej siły i energii ma siewka rzepaku na przebicie skorupy glebowej

 

i był szał że w tym roku rzepaku ludzie nasieją, tak Ci co nasiali to nie powschodził a Ci co przesiali lub siali i sieją teraz we wrzesniu jest on pod wielkim znakiem zapytania, zimne noce, brak ciepła, dni efektywnych, dzień sie skraca czarno widzę jak narazie siewy wrześniowe, rzepaku w kolejnym roku może brakować, chyba że ciepła jesień będzie, mój 2 tygodnie od siewu i nadal dramat

 

Siew 02.09.2021 , zdjęcie 08.09.2021

9A2C5108-EA62-4756-8EB9-518FBABF9777.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
7 godzin temu, Tomek90 napisał:

To mało nupridu. 

10-12 ml na kg nasion wychodziło jakoś , tak jak rozmawialiśmy jakoś przed siewami tu na forum 

@skywalker89 nie mogę a to uwierzyć że to już choroby grzybowe. Rozumiem insekty bo to jest chyba już norma. Wyjdzie dodać tebukonazolu trochę chyba i tyle 

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
6 godzin temu, Eryko napisał:

Siew 02.09.2021 , zdjęcie 08.09.2021

9A2C5108-EA62-4756-8EB9-518FBABF9777.jpeg

No i właśnie o tym on pisze, taki rzepak ratuje tylko długa i ciepła jesień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Rzepak wczoraj posiany, pytanie moje kiedy sypać granulki na ślimaki ? Teraz czy poczekać na pierwsze wschody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

sypac już, żeby dziadostwo przetrzebić, bo inaczej będą wpieprzać siewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
37 minut temu, beja napisał:

Rzepak wczoraj posiany, pytanie moje kiedy sypać granulki na ślimaki ? Teraz czy poczekać na pierwsze wschody ?

najlepszym terminem jest przeddzień wschodów aby tylko nie padało, lepiej wcześniej jak za późno

8 godzin temu, Eryko napisał:

Siew 02.09.2021 , zdjęcie 08.09.2021

9A2C5108-EA62-4756-8EB9-518FBABF9777.jpeg

bardzo ładne wschody, musiałbyć płytko fajnie zasiany, u mnie 2 tyg od siewu a cos dopiero sie przebija, chyba bedzie do likwidacji zobaczymy za jakiś czas


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Miejscami wyszly samosiewy pszenicy, dodam ze mam tez nieco perzu. Fusilade forte zastosowac na to? Na dwuliscienne bedzie szedl metazanex i navigator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

może być fusilade, dawka perzowa jednorazowo gdy perz troche liści wykształci więcej i wtedy zabieg

  • Thanks 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ktoś wcześniej pisął o agil s 100. Nie wiem czy nie taniej wyjdzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

wystarczy przeliczyć dawki danych środków i już wiecie który wybrać, kupić


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To napewno. Ja aktualnie próuwnuję ceny w dla roślin pl i w polu pl. W zasadzie na to samo wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Żeby to byla jedna substancja czynna to tak, ale sa nieco inne i moze agil wydawac sie tanszy, ale dzialac gorzej, dlatego wole zapytac praktykow niz isc w ciemno🤷🏻‍♂️

 

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak w sumie to wychodzi moze podobnie albo i to fulside taniej. Wcześniej gdsieś widziałem te dawki dla perzu i tak mi się wydąło drogo. Mnie interesują tylko samosiewy w zasadzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Hmm ale agil wedlug etykiety 1,5l na perz, a fusilade 1,7l i fusilade sporo drozsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zwróć uwagę na substancję czynną jak pisął kolega wyżej. Fulside 15 % a agil nie cąłe 10. Trudno pwoiedzieć. Aczkolwiek substancje czynne są inne. Mże te 10 % działac na perz tak smao mocno jak te 15. Na chemiii to ja się neiznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

czym najlepiej opryskać pchelke bo widziałem że kilka roślin mi pogryzło i skakał właśnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
3 godziny temu, proxy8441 napisał:

najlepszym terminem jest przeddzień wschodów aby tylko nie padało, lepiej wcześniej jak za późno

bardzo ładne wschody, musiałbyć płytko fajnie zasiany, u mnie 2 tyg od siewu a cos dopiero sie przebija, chyba bedzie do likwidacji zobaczymy za jakiś czas

U mnie to samo raczej likwidacja. Dwa hektary przesialen reszta chyba będzie pszenica. Pytanie do praktyków jaka uprawa po wykonanym oprysku doglebowym orka czy agregat wystarczy ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysw5    8

Mam pytanie, czym skutecznie rozbijać bryły. U nas ciężka glina a miejscami jakby Ił który jest jeszcze gorszy, obecnie zjeżdżam po kilka razy kultywatorem z wałkami ale to naprawdę uciążliwe. 

Czy brona wirowa jest skuteczna na takie ziemie,  mógłby ktoś coś doradzić?

Wiem że to temat rzepaku, ale krótko jeśli ktoś ma na to rozwiązanie 

20210415_194441.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj