yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kellyq    225

LJA czyli wschód, popular- pojawiają się już pierwsze kwiatki, pt264- za 2 dni będą się żółcić pąki i myślę po połowie przyszłego tygodnia zacznie kwitnąć ,tyle to wiem z nazw odmian, reszta rzepaków też powoli ku kwitnięciu się ma. 

Kurka myśle jak to będzie opryskać rzepak z turem na ciapku gdzie prześwitu mało co, może jaką folię by puścił pod spodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
Napisano (edytowany)

Słuchajcie dzisiaj w sklepie z śor usłyszałem coś takiego od doradcy. Żeby do zabiegu na opadanie płatka dać 0,25l Tytanitu. Zapytałem w jakim celu.  A doradca na to, że w celu pogrubienia ścianek łuszczyn, że chowacz jak będzie próbował przegryźć łuszczycę to będzie miał ciężej. Co o tym myślicie? Pierwsze słyszę o czymś takim, ale pomysł wydał mi się "teoretycznie" logiczny.

Edytowano przez mathewc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)
22 minuty temu, mraukot napisał:

Rzepak to nie pszenica. Tymbardziej, że dostał. 200 N. A tak nawiasem, ile poszło wiosną S ?

Poszło 360kg Saletrosanu i 130kg Kizerytu. Wydaje się dosyć siarki. 
 

Na Pomorzu pojedyncze kwiaty już się pokazują. Sam mam jeden kawałek gdzie wyglada jakby głodował ale liczę mu azot to koło 190kg dostał w azotowych i około 40kg w polifosce łącznie jesienią i zimą. A gdzie jeszcze azot mineralny.. Obstawiam ze chłód i susza zablokowały pobieranie i trzeba czekać na poprawę warunków. Dosypywanie już niewiele zmieni. 
 

Sąsiad usłyszał ze kontrakty na żniwa po 2600 netto/t i dziś lata rozsiewaczem po polach. Szkoda ze nie ma tu konta bo po żniwach pewnie pisałby ze zebrał 6t/ ha. 😆

Edytowano przez tobago
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Koszt nie duży czy pomoże ale na pewno nie zaszkodzi.

4 minuty temu, mathewc385 napisał:

Słuchajcie dzisiaj w sklepie z śor usłyszałem coś takiego od doradcy. Żeby do zabiegu na opadanie płatka dać 0,25l Tytanitu. Zapytałem w jakim celu.  A doradca na to, że w celu pogrubienia ścianek łuszczyn, że chowacz jak będzie próbował przegryźć łuszczycę to będzie miał ciężej. Co o tym myślicie? Pierwsze słyszę o czymś takim, ale pomysł wydał mi się "teoretycznie" logiczny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mathewc385 napisał:

Słuchajcie dzisiaj w sklepie z śor usłyszałem coś takiego od doradcy. Żeby do zabiegu na opadanie płatka dać 0,25l Tytanitu. Zapytałem w jakim celu.  A doradca na to, że w celu pogrubienia ścianek łuszczyn, że chowacz jak będzie próbował przegryźć łuszczycę to będzie miał ciężej. Co o tym myślicie? Pierwsze słyszę o czymś takim, ale pomysł wydał mi się "teoretycznie" logiczny.

Dobry sprzedawca, idealny do handlu 😁

tobago napisał:

Poszło 360kg Saletrosanu i 130kg Kizerytu. Wydaje się dosyć siarki.    Na Pomorzu pojedyncze kwiaty już się pokazują. Sam mam jeden kawałek gdzie wyglada jakby głodował ale liczę mu azot to koło 190kg dostał w azotowych i około 40kg w polifosce łącznie jesienią i zimą. A gdzie jeszcze azot mineralny.. Obstawiam ze chłód i susza zablokowały pobieranie i trzeba czekać na poprawę warunków. Dosypywanie już niewiele zmieni.

To S ma pod dostatkiem. A może rzepak jest "bogaty", tylko Kolega doszukuje się jakichś niedoborów ? 🤔 Czy aż taka susza wystąpiła w tym roku, żeby roślina miała problem z pobraniem N ?? Tak czy inaczej, podawanie N doglebowo na krótko przed kwitnieniem, wydaje się być bezcelowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Mój wuja jednego roku na działce 5ha zrobił sobie test, w czasie pierwszych kwiatków podał 150kg saletry, jak z nim gadałem to stwierdził ze poza tym ze dłużej kwitł, pozniej dojrzewał to w zbiorniku różnic nie zauważył. 
Pozostałe zabiegi wszystkie takie same. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

sąsiad w zeszłym roku sypnął mocznik ,który mu został po zbożach,to rzepak stał do września.Dopiero desykacja pomogła ,żeby dało się skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

wszystko kwestia terminu  stosowania azotu i jego formy 

w tym roku skupy które kończyły skup rzepaku w momencie dużych żniw zapewne będą skupować rzepak dużo dłużej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Używał ktoś Fyfanon? Zostało mi 20l sprzed 4 lat i nie wiele o nim mogę opinii znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Dobrze że ja mam kilka skupów do wyboru i nawet z przytulą nie miałem problemu sprzedać. Niektóre skupy przyjmują rzepak i pszenicę jednocześnie.

6 minut temu, matek89121 napisał:

wszystko kwestia terminu  stosowania azotu i jego formy 

w tym roku skupy które kończyły skup rzepaku w momencie dużych żniw zapewne będą skupować rzepak dużo dłużej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Rzepak jak zaczyna kwitnąć to już nie pobiera składników z ziemi, tyle wałkowane co roku azot do końca marca ,jeszcze lepiej do połowy marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, miwigos napisał:

Rzepak jak zaczyna kwitnąć to już nie pobiera składników z ziemi, tyle wałkowane co roku azot do końca marca ,jeszcze lepiej do połowy marca

Nie powinien pobierać , bo jak rzepak kwitnie to azotu z gleby powinno już być resztki , ale jak mu ktoś da asa przed samym kwitnieniem , to ten rzepak dalej będzie pobierał azot , skoro będzie miał go pod dostatkiem . Efektem tego , a raczej skutek uboczny , bo rzepak się bedzie ciągle odnawiał  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Mam rzepak zasilany ponad 200kg N w jednej dawce 18 marca i 12 kwietnia na jednej działce - obecnie bez różnicy zobaczymy co pokaze w żniwa czy jest sens się spinać i ryc koleiny 😅

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

20 pędów bocznych z pączkami

20210508_132543_res.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
5 minut temu, matek89121 napisał:

druga dawkę powinno dawać sie jak rzepak zaczyna iść w pąk 

Dobre 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, yacenty napisał:

20 pędów bocznych z pączkami

20210508_132543_res.jpg

albo rzepak wyrósł, albo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
7 minut temu, slawek2209 napisał:

Dobre 😆

według was najlepiej cały azot jeszce  lutym ewentualnie do polowy marca  wpierdzielic czy to ma sens  czy nie czy wegetacja ruszyła  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dokładnie tak .Do połowy  w najgorszym wypadku do końca marca .Jak na lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
23 minuty temu, yacenty napisał:

20 pędów bocznych z pączkami

20210508_132543_res.jpg

Jeszcze nied je zawiarze w luszczyny, a bedziemy bic brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj