yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

miwigos    3526
Napisano (edytowany)

Ja 15 marca skończyłem nawożenie 20 kwietnia to na pszenice ostatni dzwonek

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
yacenty napisał:

25 minut temu, robi57362 napisał:

pytanie ile mija tak mniej wiecej czasu od kwitnienia do opadania płatków? pytam bo mam zamiar zrobic t2 ale do poniedzialku nie ma warunków na siłę nie ma co sie pchac bo slodyszka narazie nie ma i nie wiem czy jest sens wogole robic t2 czy poczekać na t3 . rzepak nieśmiało zaczyna kwitnąć

Zależy od roku od przebiegu pogody, bywało bite 2 tygodnie, a któryś z ostatnich lat - teraz nie pamiętam czy 20 czy 19, u nas rzepak kwitł ponad miesiąc

miwigos napisał:

W tym roku na pewno wystarczy jeden zabieg rzepak będzie kwitł krócej poprzednie lata był już dawno opryskany, w tym roku  koło 20 maja dopiero ,miesiąc podziała ,póżniej musi dojrzewać bo w lipcu żniwa na pewno będą

czyli co sądzicie że odpuścić t2 i czekać na ewentualnego robaka? na t3 pojdzie pictor wiec górną półkę. na t 1 poszedl toprex ze 3 tyg temu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mathewc385 napisał:

A gdyby do Emota dodać azoksytrobiny około 120g? Teoretycznie byłoby pełne działanie interwencyjne i zapobiegawcze i może udałoby się uniknąć drugiego zabiegu? Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Dawka Emota 1l. ? to wychodzi chyba ok. 250 pln/ha... W Pictorze przypada po 100 g/ha boskalidu i strobi, a rzepak potrafi być zielony do żniw, a tutaj ponad 130 boskalidu i 125 azoksy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885
21 minut temu, robi57362 napisał:

 

czyli co sądzicie że odpuścić t2 i czekać na ewentualnego robaka? na t3 pojdzie pictor wiec górną półkę. na t 1 poszedl toprex ze 3 tyg temu

ja t2 zwykle nie robie, w tym roku poszło ratunkowe na spękane łodygi, a tak to od caryxu do pictora nic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas sporo rzepaków w tym roku tak wygląda.. 

inbound2314036674876838100.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
4 minuty temu, mraukot napisał:

U nas sporo rzepaków w tym roku tak wygląda.. 

inbound2314036674876838100.jpg

Na moje oko to niedobór magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950
48 minut temu, yacenty napisał:

ja t2 zwykle nie robie, w tym roku poszło ratunkowe na spękane łodygi, a tak to od caryxu do pictora nic

Pomógł ratunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Jacek szacowałeś już ten rzepak? te peknięcia? przyznali? dużo % wg. Ciebie miałes łodyg z pęknięciem?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

nie wiem, jak to ocenic? po 7-10 czy dniach rośliny zielone i grzyba nie widac, ale bez pewnie by nie było widac teraz tylko pewnie w drugiej połowie czerwca

Przed chwilą, proxy8441 napisał:

Jacek szacowałeś już ten rzepak? te peknięcia? przyznali? dużo % wg. Ciebie miałes łodyg z pęknięciem?

coś mi ojciec mówił ze maja być, ale nie wiem czy wczoraj czy dziś. Jeszcze nie mówił ile uznali, więc pewnie ich nie było.
Na moje oko na 10 roślin pęknięte było 7


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73

@yacenty u mnie sąsiad 150 ha ziemi 200 sztuk bydła i taki bauer i spalił 15 ha rzepaku i teraz orze. Pomylił oprysk może mi ktoś to wytlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

idź i go zapytaj


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Spalisz kiedyś sam sobie to sam sobie to wytłumaczysz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
4 minuty temu, Cebulj napisał:

@yacenty u mnie sąsiad 150 ha ziemi 200 sztuk bydła i taki bauer i spalił 15 ha rzepaku i teraz orze. Pomylił oprysk może mi ktoś to wytlumaczyc

Kupa roboty to i rozum czasami odmawia posłuszeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
49 minut temu, yacenty napisał:

idź i go zapytaj

 

48 minut temu, Mareg napisał:

Spalisz kiedyś sam sobie to sam sobie to wytłumaczysz 

Nie ale wy tak dyskutujecie na temat oprysk ów to on pewnie też wiedzę ma a on co nie przeczytał etykiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

idź i zapytaj ;)

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Napisano (edytowany)
22 minuty temu, Cebulj napisał:

 

Nie ale wy tak dyskutujecie na temat oprysk ów to on pewnie też wiedzę ma a on co nie przeczytał etykiety

Wiele opryskow ma podobny wyglad opakowania i z pośpiechu moze nie spojrzal na nazwę  i etykiete , ktos kiedys pisal, ze pomylił  dursbana z mustangiem

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950

Kilka lat temu w sąsiedniej wsi dziadek po 80+ 2,5ha pszenicy spalił bo pomylił opryski z przemęczenia bo dużo ha + krowy i harował od świtu do nocy i pytanie poco? Rodzinka tylko kasę brała i nic nie pomagała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

ja kiedyś kosiłem rzepak u znajomego. Trochę zacząłem z niego żartować ze do dupy ochronę zrobił, bo rzepak jakby spalony i sypie 1.5 tony. 
jak się okazało pryskał i to pryskał środkiem w teorii dobrym, ale był problem z serią i szły reklamacje na ten srodek.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, yacenty napisał:

ja kiedyś kosiłem rzepak u znajomego. Trochę zacząłem z niego żartować ze do d*py ochronę zrobił, bo rzepak jakby spalony i sypie 1.5 tony. 
jak się okazało pryskał i to pryskał środkiem w teorii dobrym, ale był problem z serią i szły reklamacje na ten srodek.

Nie raz tak bylo.. rok temu falcon z bayeru byl jakis dziwny i koledze przyjaral porzadnie pszenicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

znajomemu kiedyś opryski zamokly etykiety byly nieczytelne i tez nie trafil z rozpoznaniem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Falconem to akurat latwo było przypalić.. Tebukonazol + triadimenol + temp. pow 20° i przypalał aż miło 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Cześć. Pierwszy mój rzepak. Odmiana Rohan. Płn wschód co o nim sądzicie? 200N i 300 MgS. Na wiosnę. Jak na razie do kolana. 

IMG_20210507_162029_01.jpg

IMG_20210507_162132_01.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj