yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

mysza103    2462
1 godzinę temu, sw_kamil napisał:

Ile rsm dodajesz żeby było bezpiecznie? 20l na 200l cieczy będzie ok?

 

mi o dokarmianie azotem bardzo nie chodzi , dodaję rsm 26+s , bardziej jako adiuwant , i daję ok 15- 20 litrów rsm na beczkę 450l wody.

A . i daję takie dawki praktycznie do wszystkich zabiegów jakie wykonuję , czyli w sumie uzbiera się tego N 10-15 kg/ha

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
1 godzinę temu, sw_kamil napisał:

Ile rsm dodajesz żeby było bezpiecznie? 20l na 200l cieczy będzie ok?

 

taką dawkę mam sprawdzoną jest bezpieczna do tego 10 kg EpsoTop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
45 minut temu, Tomek90 napisał:

Bo się osad wytrąca podobno. Można z herbicydami, z graminicydem już nie. Można z fungicydem, ale z morfolina już nie. Można z micro, ale z manganem bądź molibdenem nie pamiętam już którym już też nie. Pewnie też zależy od stężenia. 

Mieszalem z moblibdenem i manganem i nie bylo zadnych sktukow ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
33 minuty temu, Kubawww napisał:

Mieszalem z moblibdenem i manganem i nie bylo zadnych sktukow ubocznych.

Tyle z teorii bo ja też te dwa pierwiastki mieszałem z rsm i było ok, na mokre rośliny też nie można rsm a leje także teoria z praktyka nie zawsze musi się zgadzać w każdych warunkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
8 minut temu, ROLNIKzLUBOWA napisał:

Trochę się wyrobił🤔

IMG_20210415_190546.jpg

 

A tu z początku marca

received_964338377705056.jpeg

 

Piękne porównanie, nie zawsze trzeba od razu siać owies :P

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
8 minut temu, ROLNIKzLUBOWA napisał:

Trochę się wyrobił🤔

IMG_20210415_190546.jpg

A tu z początku marca

received_964338377705056.jpeg

Widać że warto zostawić a ludzie sraczkę mają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
32 minuty temu, ROLNIKzLUBOWA napisał:

Trochę się wyrobił🤔

IMG_20210415_190546.jpg

A tu z początku marca

received_964338377705056.jpeg

Ciepło robi swoje  , na Podkarpaciu dzisiaj +  2 stopnie , Jak żyć  panie Premierze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

co  sądzicie o dzielonych dawkach miałem zaplanowane 0,5l orius i 0,5l caramby ze względu na pogodę postanowiłem podzielić dawki i dałem po 0,25 który zrobiłem 11.04 i następny zabieg chcę zrobić 17.04 z reszta dawki i tu pierwsze pytanie może jednak zwiększyć ilość caramby do 0,5l?. rzepak odbudował liście ma jakieś 10cm od ziemi ziemia na mazurach. oczywiście oprócz grzybówki poszło: 2kg dr green mocznik ok 16kg, aminokwasy, krzem, mospilan, fosfor530g za tydzień chcę to powtórzyć z siarczanem magnezu można? zdjęcie rzepaku

 

 

IMG_20210416_103340.jpg

IMG_20210416_103242.jpg

IMG_20210416_103148.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
22 minuty temu, Wicherek napisał:

Ciepło robi swoje  , na Podkarpaciu dzisiaj +  2 stopnie , Jak żyć  panie Premierze ? 

nie masz daleko :)

Rzuć to wszystko i jedź w Bieszczady :) tak się u nas teraz mówi :P

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158
2 godziny temu, PUSSY napisał:

taką dawkę mam sprawdzoną jest bezpieczna do tego 10 kg EpsoTop

Ok. Dzięki. Też w tym roku spróbuję z tym Rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
3 godziny temu, PUSSY napisał:

taką dawkę mam sprawdzoną jest bezpieczna do tego 10 kg EpsoTop

Przy jakiej fazie stężenie 10% dajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja tam pocisnąłem 480l rsm32 klasycznie i już nie zaprzątam sobie głowy żadnym azotem dolistnie. Teraz tylko grzybki, robaczki, bor i troszkę witaminek.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ja też o azocie nie myślę , a lejąc 15-20 l rsm26 na 450 l wody , bardziej mi chodzi żeby ciecz była troszkę tłusta i lepiej się wchłaniała w liść 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Dla niektórych jest to ciekawostka , a dla mnie normalka . Czy do grzybówki , czy do herbicydu , czy innych oprysków idzie ok . 15 l na 450 l wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, yacenty napisał:

rsm - adiuwant? ciekawe

przede wszystkim powoduje że ciecz opryskowa przy dodatku RSM odparowuję przy 30 % ,  przy siarczanie magnezu dodanym do oprysku przy około  70% - źródło Seminaria TAP 2019😀

 

6 minut temu, mysza103 napisał:

Dla niektórych jest to ciekawostka , a dla mnie normalka . Czy do grzybówki , czy do herbicydu , czy innych oprysków idzie ok . 15 l na 450 l wody .

również praktykuję do grzybówek czy w raz z dolistnym nawożeniem -+ 10l/ha  10l/240l wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fogbuse70    7

Rzepak dostał 300kg 1 marca + 20marca 250kg saletry. Ziemie 3-5kl, duże opady. Jest szansa, że azot został przepłukany? Może warto dołożyć 10-15%(25kg/ha) mocznika do T1? Jakieś doświadczenia ze stosowaniem jego posiadacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

U mnie od poniedziałku do teraz 58 litrów wody nakapało . Niby deszcz nie deszcz , ale ciapie prawie cały czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Również  dodaje RSM do oprysków czy to na rzepak czy pszenice , jak zostanie mi  po wylaniu drugiej dawki azotu w mauzerze . Na płatek zeszły  rok też dawałem 20l/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj