Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
18 minut temu, matek89121 napisał:

Tobie chyba nikt jeszcze mordy nie obił za takie głupie zaczepki gwiazdeczko z youtuba.

haha, śmiechłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
19 minut temu, gustaww napisał:

U mnie nie wschód A podają  brutto, a ryczaltowiec dostaje zawsze parę groszy więcej niż vatowiec, czemu?

ojacierpiedole🙄

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
2 godziny temu, Pronar82a napisał:

Tylko że jak idziesz kupować maszyny to też podaja cenę netto bo wychodzi mniej,  i nie każdy jest przecież na Vacie 🤣

Każdy podaje jak chce jeden podaje brutto za pszenicę bo wychodzi więcej i ładnej wygląda 1370 brutto niż 1280 netto

W przypadku maszyn wszyscy mamy 23% vat. Więc bez różnicy. 

1 godzinę temu, jahooo napisał:

Jak ktoś nie potrafi korzystać z kalkulatora, to się przyp...

W niektórych skupach jest jedna cena brutto i dwie ceny netto - dla RR i VAT

Tej ceny 1370 brutto to @galan99 jeszcze nikt nie zobaczył w ZZZ

Gdy jesteś na VAT to obliczasz wszystko wg cen netto i jak ktoś podaje 2 różne ceny netto to jest to oszustwo wg przepisów. 

Pozatym jak ktoś podaje cenę brutto to ile powinna być cena netto skoro są 2 stawki VAT. 

Porządny skup by podał cenę netto i brutto dla RR. 

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15405

A ja tam wolę cenę jaką mi dają albo ile ja mam zapłacić a nie tam przeliczać.

Cena to cena a nie liczydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Jak ktoś nie potrafi korzystać z kalkulatora, to się przyp...

W niektórych skupach jest jedna cena brutto i dwie ceny netto - dla RR i VAT

Tej ceny 1370 brutto to @galan99 jeszcze nikt nie zobaczył w ZZZ

Wiadoma sprawa że nikt nie zobaczy takiej stawki jak 1370 w pełnej sumie , może jakiś znajomy i będzie miał .

Ale na stawkę 1150 można liczyć brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3498

Na rozliczeniach na fakturach tak samo , jest okrągła sumę za towar ale netto to ci wychodzi w ułamkach , tak ma ryczałtowiec . Czy kupujesz maszyny, środki do produkcji ,też masz podane ceny brutto i tylko faktura lub paragon ma wyszczególnione rozliczenie ile jest VAT . W Polsce ceny "półkowe " są ustalone brutto bo jeśli masz podaną cenę netto to obok musisz podać cenę brutto choćby mniejszym drukiem . Tak więc w Polsce podaje się ceny brutto . To właśnie podawanie cen netto ma podprogowo oszukać klienta tak jak słynne 0,99 gr , ale jak ktoś czuje się niemcem to liczy po niemiecku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Wbrew  pozorom odliczenie vat nie jest proste bo np 800 zł - 7 % vat =744             a 744 zł + 7 % vat =796,08            z matematyki miałem zawsze 5 jak by co .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

W sklepach dużymi napisami cena podana NETTO a malutkimi brutto i mało kto na to patrzy a przy kasie wychodzi rachunek większy bo doliczyli VAT .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.
No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.
No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ja wiem jak się oblicza , tylko większość bedzie chciała odjąć vat w prosty sposób , a to tak nie działa , nawet sami przedsiębiorcy nie podają dokładnie ceny netto bo wychodzą grosze po przecinku i podają w zaokrągkleniu .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, Andpol napisał:

@gustaw bo jest 2% różnicy 

Możliwe, na wszystkim się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

W przypadku maszyn wszyscy mamy 23% vat. Więc bez różnicy. 

 

Zgadza się i każdy skup u nas poddaje cenę brutto dla rolnika ryczałtowego To co za problem podzielić cenę przez 1.07  a później pomnożyć sobie razy 5 albo 7%

Edytowano przez Pronar82a
Dodanie tekstu

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Przeczytaj to co napisałeś i pomyśl. 

Skup który lubi kombinować będzie podawał cenę brutto dla RR bo ona najlepiej wygląda na papierze. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Na rozliczeniach na fakturach tak samo , jest okrągła sumę za towar ale netto to ci wychodzi w ułamkach , tak ma ryczałtowiec . Czy kupujesz maszyny, środki do produkcji ,też masz podane ceny brutto i tylko faktura lub paragon ma wyszczególnione rozliczenie ile jest VAT . W Polsce ceny "półkowe " są ustalone brutto bo jeśli masz podaną cenę netto to obok musisz podać cenę brutto choćby mniejszym drukiem . Tak więc w Polsce podaje się ceny brutto . To właśnie podawanie cen netto ma podprogowo oszukać klienta tak jak słynne 0,99 gr , ale jak ktoś czuje się niemcem to liczy po niemiecku .

Wyjaśnisz/rozjaśnisz jak to się ma do sprzedaży produktów wytwarzanych przez rolnika? 

 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180

Ja to doskonale wiem że to wygląda lepiej większa cena niż mniejszą,  ale nie widzę w tym problemu żeby ktoś sobie policzył jak jest VATowcem  


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6918
2 godziny temu, MarcinNH napisał:

Podawali by netto i wszystko wiadomo a tutaj czytam raz brutto raz netto. Gdzie dzwonie na skup to jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś mi cene brutto podawał. Chyba że tam na wschodzie to takie zagranie psychologiczne że nie wiedzą co to brutto i netto. A rolnik zadowolony

+1pkt ostrzeżeń za pkt. 1.12 taryfikatora

Wydoroślej w końcu, bo inaczej nikt nie zacznie Cię tu brać na poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
8 minut temu, Grzegorz86 napisał:

No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.
No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.
No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.

Proste nie jest bo jakm odejmiesz od brutto 7 % , to wynik żle wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Nie rozumiem oburzenia ryczałtowców. Przecież Wam tym bardziej na transparentności ceny powinno zależeć. Piszecie o kalkulatorach i że jaki to problem policzyć, a nie zastanawiacie się, jak to możliwe, że skoro w skupie zbóż np, podana cena jest ceną brutto, czyli taką, nazwijmy końcową/ostateczną, to jak to możliwe, skoro przepisy nakazują kupującemu, zapłacić Wam cenę netto plus 7% VAT, a vatowcowi, tą samą cenę netto plus 5%vat? Nie zastanawia Was to, jak to możliwe, że ta cena ostateczna/końcowa jest taka sama, że tak jeszcze raz zapytam? 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    340

Co za problem sobie cenę przeliczyć. Spotkałem się z cenami na skupach zarówno netto jak i brutto. Będąc na ryczałcie nie robi mi to problemu, można sobie szybko przeliczyć. Ale znowu np. kupując w okolicy SOR czy nawozy zawsze cena brutto jest podawana. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
miwigos napisał:

8 minut temu, Grzegorz86 napisał:

No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.
No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.
No misiu jak ty miałeś 5 z matmy to ładny poziom matmy miałeś w szkole... 800 brutto tzn ze jest 107% ceny co daje nam netto ok 747,66 netto. Teraz do tej ceny dodaj 7%. Dlatego zawsze byłem za tym by na maturze obowiązkowo była matma na odpowiednim poziomie.

Proste nie jest bo jakm odejmiesz od brutto 7 % , to wynik żle wyjdzie

Ty to dobry jesteś, w poprzednim poście udowodniłem jak proste to jest. Po Tobie akurat nie spodziewałem się, że to zrozumiesz. Nawet poprawnie po polsku nie potrafisz pisać. Od kilku lat śledzę forum to i konkurencyjne, zarówno jak i tam przechwalasz się swoimi wynikami, jakim to wielkim gospodarzem jesteś itp itd a jak ktoś poprosił Cię o jakieś zdjęcia na dowód tego co piszesz to odpowiedziałeś coś w stylu: co nam po twoich zdjęciach? Zatem ja pytam, co komu po twoich wypowiedziach? Jakąś tam wiedzę posiadasz, fakt, ale jest to raczej wiedzą chodnikowa, którą w obecnych czasach można w krótkim czacie nabyć przez net i doświadczenie. Najlepszym na to przykładem Ravoj. Niejednokrotnie zostałeś przyłapany na 'nieścisłościach', siedzisz tu z nudy żeby dowartościować się. Zacznij książki czytać, przestaniesz się nudzić i przy okazji nauczysz się poprawnie pisać, nie będzie wstydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Wszystkie większe skupy operują na cenach netto. Dlatego że vatowiec ma 5 a ryczałt 7. Nikt się nie pyta z jaki rolnik się dodzwonił pytać o cenę bo na to szkoda czasu. Widzę że niektórzy są mocno uprzedzeni do większych gospodarstw "bambrów", kułaków jak to się kiedyś mówiło. Zamiast samemu rozwijać gospodarstwo wolą wojować na forum. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, danielhaker napisał:

Wydoroślej w końcu, bo inaczej nikt nie zacznie Cię tu brać na poważnie

Widocznie jesteś ze wschodu bo ciśnienie skoczyło i żyłka pękła haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

W brutto to podają wioskowe januszexy. Normalny skup podaje netto.

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

Ceny śor czy części zamiennych są podawane z reguły w kwocie brutto, bo dla wszystkich kupujących są jednakowe. Ceny skupu płodów rolnych powinny być podawane w kwotach netto, ponieważ dla ryczałtowców i vatowców są obłożone inną stawką vat. Kwota netto jest taka sama. Kwoty brutto na punktach skupu ładnie wyglądają, ale występują tam, gdzie kombinują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj