Polecane posty

yaroslaw    432
38 minut temu, Kierownik napisał:

przecież cały czas jest oczekiwanie na lepszą cene. Co tu sr** żarem skoro jest jakieś 2-3 tyg po żniwach.

Wielkopolska , Kuj.Pomorskie   już  miesiąc po żniwach - kukurydza  będzie  za miesiąc to  i chłopom  się  nudzi  , wielu  ma  przyczepy  pozajmowane  zbożem  i zastanawiają  się  czy cena  podskoczy  czy  też  nie  . Jak cena  podskoczy to to z przyczep   sprzedadzą  a jak  nie  zdrożeje  to  będą   musieli  gdzieś  wysypać  bo  przyczepy  potrzebne  do  kukurydzy będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
5 godzin temu, MarekUA napisał:

Ja np przewiduje spadki kukurydza zepsuje ceny pszenicy np paszowej na giełdach widać żę entuzjazm opadł... Powiem wam że jest ogólne istne szaleństwo z cenami  np w budowlance wszystko wg tamtego rok dwa razy podrożało ...Jak ktoś zaczął budowe to jest teraz w czarnej dupi.e za przeproszeniem nikt na to nie zwraca uwagi kiedyś musi to jebną^ć.  dzisiaj sto zł  warte jest tyle co nic koszta nas wykańczają. po mojemu cena zbóż teraz w dół po nowym roku stabilizacja na poziomie tysiaka a może i lepiej...

Od stycznia prad + 20% aby nam zielono bylo...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rozmawiałem  z gościem ze starostwa - mówi że od kiedy ceny materiałów budowlanych poszybowały w górę to mają przez miesiąc tyle wniosków o pozwolenie na budowę co kiedyś w rok - bo będzie jeszcze drożej xD także nie tylko chłopy głupie że sprzedają jak tanieje bo będzie jeszcze taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 godzinę temu, sthil007 napisał:

Gaz 45% do góry także suszenie kukurydzy też tanio nie wyjdzie

2,1zł litr kupowałem juz w podobnych cenach , niema tragedii . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
55 minut temu, Jurek87 napisał:

2,1zł litr kupowałem juz w podobnych cenach , niema tragedii . 

Gaz LPG już  2,8 a co się dzieje z cena butli,, propan butan,, to dopiero szok ja parę lat temu kupowałem najtaniej nawet po 32-35 zł a teraz u nas cena dochodzi już prawie do 70 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zblokowali granicęz Białorusią to węgiel pójdzie w górę . Propan butan butla 80zł ma kosztować . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
4 godziny temu, MariuszDe napisał:

Gaz LPG już  2,8 a co się dzieje z cena butli,, propan butan,, to dopiero szok ja parę lat temu kupowałem najtaniej nawet po 32-35 zł a teraz u nas cena dochodzi już prawie do 70 zl

gaz do suszarni , to sam propan deko tańszy od butanu , po części z racji ceny gazu nawozy azotowe tak poszły w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejand    8
19 godzin temu, MarekUA napisał:

Ja np przewiduje spadki kukurydza zepsuje ceny pszenicy np paszowej na giełdach widać żę entuzjazm opadł... Powiem wam że jest ogólne istne szaleństwo z cenami  np w budowlance wszystko wg tamtego rok dwa razy podrożało ...Jak ktoś zaczął budowe to jest teraz w czarnej dupi.e za przeproszeniem nikt na to nie zwraca uwagi kiedyś musi to jebną^ć.  dzisiaj sto zł  warte jest tyle co nic koszta nas wykańczają. po mojemu cena zbóż teraz w dół po nowym roku stabilizacja na poziomie tysiaka a może i lepiej...

Myślę, że od nowego roku wszystko pójdzie jeszcze bardziej w górę, rok nie był najlepszy pod względem zbiorów raczej był mocno średni, od marca/kwietnia widać potężne ożywienie we wszystkich branżach co oznacza, że jest też większe zapotrzebowanie na produkty i jakimś echem odbije się to na cenie zbóż i innych produktów rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7604
9 godzin temu, sthil007 napisał:

Gaz 45% do góry także suszenie kukurydzy też tanio nie wyjdzie

Gaz za***ie Polska gospodarkę jak butla gazu już kurna kosztuje 70 zł zaraz będzie 80 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, galan99 napisał:

butla gazu już kurna kosztuje 70 zł

ja taniej kupuję. i to sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Ci co maja sklepy i handel to co chwile mówią że wszystko idzie do góry i podnoszą cenę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
4 godziny temu, galan99 napisał:

Gaz za***ie Polska gospodarkę jak butla gazu już kurna kosztuje 70 zł zaraz będzie 80 zł .

U nas 56zł rozlewnie MiędzyrzecPodl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
4 godziny temu, galan99 napisał:

Gaz za***ie Polska gospodarkę jak butla gazu już kurna kosztuje 70 zł zaraz będzie 80 zł .

To po co taki drogi kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

60 zl butla ostatnio ale podobno nowa dostawa ma byc 70 zl.

Ceny gazu to wy zobaczycie od 2024r. Bo teraz panstwo dotuje gaz dla indywidualnego odbiorcy. UE zabrania tego i ma byc cena jak przedsiebiorstwa. Czyli jakies 250% drozej.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

jeśli cena się utrzyma na kukurydzę to i do kukurydzy się magazyny znajdą by przechować więc nie ma co straszyć że przez kukurydzę pszenica spadnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9
2 godziny temu, kodzi napisał:

kto i ile płaci za pszenicę paszowa w lubelskim LSW?

910 plus vat tylko, że LKR ale w sumie co to za różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ssanie zaspokojone, teraz bedą wstrzymywać skupy się z zakupami, aż zaczną kosić kukurydzę. Jak export nie pójdzie w góre to teraz tylko spadki na lokalnych rynkach

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj