Polecane posty

jarecki    3274

900 za przenżyto na stałe nie bedzie , możę chwilowo złapać za 900 to skarmianie zwierzakami przestanie być opłacalne ale nawet w interesie sprzedających powinno być utrzymanie produkcji zwierzaków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
8 godzin temu, yacenty napisał:

mieszkasz w porcie to inna bajka ;)

Jacku uwierz mi ze od Ciebie  każda firma ci odbierze towar bez kosztów transportu dzisiaj dzwonisz jutro auto po 1060 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

Lokalne dwie 840/820 :P

Wrócę z urlopu to muszę trochę analiz pobrać jak to jest z gęstością. Poki co niech pszeniczka stoi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś w nocy burza a o 13 kosili pszenicę bo już rośnie, wszystko na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308
4 godziny temu, ws71 napisał:

i mnie śmieszność ogarnia jak słyszę że cena powinna rosnąć bo wzrosły koszty produkcji

a co takiego jest śmiesznego? wytłumacz

 


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
44 minuty temu, emtezecik napisał:

Jacku uwierz mi ze od Ciebie  każda firma ci odbierze towar bez kosztów transportu dzisiaj dzwonisz jutro auto po 1060 netto 

O jakich kodach pocztowych mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
46 minut temu, GABBER85 napisał:
  5 godzin temu, ws71 napisał:

i mnie śmieszność ogarnia jak słyszę że cena powinna rosnąć bo wzrosły koszty produkcji

W każdej dziedzinie jest tak że jak koszty rosną to cena produktu idzie do góry bo nikt nie będzie produkował po kosztach i tym bardziej nie będzie robił jak nie będzie na tym zarobku,  jak koszty rosną to i cena rośnie i nie ma nic w tym śmiesznego, śmieszne jest te że niektórzy nie potrafią liczą i będą robili aby tylko robić i nic z tego nie mieć

  • Like 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886
Jurek87 napisał:

44 minuty temu, emtezecik napisał:

Jacku uwierz mi ze od Ciebie  każda firma ci odbierze towar bez kosztów transportu dzisiaj dzwonisz jutro auto po 1060 netto 

O jakich kodach pocztowych mowa?

58-100 gęstość 73

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, Pronar82a napisał:

W każdej dziedzinie jest tak że jak koszty rosną to cena produktu idzie do góry bo nikt nie będzie produkował po kosztach i tym bardziej nie będzie robił jak nie będzie na tym zarobku,  jak koszty rosną to i cena rośnie i nie ma nic w tym śmiesznego, śmieszne jest te że niektórzy nie potrafią liczą i będą robili aby tylko robić i nic z tego nie mieć

 

1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

a co takiego jest śmiesznego? wytłumacz

 

Powiedzcie to producentom trzody chlewnej, cena  stoi od 20 lat i praktycznie mamy przejęcie rynku przez międzynarodowe koncerny które dysponuja własnym prosiakiem, polskim pracownikiem je tuczącym do tucznika, rzeźnią i na końcu  sklepem,czy to w polityce rolnej unii nie ma mowy że dopłaty obszarowe sa zapłata za zaniżone ceny produktów rolnych i perturbacji wynikających z tego faktu, a powyższych postach czytam że pszenica musi być droga bo inflacja,śr produkcji niestety ale rolnictwa w unii to nie dotyczy[kolego @Pronar82a każdej dziedzinie ale nie rolnictwie, bierzesz PROW na 5 lat i jak możesz rzucić zadeklarowaną produkcje np w 3 roku jeżeli do tej pory idziesz na stratach bo w Belgii znaleziono dzika z asf i w Polsce cena padła z tego powodu na pysk],trochę filozoficznie i bardzo nie na temat🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

mówisz do tych z zachodu , to wytłumacz tym ze wschodu których jusz niema bo jakaś szmata wychodowała asf u nas jest a na zachodzie niema to co z tym zrobić jebnąć unie w h*j i żyć jak za peerelu albo drzeć sie z brukselo o byle gówno bo zachód może a my nie , na wsi niema bydła swiń kur bo nie wolno to większość sieje cokolwiek i czeka na cene więc nie wiem co w tym dziwnego , zawsze można sie wyzbyć wszystkiego i iść do opieki społecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308
8 godzin temu, ws71 napisał:

 

jak kogos cytujesz kto kogoś cytował to cytuj bezpośrednioo by nie przypisywać innemu tego co nienapisał


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

 

W latach 60-tych wprowadzono na wsi obowiązkowe dostawy i kontyngenty, bo rolnicy szybko się zorientowali, że hodowla świń jest nieopłacalna ,i zaczął się spadek hodowli (drastyczny) , a produkcja w PGR była mniejsza niż w gospodarstwach prywatnych, często też o wiele niższej jakości. Dopiero epoka Gierka przyniosła odwrócenie trendu i gdyby nie  centralnie sterowana gospodarka oraz eksport na zachód mięsa za dewizy, w handlu nie brakowałoby niczego.

Bez wzrostu cen,  wspomagamy dwa zjawiska - wygaszanie produkcji i drożejący import. Jak nie mamy u siebie, to automatycznie będziemy kupować drożej, nawet jak jest tanio na giełdzie.

@ws71 piszesz prawdę, ale trochę błędnie interpretujesz fakty, ponieważ lata rabunkowej polityki wobec rolnictwa w UE spowodowały, że owszem, produkujemy tanio, ale produkt jest coraz niższej jakości, co rzutuje na zdrowie ludzi

ktoś się gapnął w UE, że nie może być tak dalej, ale jak zwykle za późno i reakcja jest niewłaściwa

W nowej perspektywie po 2023 zamiast promować produkcję dobrej jakości żywności, zmniejsza się sumę dopłat dla wszystkich i daje duże kwoty do zaniechania produkcji. W obliczu danych ze świata, gdzie klęski żywiołowe plus kryzys w rolnictwie powodują ograniczenie produkcji wobec wzrostu zapotrzebowania na żywność, to moim zdaniem błędny kierunek.  Spowoduje to wzrost cen żywności i lawinowe wycofanie gruntów z produkcji rolniczej, co dodatkowo napędzi wzrost kosztów produkcji rolniczej, ponieważ pewne koszty producentów nawozów i ŚOR są stałe, a im mniejsza produkcja, tym wyższy jej koszt. Już to widać - pszenica poszła w górę o 15-20% w ciągu 2 lat, a nawozy o 60-80% w tym samym czasie, paliwo o 20%. Tak że wzrost cen został zjedzony z nakładką, dlatego oczekiwanie ceny na poziomie 1100-1200 za tonę to nie żadne mrzonki, tylko realny koszt produkcji. Ktoś ten łańcuch musi przerwać, albo ceny nawozów spadną, albo będziemy mieli inflację jak w latach 80-tych za 2-3 lata i kłopoty z systemem finansowym.

Wzrost cen na wschodzie w sierpniu pokazuje, że na rynku zbóż jest problem, utrzymanie ceny 700-800 zł okazało się nierealne, duzi gracze podyktowali takie ceny, że mali nie mieli szans kupić towaru, a rolnicy zbudowali na tyle dużą bazę magazynową, że trzymają towar w oczekiwaniu na cenę i jako lokatę kapitału na jakiś czas.

Tak jak pisałem, rabunkowa polityka skupujących obróciła się w kilka lat przeciwko nim - słabi rolnicy zlikwidowali biznes, a większe gospodarstwa po konsolidacji mają potencjał na handel z dużymi graczami. Typowy strzał w kolano małych skupów.

Jak ktoś napisał - budowa bazy magazynowej kosztem rolników - tak, tylko pszenica to nie porzeczka czy malina, że na rynku jest 2 graczy, którzy się dogadują i ustalają cenę jaką chcą. Tu jednak rządzi giełda i międzynarodowy kapitał. Każdy niedobór na rynku  globalnym winduje cenę, i nie ma znaczenia stan produkcji w Polsce.

Ostrożnie napiszę,  że moim zdaniem do grudnia osiągnięcie ceny 1300 za pszenicę (brutto) jest jak najbardziej prawdopodobne. Sytuację wyklaruje podaż kukurydzy w październiku.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
9 godzin temu, Pronar82a napisał:

W każdej dziedzinie jest tak że jak koszty rosną to cena produktu idzie do góry bo nikt nie będzie produkował po kosztach i tym bardziej nie będzie robił jak nie będzie na tym zarobku, 

Powiedz to wlascielowi np 1000 świń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Co z tego, że zwiększa się światowe zapotrzebowanie na żywność, jak połowy świata po prostu nie stać na unijną żywność.

Z wczoraj oferta: 1120 netto konsumpcja w porcie.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
19 minut temu, Taurus83 napisał:

Powiedz to wlascielowi np 1000 świń 

Ale co ja im mogę powiedzieć,  to że im współczuję że unią dała im na budowę chlewni dofinansowanie a teraz karze im produkować przez 5 lat za darmo? Ceny na tuczniki nigdy nie było i zawsze stała w miejscu bo to nie dochodowy interes 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
zetor7352 napisał:

Ktos ma jakis namiar na skup grochu lubelskie.ok 50 ton

i jeszcze Wipasz Międzyrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
18 godzin temu, Wicherek napisał:

Te 1006 brutto to pewnie powyżej 14 białka i 80 gęstość ?

raczej tak i wydaje mi się że nikt takiej pszenicy w okolicy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
2 godziny temu, jacek1296 napisał:

Co z tego, że zwiększa się światowe zapotrzebowanie na żywność, jak połowy świata po prostu nie stać na unijną żywność.

Z wczoraj oferta: 1120 netto konsumpcja w porcie.

Sam sobie zaprzeczyłeś. Niby świata nie stać ale kupuje od nas po max cenach jakie kiedykolwiek były. Ja nie kojarzę, że było kiedyś drożej u nas w porcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Piast plonsk

Pszenica 970 netto

Pszenzyto 880 netto

Cena na pszenzyto luxus. Mają jakieś wymagania oprócz wilgotności? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj