Polecane posty

galan99    7618

Tak kradną wszystko orzech laskowy , borówkę , malinę a teraz pszenicę .

Minęły lata że pszenica jedyny dochód w gospodarstwie wieźli po 2 tony na skup jak zawsze były kolejki to teraz nie ma kolejek .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25750
20 minut temu, galan99 napisał:

Pszenica nie będzie tanieć przez  najbliższe latach wystarczy że na świecie w kilku krajach to powodzie , pożary i już brak pszenicy a klimat nie rozpieszcza w ostatnich latach .

Jak tam w Watykanie ze zbiorem pszenicy sobie radzą? Zalewa ich regularnie.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7618

Przed wojną było tak jak opowiadali starsi ksiądz , Pan i Wójt reszta to hołota .

Państwo zawsze dogada się z kościołem tak było od wieków i będzie dalej tylko ludzie będą płacić daniny na jednych i drugich co raz większe .

Jak wejdzie nowy ład to osłabi bardzo mocno każdego obywatela nikt nie zyska tylko straci od Gminy po Ratusz .

Państwo chce osłabić bardzo samorządy a ci osłabia ludzi bo podniosą podatki .

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6438

Nie Państwo tyko konkretni ludzie. I tak oto dokonają zemsty za swoje niepowodzenia {czytaj głupotę}.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7618

Zwykły skup ilość ile na przyczepie od 950 do 970 brutto wiec mieszalnia nie zaszalała z ceną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

Mi dziś dali 910 brutto za pasze podwyżki idą z opóźnieniem wykosiłem dziś 1 ha waga 7380 i dalej czekam na kombajn.

24 minuty temu, galan99 napisał:

Zwykły skup ilość ile na przyczepie od 950 do 970 brutto wiec mieszalnia nie zaszalała z ceną .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
32 minuty temu, galan99 napisał:

Zwykły skup ilość ile na przyczepie od 950 do 970 brutto wiec mieszalnia nie zaszalała z ceną .

jezeli brutto dla ryczalta z vatem 7% to netto tez ok 890 do 900 zl wiec cena taka jak u mnie....

Ogolnie duzo od regionu zalezy, platnosc w ciagu 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
15 godzin temu, Bugii napisał:

Jesli masz 2 rolnikow ryczaltowych wystarczy umowa kupna sprzedazy. Zadne faktury i inne....

Co do sprzedazy to nie musze nic wystawiac. Zjadlo je bydlo. Zreszta rolnik ryczaltowy nie rozlicza sie z niczego ani nie wystawia.

Co do tego ze jestem do przodu. To kupujac teraz zaplacil bym 100 zl wiecej. A kupowanie na zapas chyba jeszcze jest dozwolone.

 

Żyj dalej w takim przeświadczeniu ,że Ty nic nie musisz,pierwsza wizyta Inspekcji Wet pod kątem zbożowo-paszowym i sie bardzo mocno zdziwisz jak śię wygadasz że kupujesz zboże

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
9 godzin temu, Agrest napisał:

Dlatego w latach nieurodzaju daje się dodatkową zachętę na powiększenie areału, bo rybka raz złowiona przez wiele lat będzie za plankton dla wieloryba robić.

Porzeczka 1rok plon 5t po 4zł, plus 9 lat plon 10t po 0,5 i zakład ma towar po kilka eurocentów zapewniony.  Te 4 zł nic w bilansie wieloletnim nie robi

Dlatego jak 4 lata temu musiale prosic zeby porzeczke odemnie po 30gr łaskawie kupili , uczepiłem orkan i wyrezałem to w pizdu ,taksamo 11lat wczesnie  zrobilismy ze świniami , nie zaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2070
1 godzinę temu, Jurek87 napisał:

porzeczke odemnie po 30gr łaskawie kupili , uczepiłem orkan i wyrezałem to w pizdu ,taksamo 11lat wczesnie  zrobilismy ze świniami

świnie orkanem ? :D 

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
10 godzin temu, nie napisał:

świnie orkanem ? :D 

A jak😄 mielonka odrazu powstała 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

oj, trzeba zapinać przyczepy i jechać. matif rano znów do góry


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
15 godzin temu, Jurek87 napisał:

Dlatego jak 4 lata temu musiale prosic zeby porzeczke odemnie po 30gr łaskawie kupili , uczepiłem orkan i wyrezałem to w pizdu ,taksamo 11lat wczesnie  zrobilismy ze świniami , nie zaluje.

W tym samym roku po 0,6 zł sądziłem piekne flance(nie mówię że było łatwo,2018 nie był rokiem dla owoców) i też nie żałuję.

Dzięki tobie między innymi doczekałem się rewelacyjnie ceny.

Czy w 2009 miałeś porzeczkę w owocowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

A ja mam już całe szczęście z głowy nad jeziorem cały weekend i dzisiaj agrocentrum tylko w przyszłym tygodniu odbierze 100 ton reszta niech czeka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Na af praktycznie nikt nic nie sprzedaje...a dzisiaj o 6 rano pod lokalnym FDW  Ok 35 zestawów stało w kolejce...śfagier jeździ w firmie która ma z 30 samochodów to nontoper spod kombajnów biorą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339

jak mają sprzedawać jak siedzą na AF...

i w sumie niech jak najwiecej sie wysprzeda i nawet wyexportuje za granice

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534
artur125 napisał:

A w SZA lokalne skupy 750zł brutto🤣 I pewnie jeszcze dziury w całym szukają

Bo tam jest ze 3 cwaniaķów którzy się umówili i czepią kasiorę na wieśniakach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
47 minut temu, Taurus83 napisał:

Na af praktycznie nikt nic nie sprzedaje...a dzisiaj o 6 rano pod lokalnym FDW  Ok 35 zestawów stało w kolejce...śfagier jeździ w firmie która ma z 30 samochodów to nontoper spod kombajnów biorą.  

Jak ktoś ma zobowiązania albo nie ma już gdzie sypać (w Dolnośląskim podobno plony są dobre) to chyba oczywiste, że sprzedaje. Przy obecnych zawirowaniach obecne notowania mogą być najwyższe w całym sezonie. Nikt nie gwarantuje cen po Nowym Roku rzędu 1200 zł netto poza maklerami z Agrofoto.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj