Polecane posty

ukaszProcho    91
2 godziny temu, Zetor86 napisał:

 560 netto z podwórka mam LKR. Lubelskie

 

Mam trochę jęczmienia w owsie pójdzie takie coś?

I jaka cena pszenicy w łódzkim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9
7 minut temu, ukaszProcho napisał:

Mam trochę jęczmienia w owsie pójdzie takie coś?

I jaka cena pszenicy w łódzkim? 

Nie do mnie pytanie :) ja z lubelskiego (okolice Kraśnika) i napisałem co mam za owies.

Za pszenicę (oczywiście paszową) ofertę mam 900 netto przy ilości chociaż na jedno auto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404

A jak tam pszenżyto prognozujecie 

Po 780 i płatne gotówką mam kupca co zabierze wszystko

Co robić sprzedać czy trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4106
39 minut temu, Rolnik1973 napisał:

A jak tam pszenżyto prognozujecie 

Po 780 i płatne gotówką mam kupca co zabierze wszystko

Co robić sprzedać czy trzymać?

Chyba Cię nie zaskoczę jak powiem TRZYMAĆ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
41 minut temu, Rolnik1973 napisał:

A jak tam pszenżyto prognozujecie 

Po 780 i płatne gotówką mam kupca co zabierze wszystko

Co robić sprzedać czy trzymać?

a ile ton ? możę sprzedaj połowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830

Coś na Matiffie zaczyna robić się nieciekawie,czyżby ci którzy mieli zarobić już zarobili a dla reszty zostaje nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4106
1 godzinę temu, rafal3939 napisał:

Dzisiaj farmer Lipsko pasza 899

Konsumpcja 963-1006 , ceny brutto

Te 1006 brutto to pewnie powyżej 14 białka i 80 gęstość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180
3 minuty temu, ws71 napisał:

Coś na Matiffie zaczyna robić się nieciekawie,czyżby ci którzy mieli zarobić już zarobili a dla reszty zostaje nadzieja

Wiecznie nie będzie rosło,  w końcu musi przyjść dołek dla pobudzenia ludzi żeby zaczęli ladować przyczepy i wiezc na skup. Trzeba pobudzić rynek, wzrost na giełdzie blokuje ludzi i ludzie czekają aż będzie rosło i rosło żeby więcej zarobić,  trzeba zrobić dołek żeby ludzie się przestraszyli i choć trochę sprzedali

  • Like 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

co znaczy "nieciekawie"? wzrost o 20 euro w tydzień a teraz kilka euro korekty nazywasz "nieciekawie" ?

giełda nie jest dla leszczy, jak widać, trzeba mieć mocne nerwy, ale widze masa się rzuci sprzedawać, bo giełda leci w dół :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Właśnie @ws71 nie rób za naganiacza ;) 
Czytam sobie na EWGT i wyciągam takie wnioski:
- raport z USA wygląda mizernie: 
 

USA - kondycja upraw:

  • Pszenica jara (stanowi ok. 1/4 produkcji pszenicy): tylko 11%  upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (bez zmian w tygodniu), w porównaniu do 70% przed rokiem;
  • Kukurydza: 62% upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (-2% w ciągu tygodnia), w porównaniu do 69% przed rokiem;
  • Soja: 57% upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (-2% w ciągu tygodnia), w porównaniu do 72% przed rokiem;
  • Jęczmień: tylko 23% (-1% w tygodniu) upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii, w porównaniu do 77% przed rokiem

Druga rzecz:
W ciągu 6 tygodni nowego sezonu wyeksportowaliśmy 34,72 tys. ton pszenicy miękkiej, co daje nam niespełna 2% udział (12,5% w sezonie 2020/21) w unijnym eksporcie pszenicy miękkiej i 6 miejsce w rankingu eksporterów.

Czyli wyeksportowaliśmy cały 1% naszego eksportu w porównaniu do 2 poprzednich sezonów (na statkach poszło między 3 a 3,5mln ton przez sezon).

I teraz się zastanawiam czy ma coś do nas w najbliższym czasie przypłynąć. Ale co by się nie działo jakaś tam korekta na giełdzie nie spowoduje, że będę wozić pszenice ;)
Czekam na koszenie QQ i zobaczymy co wyjdzie bo od tego momentu zacznie się prawdziwa gra :P teraz to do kukurydzianych żniw wiadomo, że pszenica nie spadnie w skupach. 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
7 godzin temu, jarecki napisał:

owies tani nie bedzie bo jest go mało mysle żę te 600 zł bedzie realna cena .

W mojej okolicy płacą 600 - 650 netto. Pomorskie, powiat Człuchowski 

Screenshot_20210817_151733_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210817_151717_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Dawid727
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Coś na Matiffie zaczyna robić się nieciekawie,czyżby ci którzy mieli zarobić już zarobili a dla reszty zostaje nadzieja

Daj spokój, nie równaj poziomem do tych co wrzeszczą o 1300-1500 za tonę. Dobrze wiesz, że  na rynku jest mnóstwo pustego pieniądza i nie wiadomo, co spekulanci wykombinują. Zresztą dzisiaj możesz sprzedać ziarno, a za 2 tygodnie za te pieniądze nic nie kupisz. Równie dobrze, jak globaliści dobrze znowu rozkręcą plandemiczną karuzelę, to kabany za 2 miesiące możesz sprzedawać po 8 zł netto albo jeszcze więcej. Jako, że jeszcze cały przemysł mięsny nie jest w rękach korporacji to prędzej czy później tak się właśnie stanie...

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Właśnie @ws71 nie rób za naganiacza ;) 
Czytam sobie na EWGT i wyciągam takie wnioski:
- raport z USA wygląda mizernie: 
 

USA - kondycja upraw:

  • Pszenica jara (stanowi ok. 1/4 produkcji pszenicy): tylko 11%  upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (bez zmian w tygodniu), w porównaniu do 70% przed rokiem;
  • Kukurydza: 62% upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (-2% w ciągu tygodnia), w porównaniu do 69% przed rokiem;
  • Soja: 57% upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (-2% w ciągu tygodnia), w porównaniu do 72% przed rokiem;
  • Jęczmień: tylko 23% (-1% w tygodniu) upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii, w porównaniu do 77% przed rokiem

Druga rzecz:
W ciągu 6 tygodni nowego sezonu wyeksportowaliśmy 34,72 tys. ton pszenicy miękkiej, co daje nam niespełna 2% udział (12,5% w sezonie 2020/21) w unijnym eksporcie pszenicy miękkiej i 6 miejsce w rankingu eksporterów.

Czyli wyeksportowaliśmy cały 1% naszego eksportu w porównaniu do 2 poprzednich sezonów (na statkach poszło między 3 a 3,5mln ton przez sezon).

I teraz się zastanawiam czy ma coś do nas w najbliższym czasie przypłynąć. Ale co by się nie działo jakaś tam korekta na giełdzie nie spowoduje, że będę wozić pszenice ;)
Czekam na koszenie QQ i zobaczymy co wyjdzie bo od tego momentu zacznie się prawdziwa gra :P teraz to do kukurydzianych żniw wiadomo, że pszenica nie spadnie w skupach. 

Jest dziwnie bo jest różnica ok 70 € na tonie pszenicy między Europą a Rosją[cena w portach] , nawet w poprzednim sezonie nie dochodziło do takich rozbieżności[30-40 €], w okolicy jak nigdy wszyscy sprzedawali  prosto z kombajnu i teraz pytanie czy nie wierzyli w dalszy wzrost , czy tak dobrze stoją finansowo że musieli

@JanKrzysztofJestem już przyzwyczajony do ceny  średnio 4,50-5.00[na przestrzeni ostatnich 25 lat] i mnie śmieszność ogarnia jak słyszę że cena powinna rosnąć bo wzrosły koszty produkcji

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3890

zwróć uwagę jakie są cyrki z transportem morskim. frach też mocno podrożał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

po niedzieli chyba te chlewiki / kurniki zaczniecie opróżniać ze ziarna ???????????

wicherek pewnie już ładuje o ile prosto z pola nie sprzedał 😀

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3890
stach12 napisał:

po niedzieli chyba te chlewiki / kurniki zaczniecie opróżniać ze ziarna ???????????

wicherek pewnie już ładuje o ile prosto z pola nie sprzedał 😀

ty tak zawsze czy tylko dziś masz ciche dni?

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj