Polecane posty

ws71    1827

1300 pszenica jakościowa 12,5 [spadek o 80 zł]

@pinochet dla ilu tyś ton, bo u nas przy 2 tyś ton 1450 netto i transport srzedającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
15 godzin temu, Agrest napisał:

Kiedyś ubezpieczałem, ale wówczas były polisy pisane na właściciela działki.

Pytałem w tym roku to jakoś niechętnie firma do tematu podchodziła, a polisa na właściciela mnie nie interesuje.

 

Ja dzierżawy bez papieru ubezpieczam na osobnej polisie. Tak mi doradziła pani z Concordii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam same bambry u Was czy jak,

Prawie jak w kościele Tyś jest Panem Tyś najwyższy zbożu mój. Skrót od tysiąca to tys.

  • Haha 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Tam same bambry u Was czy jak,

Prawie jak w kościele Tyś jest Panem Tyś najwyższy zbożu mój. Skrót od tysiąca to tys.

Cena jaką ma gospodarstwo w 4 lokalizacjach , trochę ponad 2,5 tys. ha, dzięki za poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

dziś giełda już koło 290 euro, sraczka trochę przeszła, naiwni oskubani

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
18 godzin temu, adam85235 napisał:

Podlaskie, sprzedane w poniedziałek ,1430 netto, lokalny młyn  

białko 14,5, gluten 31, gęstość 71, opadanie 160, wilgotność 14%

Gdzie tak płacą? Moja będzie elitarna a nie konsumpcja.

1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Bravo!!!!! Nie zasoby nie jakość a brak taniej pszenicy to źródło podwyżek. Aha i zapamiętajcie gdzie wojna tam kasa ropa pójdzie w górę i gaz  i węgiel i Putin zarobi a te sankcje że ruskich na salony nie wpuszczą to kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524
1 godzinę temu, jahooo napisał:

dziś giełda już koło 290 euro, sraczka trochę przeszła, naiwni oskubani

A masz pewność że będzie po 1500  lub 1700, ,jak mi dadzą 1450 to jedną trzecią sprzedam, jak 1500 to połowe, chyba że ta cena będzie dopiero w marcu to prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

w zasadzie ta cena już powinna być, a na umocnienie się złotówki do euro o wiosny sie nie zanosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Widze w temacie ze sami maklerzy i znawcy giełdowi. Pszenice pewnie na matfi sprzedaja. Albo jada do pobliskiej paszarni z mowia panie co tak tak tanio bo na matif tyle jest xDD

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

na pewno znajomość cen na giełdzie nie przeszkadza w sprzedaży zboża po lepszej cenie

nie chcesz zaglądać na giełdę - twoja sprawa

  • Like 1
  • Thanks 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jezeli sprzedajesz jakosciowa do portu to oczywiscie ze sie interesujesz, ale jezeli amsz paszowke i sprzedajesz do paszarni to Cie ta cena z matif srednio interesuje.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

hmm, sugerujesz, że te ceny na giełdzie i w paszarniach nie mają zadnego powiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Często się zdarza, że paszarnie lepiej płacą od okolicznych młynów i tym samym przerabiają konsumcję na paszę jak leci. Co do giełdy to nie ma się co oszukiwać, wszyscy się nią sugerują a tym bardziej duże paszarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
30 minut temu, mds212 napisał:

Jezeli sprzedajesz jakosciowa do portu to oczywiscie ze sie interesujesz, ale jezeli amsz paszowke i sprzedajesz do paszarni to Cie ta cena z matif srednio interesuje.

Gdy by nie było powiązania z ceną matif , to przecież cenę by nie opuścili na paszarniach , jak tu piszą , bo przecież nie ma żadnych przesłanek do obniżki cen w skupach czy paszarniach bo raczej towaru za dużo nie mają .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Złotówka się umocniła dziś .

Co będzie w styczniu to trudno powiedzieć o by nie spadała cena bo coś wymyślą .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym, ze towaru paszarnie nie mają nie byłbym taki pewien 🤣

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
7 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Ja z tym, ze towaru paszarnie nie mają nie byłbym taki pewien 🤣

Całe życie chłop szuka przyczyny żeby zdrożało.

Jak płacisz za żyto? Parametrów nie znam lokalizacja 05-310 będzie ok 40-50t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
21 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Ja z tym, ze towaru paszarnie nie mają nie byłbym taki pewien 🤣

No pewnie że nie mają, a paszę z powietrza robią. Ach to zakłamywanie rzeczywistości xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Ja swoje ostatnie 30 ton puszczę po 1400 netto zresztą przy obecnych cenach nawozów i śor ta cena to promocja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj