Polecane posty

Andpol    958

Ja obstawiam w swoim regionie że poniżej 700 zł nie powinna spaść. A jak kontrakty na żniwa z ceną?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Pszenica 780 konsumpcja ,więc 700 powinno być ,ale obecnie jest 970

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
20 minut temu, Andpol napisał:

Ja obstawiam w swoim regionie że poniżej 700 zł nie powinna spaść. A jak kontrakty na żniwa z ceną?

Jak podpisywałem tydzień temu to było od 730netto za paszową do 760 netto za konsumpcje . ale jak tak straszycie tym agrolokiem że wali w ci.la jak może , to nie wiem . Ale przy pszenicy paszowej na czym mogą cenę zbić , ? bo przy konsumpcji to wiadomo , białko , gęstość , zanieczyszczenia  , itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie było problemu z białkiem, sprawdź na umówię czy nie wpiszą Ci na przyszły sezon białka min 11,5 na paszowke, a gęstość żeby była jak w psZsnzycie 68, bo potrafią wstawić min 70-72


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Tak jest jak piszesz , ale białko 11,5 czy gęstość 70 , zanieczyszczenia 6% , to raczej nie problem osiągnąć , zważywszy że przez ostatnie 5 lat białka niższego niż 12.8  i gęstości poniżej 74 nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
3 godziny temu, miwigos napisał:

Pszenica 780 konsumpcja ,więc 700 powinno być ,ale obecnie jest 970

Raczej było, chyba że wcześniej podpisana umowa[ mam na myśli netto]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
4 godziny temu, mysza103 napisał:

W moim regionie pewnie jak zwykle  600- 650 zł brutto

Jak Chin powie nie chce pszenicy to się zobaczy do jakiego poziomu może spaść .

Tak jak było w 2017 roku marnie się cena podnosiła względem jesień wiosna .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
2 godziny temu, ws71 napisał:

Raczej było, chyba że wcześniej podpisana umowa[ mam na myśli netto]

Nadal jest ,znaczy wczoraj tak było,ja mam umówione 980

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego zboża przerzucam to widzę jaka jest sytuacja, w ubiegłym roku paszowka zdarzała się nawet z białkiem 9%

ale tez i białko powyżej 15 można było znaleźć 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Jak się daje duże dawki azotu na kłos , to białko idzie do góry , ale odbija się to na gęstości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4088

A w tym roku wiosny do 1 Maja nie widać , będą wysokie plony ? warto pisać kontrakty na pszenicę  ?  radzę się zastanowić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Wiadomo że to wróżenie z fusów , i pogoda może się zmienić z 50 razy , ale od środy do 25 kwietnia u mnie temperatury nocne mają być od +1 do +6 , a temperatury dzienne od +8 do + 17 , także chyba w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

znajomy umówił się z handlarzem 3 tygodnie temu na 940brutto za paszowke, dzis dzwoni żeby odebrać po weekendzie i ceny nie zmniejszył a z tego co wiem to opróżnił juz swoje silosy wiec teraz zbiera na kolejne kontrakty. Ceny nie spuścił wiec możliwe że nie zanosi się na spektakularne obniżki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4088
55 minut temu, mysza103 napisał:

Wiadomo że to wróżenie z fusów , i pogoda może się zmienić z 50 razy , ale od środy do 25 kwietnia u mnie temperatury nocne mają być od +1 do +6 , a temperatury dzienne od +8 do + 17 , także chyba w normie

A  + 20  widziałeś  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

U mnie ma być 1,2 i 3 kwiecień ,powyżej 15 wystarczy ,byle nie było przymrozków w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
16 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

W tym roku nie było problemu z białkiem, sprawdź na umówię czy nie wpiszą Ci na przyszły sezon białka min 11,5 na paszowke, a gęstość żeby była jak w psZsnzycie 68, bo potrafią wstawić min 70-72

A co to jest 11,5 białka w pszenicy, to jakaś porażka, tak samo gęstość 70-72

Dobra pszenica to min80 gęstość i min ze 13 % białka , chyba że jakaś anomalia pogodowa lub zaniedbana

9 godzin temu, mysza103 napisał:

Jak się daje duże dawki azotu na kłos , to białko idzie do góry , ale odbija się to na gęstości 

Bzdura, widziałeś pszenicę która ma duże białko i małą gęstość bo ja nie

Im większy plon tym więcej azotu na kłos trzeba bo nie ma z czego białka wyprodukować, i oczywiście ochrona na kłos, dlatego jak zapowiadają się dobre plony i opady w okresie kłoszenia nie ma co oszczędzać na nawożeniu  na kłos, u mnie w tym roku gęstość 81-82, białko 15,5-16,5

oczywiście nie wiem jak to wygląda np przy 10t/ha, u mnie maks 8 t do osiągnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Jakieś 25 lat temu przy suszy pszenica jara dała 4 tony siana po burakach i wyglądała jak poślad od czyszczenia ziarna ,miało białko 18 ,w miwszalni zapłacili więcej jak w młynie dali tyle za ile kupowali groch ,wtedy soja nie była tak popularna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203
pawelek98 napisał:

16 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

W tym roku nie było problemu z białkiem, sprawdź na umówię czy nie wpiszą Ci na przyszły sezon białka min 11,5 na paszowke, a gęstość żeby była jak w psZsnzycie 68, bo potrafią wstawić min 70-72

A co to jest 11,5 białka w pszenicy, to jakaś porażka, tak samo gęstość 70-72

Dobra pszenica to min80 gęstość i min ze 13 % białka , chyba że jakaś anomalia pogodowa lub zaniedbana

9 godzin temu, mysza103 napisał:

Jak się daje duże dawki azotu na kłos , to białko idzie do góry , ale odbija się to na gęstości 

Bzdura, widziałeś pszenicę która ma duże białko i małą gęstość bo ja nie

Im większy plon tym więcej azotu na kłos trzeba bo nie ma z czego białka wyprodukować, i oczywiście ochrona na kłos, dlatego jak zapowiadają się dobre plony i opady w okresie kłoszenia nie ma co oszczędzać na nawożeniu  na kłos, u mnie w tym roku gęstość 81-82, białko 15,5-16,5

oczywiście nie wiem jak to wygląda np przy 10t/ha, u mnie maks 8 t do osiągnięcia

15.5białka i 71 gęstość miał mój sąsiad w tym roku i to na żuławach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj