Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25726
2 godziny temu, Shaun napisał:

@Agrest ile jęczmień u Ciebie ?? W 24-200 jest po 750 zł brutto i chyba nasypie przyczepę i opchne rolnikowi od kabanow.

Pszenica 900 zł brutto.

U mnie zawsze najtaniej. Tydzień temu zajechałem zapytać to 700brutto. Pszenica była 870brutto pszenżyto 700, gryka 2500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
1 godzinę temu, kundza150 napisał:

Panowie gdzie w dobrej cenie w Podlaskim opchnąć można pszenice jakieś namiary ktoś by polecił około 170 ton

Swego czasu pzz białystok miał dobrą cenę nie wiem jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

 

2 godziny temu, kundza150 napisał:

Panowie gdzie w dobrej cenie w Podlaskim opchnąć można pszenice jakieś namiary ktoś by polecił około 170 ton

Młyn Rafałek 900netto kilka dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
10 godzin temu, marks50 napisał:

https://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ceny-zboz-na-ukrainie-ostro-w-gore,103907.html tu masz odpowiedz że w UA kukurydza od września podrożała o51 % a pszenica 42 % i wynosi obecnie 1010 zł  czyli tyle co na giełdzie ,więc nie wciskaj kitu bo będziesz znów musiał prostować  jak zwykle .

Z raport PKO tez wynika że zboża jeszcze podrożeją od 8-12 % ,tak więc spokojnie ,nie siej fermentu jak zwykle .

Gdzie w moim poście jest wzmianka na temat cen w porcie na Ukrainie bo mam wrażenie że masz kłopot z czytaniem tekstu ze zrozumieniem co do cen na Ukrainie to tam chyba istnieją dwa równoległe cenniki???[może ktoś się wypowie bardziej zorientowany na dziwne rozbieżności miedzy ceną w hrywnach a dolarach]

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4103

Węgiel  leczniczy  to raczej dla tych co sprzedali w żniwa !  oni teraz nie mogą patrzeć na notowania giełdowe

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726

Ci co sprzedali to mają w poważaniu co jest obecnie. Siedzą na saksach albo na stołkach w urzędach albo prowadzą swoje inne biznesy.

Im wszystko jedno bo nadal zarabiają.

A na rozstroje żołądkowe narażeni Ci co nadal mają zboże.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nałożą podatek dochodowy na rolnika w przeliczeniu stały zysk z ha x 19% podatku to dopiero wtedy za widły i na Warszawę pójdą 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    163

To może wtedy rolnictwem zajmą się rolnicy, a nie "dopłatowcy" którzy ziemię mają tylko po to by płacić KRUS i pobierać dopłaty, a nie pracować na roli

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1015

Tak by było jak by zlikwidowali gruntowy a dochodowy obliczali przy pełnej rachunkowosci . 

Wtedy mogło by się nawet okazać że niektórzy nie mają dochodów 😀

W takiej formie jak mówi Damian to by była masakra .

Edytowano przez robercikj100
  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to raczej absurdalne rozwiązanie, ale w tym kraju wszystko jest możliwe :)

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1886

A część na VAT już tak nie robi że szuka kosztów i kupuje faktury? Normalna działalność gospodarczą więc jak zawsze stracą ci mniejsi bo wrzucą ich do wora z wielkimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

 

Jeszcze nałożą podatek dochodowy na rolnika w przeliczeniu stały zysk z ha x 19% podatku to dopiero wtedy za widły i na Warszawę pójdą 

 

jeszcze by tego brakowało.

 

Panowie, ceny ceny ceny. Tego chcemy dowiedzieć się z tego tematu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie ceny pszenicy macie w kontraktach na żniwa?Południowa Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Agrolok proponuje z obiorem z gospodarstwa ze zbiorów 2021 pszenicę paszową po 740 netto woj Łódzkie. A rzepak po 1705 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4103

 Pisanie kontraktów w tak niepewnej rzeczywistości  to ogromne ryzyko  ( rosyjska ruletka ) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsumpcja? Jaka lokalizacja? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj