Polecane posty

robercikj100    1015
4 godziny temu, AndrzejLewoc napisał:

zawarte kontrakty na exsport trzeba jednak zrealizować a pszenicy w kraju nieograniczonej ilości nie ma tak wiec o cene do żniw nie ma sie o co martwic

O Anetka znowu nowe konto założyłaś ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
9 godzin temu, 19seba napisał:

 Pisze tylko to co na skupie mówił gość, że puści mróz i ceny w dół ale co to ma do ceny to nie wiem :)  U nas zawsze najtaniej , patrzac na ceny w innych rejonach to słabo to wygląda

To takiemu się odpowiada: Panie, baJu baju będziem w raju. Czy wiesz co to matif ? 230e czy coś Panu mówi? 

Ciekawe co by wtedy powiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Poniżej ceny rosyjskiej pszenicy w portach M. Czarnego , nawet tam Cargil ma w łapkach skup, wygląda na to że cena spadła w stosunku do 12.12.2020 o całe 2000 rubli, czyżby faktycznie miało spaść

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9265

Spadek ceny w rublach może się wiązać z różnicami kursowymi, patrz na cenę w dolarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Na początku grudnia cena w przeliczeniu na $ i po przeliczeniu na złotówki wynosiła ok 975 zł, jeszcze w zeszłym tygodniu było grubo pow 1050 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

nie wiem czy to prawda co mi sąsiad mówił ze lokalny skupujący w czwartek płacił z konsumpcyjną po 1020zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9265

Lepiej sprzedać taniej, niże dołożyć do interesu po wprowadzeniu ceł, wygląda to na panike, bo kto zostanie z towarem w ręku będzie musiał dołożyć 25$ do tony albo czekać do czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

To takiemu się odpowiada: Panie, baJu baju będziem w raju. Czy wiesz co to matif ? 230e czy coś Panu mówi? 

Ciekawe co by wtedy powiedział 

Coś musi gadać żeby klienta złapać :D Jeszcze nie sprzedałem nic ale już ci mniejsi powoli wypychają bo widze że ze skupu auta się pokazują. Zacznie się robić nerwowo , bo kiedyś będą obniżki a nie każdy chce/ może trzymać do czerwca

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2068

dolar na wykresie pozycjonuje się na wzrosty więc cena pszenicy powinna spadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Jest odwrotnie ,jeżeli dolar się umacnia to euro spada.

A Matif zawsze podąża za USA.

Tak wiec cena w Euro będzie rosła.

Ale z technicznego punktu zanosi się na korektę na kontraktach pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Korekta to jest pewne ze będzie po wzroście 15 Euro tylko pytanie czy spadnie z 5 w dół i  będzie się kręciło między 220 a 230 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

nie wiem czy cena na giełdach  już niedługo nie będzie mniejsza niż na skupie w zakopanym haha 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to jak by było w cenie zanęty wędkarskiej :D

  • Haha 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Jak u nas będzie towaru naprawdę mało to cena na południu kraju dojdzie do ceny z Matif albo ją przekroczy, na razie wiedzą że towaru jest pod dostatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Gdzie jest tego towaru pod dostatkiem? Podejrzewam ze jest mniej jak rok temu. U nas kazdy z kim rozmawiam to mniej ma jak w latach ubieglych

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak tam u was ceny na rozpoczęcie tygodnia ? jest jakaś zmiana od piątku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Jak procam pobijał rekordy na kujawach i pomorzu 10,5-12,5 t/ha i do portu blisko żyć nie umierać ,fakt te technologie z tym wszystkim bajerami to pewnie koło 5tys/ha koszt na hektar się zakręci a na zlanym deszczem podkarpaciu lubelszczyźnie i małopolsce w fazie kwitnienia i wydajności 4,5-7 t/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Też jestem z pomorskiego i u nas susza była gorsza niż w zeszłym roku. W okolicy wszyscy mają puste magazyny. Trzodziarze szukają zboża bo w promieniu kilkudziesięciu kilometrów jest pusto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ja również z pomorskiego. Co do cen czekam na SMS i e-mail ale to po 12 nawet koło 13 przychodzą...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
Dnia 12.01.2021 o 16:38, hardkor113 napisał:

Jaka u was cena? Kasprzak 820 netto paszowa

Paszowa 820 netto 840 konsupcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Handlował ktoś z firmą agrito nie ma problemów z płatnością i parametrami. Nigdy nie sprzedawałem do nich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak dzis cena na matif ? bo ja to sprawdzam na agroloku stronie a tam to wstawiaja z opoznieniem ceny z matif 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj