Polecane posty

Troker1979    569

kurde to chyba tylko mlekpol nie kradnie. Ja teraz tłuszcz powyżej 4,5 i białko 3,6. Jest z czego dziabnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
9 godzin temu, grzesiu napisał:

Szczerze wydaje mi się że żaden z tych zakładów który dziś ciągnie ceny skupu w górę a za tym wielka część polskiej gospodarki nie robi w majty tylko zgodnie ze strategią rozwoju ambicjami a co najważniejsze stabilizacją i maksymalizacja ceny starają się to robić i jak widzimy fajnie im to wychodzi.  Jeśli będzie mniej dostawców i mniej mleka (co mi się nie wydaje) to spółdzielnię ogranicza działalność przekierują strumień produktów na kanały bardziej opłacalne. Nie spodziewałbym się jakiegoś załamania rynku mleka czy rewolucji.  Tak naprawdę trzeba się przyzwyczaić do wielu zmian ale bez paniki. Patrząc na rozstrzał cenowy skupu mleka i ssanie na nie po stronie tych największych to odpływ dużej ilości surowca z pozostałych spółdzielni może skutkować zachwianiem ich płynności i skurczeniem skali biznesu.

W agrobiznesie mówili o cenie mleka że dobra i stabilna  no jest to prawda bo prawie 1.8 zł brutto w mlekpolu czyli produkty powinny byc drogie a tu ani maslo ani mleko w proszku ani sery nie są drogie . Sam się wczoraj zdziwiłem bo kiedyś to by już stekali  że tanio że tyle mleka trzeba przerobić i sprzedać produkty. A tu nie słychać o limitach tak jak kiedyś że za nadprodukcje dostanie się 20 gr mniej  .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
11 godzin temu, komizmo napisał:

A może wyjaśnieniem drobnych oznak paniki w mleczarniach jest taka oto informacja z jaką się zetknąłem kilka dni temu i nie wiem gdzie można szukać jej potwierdzenia. A mianowicie, że w Polsce 90% gospodarstw mlecznych utrzymuje poniżej 20 krów.  Nie wiem czy to można gdzieś np. w GUS potwierdzić ale jeżeli to są prawdziwe i aktualne dane to nie dziwię się że zakłady zaczynają robić w majty. Nie mówię o danych federacji. Tu wiadomo że wygląda to inaczej

W TAP byl artykuł o strukturze gospodarstwo utrzymujących krowy i to co mi utkwiło w pamięci to ze w Polsce gospodarstw utrzymujących powyżej 30 krów  jest tylko 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

W takim razie gdyby nie zielony ład w nowej WPR, bandę ekooszolomów, lewacką nagonkę na hodowców i ochronę środowiska zaryzykował bym stwierdzenie, że złote czasy przed producentami mleka w Polsce 😁

Ale tego nie powiem

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela15    7

Witam wiem że trochę odbiegłem od tematu ale chciałbym zapytać czy w związku ze stal drożeje wozy asenizacyjne będą droższe ?

+1 pkt ostrzeżeń za post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

No może i jest 95% gospodarstw poniżej 30 krów, ale taki jeden biznesmen może mieć więcej krów, niż 100 małych gospodarstw. A pretekst do podniesienia cen maszyn zawsze się znajdzie, ten akurat jest nawet logiczny.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W Mlekovicie w przypadku wyniku 5%tł i więcej jest pobierana kolejna próba, ponieważ jest podejrzenie że kierowca źle pobrał,  mleko nie wymieszane itd. 

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
4 godziny temu, Luki86 napisał:

W TAP byl artykuł o strukturze gospodarstwo utrzymujących krowy i to co mi utkwiło w pamięci to ze w Polsce gospodarstw utrzymujących powyżej 30 krów  jest tylko 5%

Jaki udział % w rynku pod wzgledem profulcjo maja te gosp powyżej 30szt?

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
chuck00 napisał:

W Mlekovicie w przypadku wyniku 5%tł i więcej jest pobierana kolejna próba, ponieważ jest podejrzenie że kierowca źle pobrał,  mleko nie wymieszane itd. 

a jak następna próba będzie 5.15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Uwierz mi, że kolejna próba na pewno nie będzie wyższa, to tak nie działa 😅 Nieźle są tam potłuczeni😅


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437
grzesiu napisał:

https://osmradomsko.pl/kariera/zaklad-produkcji-mleczarskiej-w-nowym-targu-wystawiony-na-sprzedaz/

Panowie z Radomska ja nie wiem na co Wy czekacie ale zbawienia nie będzie to nie ten film. Niska cena skupu ogłoszenie o wyprzedaży WASZWGO majatku chyba czas obudzić się z zimowego snu i zacząć działać. 

niektorzy juz dzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

damianek2019 napisał:

na tłuszczu to jebi... ą napewno w mleksie na probach 4.5 a na fakturze 4.1 oszusci

od zawsze masz tak w mlekovicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
29 minut temu, Kierownik napisał:

niektorzy juz dzialaja

W którym kierunku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

A tak po za tym właścicielom nie zależy aby ratować bądź co bądź swój majątek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

 

od zawsze masz tak w mlekovicie?

nie zawsze badam ale ostatnio tak było.na tych co maja ocene nie da sie oszukać a pozostałych jadą z parametrami zawzse tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
14 minut temu, Farmer6820 napisał:

Dzisiaj Rada w Rykach zobaczymy co z tego wyjdzie. @slawek74@slawek74@ @Dodi@Dodi  @karol6130@karol6130 obstawiamy jakieś zakłady ile będzie podwyżki? 😁

W mlekpolu też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Łolek napisał:

40 minut temu, robert1226 napisał:

To za te pieniądze kupi zachodnią urzywkie i o 100% lepsza od tej samoróbki i dwa tygodnie leżenia.

Możliwe ale wiesz co masz

czyli pół pieniedzy co nowa a na nową 50% doginansowania i jednak nowa 🤔😁 jest o co grać mam 90% maszyn zakupionych na prow jako nowe więc warto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
49 minut temu, Farmer6820 napisał:

Dzisiaj Rada w Rykach zobaczymy co z tego wyjdzie. @slawek74@slawek74@ @Dodi@Dodi  @karol6130@karol6130 obstawiamy jakieś zakłady ile będzie podwyżki? 😁

Przy moich potrzebach to by się przydało tak ze 20gr 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis24    0
13 minut temu, Marcin133 napisał:

Ja już dostałem rano z Polmleku SMS...

I ile masz podwyżki na litrze?? 

2 godziny temu, Łolek napisał:

Radek beczke sam zrób  zbiornik po gazie 5m3 ok 4k pompa po kapitalce 3,5k oś z kołami 2k troche stali narame i dyszel 1,5 wylewak i ssak 2 i dwa tyg roboty

Czekam na info o cenie z Polmleku ☺

A ile na msc oddajesz do nich? 

I ile podwyżki macie?

I jaki rejon kraju??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
matis24 napisał:

13 minut temu, Marcin133 napisał:

Ja już dostałem rano z Polmleku SMS...

I ile masz podwyżki na litrze?? 

I co było zawarte w tym SMS bo ja też Polmlek ale jeszcze SMS nie dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj