Polecane posty

grzesiu    532
2 godziny temu, nikolas29 napisał:

W naszych stronach ci co mają sporo mleka i oddają do Radomska uciekają do innych mleczarni.juz sporo osób..osm Radomsko zagrożone

Odchodzą i będą odchodzić bo doić za grosze mija się z celem. Lepiej nie będzie.  Surowca będzie co raz mniej w takiej spółdzielni aż w końcu zabraknie na wypłaty za oddane mleko i podzieli los tych znanych już nam z tej przykrej historii ale coż  sami właściciele na to pozwalają.  Nikt mi nie powie że rada też doi za 1.2zl bo już dawno by nie trzymała takiego nieefektywnego zarządu a były prezes chyba jako jedyny w kraju (bo nie znam takiego przypadku w kraju aby któryś z prezesów miał odwagę powiedzieć chłopom że trzeba się łączyć bo innego wyjścia nie ma) i dziś już nie jest prezesem a chciał dobrze chciał ratować. 

Szanuje tych Podlaskich Chłopów że potrafią czasami zaznaczyć zarządom swoją obecność i czujność nad biznesem a reszta kraju jak se pościele tak się wyśpi a takie Podlasie może być w cały kraju tylko Panowie  trzeba zmienić myślenie i jakieś chore wyobrażenia o mega wymaganiach i reżimach podlaskich spółdzielni. Od dobrego surowca wszystko się zaczyna bo z G cudu nie wyczaruje. 

Edytowano przez grzesiu
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

A może wyjaśnieniem drobnych oznak paniki w mleczarniach jest taka oto informacja z jaką się zetknąłem kilka dni temu i nie wiem gdzie można szukać jej potwierdzenia. A mianowicie, że w Polsce 90% gospodarstw mlecznych utrzymuje poniżej 20 krów.  Nie wiem czy to można gdzieś np. w GUS potwierdzić ale jeżeli to są prawdziwe i aktualne dane to nie dziwię się że zakłady zaczynają robić w majty. Nie mówię o danych federacji. Tu wiadomo że wygląda to inaczej

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Szczerze wydaje mi się że żaden z tych zakładów który dziś ciągnie ceny skupu w górę a za tym wielka część polskiej gospodarki nie robi w majty tylko zgodnie ze strategią rozwoju ambicjami a co najważniejsze stabilizacją i maksymalizacja ceny starają się to robić i jak widzimy fajnie im to wychodzi.  Jeśli będzie mniej dostawców i mniej mleka (co mi się nie wydaje) to spółdzielnię ogranicza działalność przekierują strumień produktów na kanały bardziej opłacalne. Nie spodziewałbym się jakiegoś załamania rynku mleka czy rewolucji.  Tak naprawdę trzeba się przyzwyczaić do wielu zmian ale bez paniki. Patrząc na rozstrzał cenowy skupu mleka i ssanie na nie po stronie tych największych to odpływ dużej ilości surowca z pozostałych spółdzielni może skutkować zachwianiem ich płynności i skurczeniem skali biznesu.

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja bym jednak zaryzykował stwierdzenie, że macie obawy przed nową WPR. Oczywiście ty jako zwykły konsument, ale jednak.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
39 minut temu, komizmo napisał:

A może wyjaśnieniem drobnych oznak paniki w mleczarniach jest taka oto informacja z jaką się zetknąłem kilka dni temu i nie wiem gdzie można szukać jej potwierdzenia. A mianowicie, że w Polsce 90% gospodarstw mlecznych utrzymuje poniżej 20 krów.  Nie wiem czy to można gdzieś np. w GUS potwierdzić ale jeżeli to są prawdziwe i aktualne dane to nie dziwię się że zakłady zaczynają robić w majty. Nie mówię o danych federacji. Tu wiadomo że wygląda to inaczej

I co w związku z tym że 90% ma mniej niż 20 krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Srają i to równo, już mleka brakuje a będzie duży zjazd u każdego w okolicy to widać. Tam gdzie produkcja jest skoncentrowana brakuje ziemi a w dużych molochach brakuje ludzi wszystkiego zautomatyzować się nie da zwłaszcza przy krowach

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Grzechu jakie teksty wali...normalnie szok sielny konsument urwał go mać...lejesz wodę uważaj bo powódz może być z tego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
50 minut temu, damianzetor9540 napisał:

I co w związku z tym że 90% ma mniej niż 20 krów?

Jak myślisz, prowadzą to młodzi rolnicy?  Ja myślę, że nie, i to oznacza powolne wypadanie ich z produkcji. Nawet jeśli pozostałe 10% będzie w stanie utrzymać dotychczasową produkcję mleka w Polsce to jaka te gospodarstwa będą dysponować siłą przetargową?

50 minut temu, damianzetor9540 napisał:

 

 

Dwóch, trzech odejdzie z mleczarni i masz kłopoty

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komizmo dobrze pisze. W mojej okolicy na kilka wiosek jak zostanie z 10 gospodarzy przez następne 10-15 lat to będzie max. A obecnie jest tylko w mojej wiosce około 35 gospodarzy. I nikt w tym ja nie myślę stawiać obozu pracy dla siebie na  200 dojnych ani kupować wszystkich ha jak leci.  Bierze się jakieś strategiczne działki ktore przylegają do moich lub leżą w dobrym polozeniu. I to praktycznie w każdej  wiosce temat wygląda podobnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Powiedzcie mi jak to jest że indeks gdt na giełdzie wszystko rośnie do wysokich historycznych poziomów a ja w 2013 chyba miałem cenę 1,8 w przeciętnej mleczarni. A teraz 1,45 przecież to jest skandal. Średnia krajowa w tym czasie to się podwoiła. Koszty rosną jak szalone a my będziemy doić za niższe stawki bo mleczarnie mają też większe koszty(rozumiem) ale skoro przeciętny Kowalski zarabia 2 razy tyle niż 10 lat temu i może zakupić najwięcej żywności za swoją pensje w nowożytnej historii to znaczy że my mu to sponsorujemy. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
7 godzin temu, ramzes10 napisał:

@komizmo badales gdzieś w laboratorium próbkę ze zbiornika ? Nie mówię o federacji. Naprawdę duża różnica ci wychodzi. Niektórzy mówili że parametry w mlekpolu też im się nie zgadzaja. Nie jestem pod ocena więc zawiozłem próbkę do laboratorium i wyszła mi różnica 0,05 więc to żadna różnica. 

 

 

U mnie wg mleczarni a federacji brakuje nawet 1% ale to norma u Lydera. Badałem w innym lab i to samo i co najlepsze dałem gościowi od mikrobiologii próbkę żeby 'prywatnie' zbadał w mojej mleczarni to 4.8 wyszedł tłuszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to jebi.a was rowno w takim razie. Kilkanaście groszy mniej na litrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

kurde to chyba tylko mlekpol nie kradnie. Ja teraz tłuszcz powyżej 4,5 i białko 3,6. Jest z czego dziabnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
9 godzin temu, grzesiu napisał:

Szczerze wydaje mi się że żaden z tych zakładów który dziś ciągnie ceny skupu w górę a za tym wielka część polskiej gospodarki nie robi w majty tylko zgodnie ze strategią rozwoju ambicjami a co najważniejsze stabilizacją i maksymalizacja ceny starają się to robić i jak widzimy fajnie im to wychodzi.  Jeśli będzie mniej dostawców i mniej mleka (co mi się nie wydaje) to spółdzielnię ogranicza działalność przekierują strumień produktów na kanały bardziej opłacalne. Nie spodziewałbym się jakiegoś załamania rynku mleka czy rewolucji.  Tak naprawdę trzeba się przyzwyczaić do wielu zmian ale bez paniki. Patrząc na rozstrzał cenowy skupu mleka i ssanie na nie po stronie tych największych to odpływ dużej ilości surowca z pozostałych spółdzielni może skutkować zachwianiem ich płynności i skurczeniem skali biznesu.

W agrobiznesie mówili o cenie mleka że dobra i stabilna  no jest to prawda bo prawie 1.8 zł brutto w mlekpolu czyli produkty powinny byc drogie a tu ani maslo ani mleko w proszku ani sery nie są drogie . Sam się wczoraj zdziwiłem bo kiedyś to by już stekali  że tanio że tyle mleka trzeba przerobić i sprzedać produkty. A tu nie słychać o limitach tak jak kiedyś że za nadprodukcje dostanie się 20 gr mniej  .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
11 godzin temu, komizmo napisał:

A może wyjaśnieniem drobnych oznak paniki w mleczarniach jest taka oto informacja z jaką się zetknąłem kilka dni temu i nie wiem gdzie można szukać jej potwierdzenia. A mianowicie, że w Polsce 90% gospodarstw mlecznych utrzymuje poniżej 20 krów.  Nie wiem czy to można gdzieś np. w GUS potwierdzić ale jeżeli to są prawdziwe i aktualne dane to nie dziwię się że zakłady zaczynają robić w majty. Nie mówię o danych federacji. Tu wiadomo że wygląda to inaczej

W TAP byl artykuł o strukturze gospodarstwo utrzymujących krowy i to co mi utkwiło w pamięci to ze w Polsce gospodarstw utrzymujących powyżej 30 krów  jest tylko 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

W takim razie gdyby nie zielony ład w nowej WPR, bandę ekooszolomów, lewacką nagonkę na hodowców i ochronę środowiska zaryzykował bym stwierdzenie, że złote czasy przed producentami mleka w Polsce 😁

Ale tego nie powiem

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela15    7

Witam wiem że trochę odbiegłem od tematu ale chciałbym zapytać czy w związku ze stal drożeje wozy asenizacyjne będą droższe ?

+1 pkt ostrzeżeń za post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

No może i jest 95% gospodarstw poniżej 30 krów, ale taki jeden biznesmen może mieć więcej krów, niż 100 małych gospodarstw. A pretekst do podniesienia cen maszyn zawsze się znajdzie, ten akurat jest nawet logiczny.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W Mlekovicie w przypadku wyniku 5%tł i więcej jest pobierana kolejna próba, ponieważ jest podejrzenie że kierowca źle pobrał,  mleko nie wymieszane itd. 

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
4 godziny temu, Luki86 napisał:

W TAP byl artykuł o strukturze gospodarstwo utrzymujących krowy i to co mi utkwiło w pamięci to ze w Polsce gospodarstw utrzymujących powyżej 30 krów  jest tylko 5%

Jaki udział % w rynku pod wzgledem profulcjo maja te gosp powyżej 30szt?

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
chuck00 napisał:

W Mlekovicie w przypadku wyniku 5%tł i więcej jest pobierana kolejna próba, ponieważ jest podejrzenie że kierowca źle pobrał,  mleko nie wymieszane itd. 

a jak następna próba będzie 5.15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Uwierz mi, że kolejna próba na pewno nie będzie wyższa, to tak nie działa 😅 Nieźle są tam potłuczeni😅


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj