Polecane posty

Gość   
Gość
14 minut temu, andzin napisał:

Piątnica 2,15zł/l

Dopisz parametry i za jaki miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja to też bym na zapas się nie podniecał cena w mlekovicie. doj**ia nam w kwietniu 10 gr lojalnościowej i tyle będzie tego szału. Co byłoby skandalem jakby nie patrzeć

Edytowano przez komizmo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Dzikusss napisał:

Mlekovita jebie równo tłuszcz i białko średnio po 0.5 niby teraz 5groszy miało być więcej ale zrobili pięknie że wyjdzie tyle samo co w styczniu czyli bieda i nędza  a rolnik Damian się chwali ile dostaje w Piątnicy na YT 1.85neeto plus premie mówił że często ponad 2zł za litr ma a tu co bieda. Aby do końca roku nie będę się dawał dymać więcej

Co za Damian? Żeby dostać 1,85 netto musi mieć klasę super extra co nie jest wielkim wyczynem ale musi też mieć białko minimum 3,6 i 4,75 tłuszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
4 godziny temu, DanielFarmer napisał:

Jeśli chodzi o mlekovite to z tej ceny będziecie się cieszyć tak długo aż Piątnica nie przestanie podbierać dużych dostawców mlekovicie...tej podwyżki pewnie by nie było ale zarząd pewnie ma pełne gacie bo kupę mleka stracili.

Chyba to samo było z Mlekpolem. Jak Piątnica zaczęła przejmować dostawców Mlekpolu, to nagle cena zrobiła się taka jak w Piątnicy..

A znasz osobiście tych co przeszli z mlekovity do Piątnicy? Bo ja słyszałem ,że mają nieformalny deal. Mlekovita pomaga Piątnicy czasami z mlekiem, a za to Piątnica nie bierze dostawców z Mlekovity .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
46 minut temu, komizmo napisał:

Ja to też bym na zapas się nie podniecał cena w mlekovicie. doj**ia nam w kwietniu 10 gr lojalnościowej i tyle będzie tego szału. Co byłoby skandalem jakby nie patrzeć

Mlekpol tylko czeka na takie zagrywki i na potencjalnych dostawców. Póki przyjmują nowych Mlekovita nie powinna sobie strzelać w kolano. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pier.ole wszędzie przekręty, nepotyzm i dymanie rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Jak to wygląda u jednego ten sam litr wychodzi 2,15 a u drugiego 1,20, gdzie tu sprawiedliwość, jak tu można konkurować?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

A co sie dziwic. Ciezka robota od switu do nocy bez swiat i wolnego. A ta cena niby super 1.8zl czy nawet 2 zl. Ale z roku na rok koszty rosna. A obecne ceny zboz i srut szaleja wiec takich kokosow juz nie ma jak moglo by sie wydawac.

W tych mlecznych gospodarstwach pracowaly cale rodziny 2-3 pokoleniowe. A jak teraz mlody ma zostac z tym sam jak murzyn to zostaje tylko kasacja.....

Edytowano przez Bugii
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
10 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Będą rejonowe można krzyczeć. Prezes odpisał mi w odmowie przyjęcia do spółdzielni że nie ma mocy przerobowych. Jemu mleka nie trzeba to nie musi płacić. Jak odejdzie kilkunastu przejrzą na oczy. Możesz na rejonowym zebraniu zapytać za co są faktury za remonty na 700 do 900 tysięcy miesięcznie oraz co robi na zakładzie firma automatyków która nalezy do męża księgowej i kasuje 150 tys każdego miesiąca 

Automatyków? To czym oni się tam niby zajmują? Zebrań raczej przez pandemie nie będzie w pierwszym kwartale. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
subiektywny napisał:

Jak to wygląda u jednego ten sam litr wychodzi 2,15 a u drugiego 1,20, gdzie tu sprawiedliwość, jak tu można konkurować?!

Bo jedni robią w markach własnych i na export, a Ci drudzy robią na tych pierwszych i do sieci handlowych za grosze. Przerzut pełnego mleka wychodzi teraz 1,65 zł - taki raj mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

To dopiero teraz mlekovita zrówna się z cena do mlekpolu.  O ile parametry się nie zmienią.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Ja to widzę tak że to Piątnica  pierwsza zobaczyła co się będzie działo w nowej polityce rolnej i zaczęła szukać nowych dostawców. Dużo posypało się wymownien w mlekpolu więc podnieśli cenę aby zatrzymać jak najwięcej dostawców. Mlekowita przyspala parę miechow ale widać że też grubo poszło z wypowiedzeniami i zaczęli podnosić. Najciekawsze jest to że jednak i Mlekpol i mlekowita mogą dobrze płacić jak zostaną zmuszeni. Jak nie muszą to płacą aby na przezycie.  Oby Piątnica szukala jak najdłużej dostawców to się to opłaci wszystkim. 

@grzesiu w moim przypadku wyszło by teraz 1,78 brutto VAT w mlekowicie, gdzie w mlekpolu wychodzi w granicach 1,9 brutto. Więc 12 groszy roznicy  plus 5 lojalnosciowki. Może przy słabszych parametrach będzie już wychodzić na równi albo i na korzyść mlekowity. Liczyłem tylko swoją cenę więc nie wiem jak w innych przypadkach. Mogłoby przy słabszych parametrach lepiej wyjść w mlekowicie niż w mlekpolu to może mlekpol sypnął by premi wielkanocnej z 10-15 groszy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
30 minut temu, grzesiu napisał:

To dopiero teraz mlekovita zrówna się z cena do mlekpolu.  O ile parametry się nie zmienią.  

Nie zrówna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adventure    6
17 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Będą rejonowe można krzyczeć. Prezes odpisał mi w odmowie przyjęcia do spółdzielni że nie ma mocy przerobowych. Jemu mleka nie trzeba to nie musi płacić. Jak odejdzie kilkunastu przejrzą na oczy. Możesz na rejonowym zebraniu zapytać za co są faktury za remonty na 700 do 900 tysięcy miesięcznie oraz co robi na zakładzie firma automatyków która nalezy do męża księgowej i kasuje 150 tys każdego miesiąca 

Ja właśnie szukam kilku chętnych z okolic Ryk, żeby zebrać całe auto mleka i przenieść się do Mlekpolu oddział Radom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
7 godzin temu, Bugii napisał:

A co sie dziwic. Ciezka robota od switu do nocy bez swiat i wolnego. A ta cena niby super 1.8zl czy nawet 2 zl. Ale z roku na rok koszty rosna. A obecne ceny zboz i srut szaleja wiec takich kokosow juz nie ma jak moglo by sie wydawac.

W tych mlecznych gospodarstwach pracowaly cale rodziny 2-3 pokoleniowe. A jak teraz mlody ma zostac z tym sam jak murzyn to zostaje tylko kasacja.....

A w mieście to co siostra 10 lat po prawie 1900. Wy to chociaż kasę macie na lekarze prywatnie isc. I co zlikwiduje krowy i co pójdzie do jakiejś roboty za 2599 u janusza biznesu 

W mieście tez robić trzeba i to 8 godzin a niekiedy i 12 niejednego zona zdradza wmawiajac mu ze siedzi na nadgodzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis24    0

Panowie..

A jak kreują się ceny mleka w zachodniej Wielkopolsce??

Kto I jaka cenę daje przy jakiej ilości oile można wiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Jest na sali ktoś zorientowany w wypowiedzeniach umów? Jak tak to poproszę o kontakt na skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis24    0
4 godziny temu, Kierownik napisał:

Zebyscie nie narzekali. Wloszczowa i Mlekuta.

Screenshot_20210223-124716_Drive.jpg

received_421378015809083.jpeg

To ile w mlekovicie wychodzi za litr ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

sąsiad przy 30tys za styczeń dostał 1,62zł, parametry nie wiem, ale ostro spadły względem grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis24    0
29 minut temu, Rrolniik napisał:

sąsiad przy 30tys za styczeń dostał 1,62zł, parametry nie wiem, ale ostro spadły względem grudnia.

A rejon ?? I odbiorca mleka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, andzin napisał:

Ale to możliwe że w Piątnicy po 2,15zł/l?

Za grudzień mogło tyle wyjść przy za***istych parametrach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
1 godzinę temu, matis24 napisał:

A rejon ?? I odbiorca mleka??

Mlekovita centrala

1 godzinę temu, Cebulj napisał:

No ja nie słyszałem ze w domu z pracownikiem

 

Jak robią w warszawie to może i maja dużo ale nie porównuj warszawy do miasta 200 tys. W urzedzie po znajomości pewnie siedzi. Żeby łac wodę to tez trzeba umieć. Koncze gowno kierunek ekonomia i myślę żeby iść na podyplomowe studia rolnicze żeby na młodego brać na 12 ha. Bo perspektyw nie ma po studiach.

Vo najwyżej na produkcje patrze u siebie w mieście powiatowym to na produkcji co najwyżej najnizsza krajowa i to w systemie 3 zmianowym

Żadna warszawa tylko wschód polski małe miasteczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
41 minut temu, Łolek napisał:

Cebulj idź na miesiąc lub dwa do kogoś na obore do pracy a potem dopiero zdecyduj 

Radek jakieś  przecieki odnośnie ceny w polmleku???

Pytaj w piątek 😛 albo poniedziałek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj