Polecane posty

Marcin133    944

Chłopie chcesz od zera zaczynać krowy? Zastanów się 100razy zanim zaczniesz jakieś pieniadze zarabiać to życia Ci braknie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20
4 godziny temu, ramzes10 napisał:

Za grudzień mogło tyle wyjść przy za***istych parametrach. 

Kupić w Biedronce po 1,65zł a sprzedać do Piątnicy po 2,15zł.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936

To Radek czekamy

Ja próbowałem się  dowiedzieć ale nikt nie chce nic mówić, to pewno dołożą tak coś czuje

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
10 godzin temu, Kierownik napisał:

Zebyscie nie narzekali. Wloszczowa i Mlekuta.

Screenshot_20210223-124716_Drive.jpg

received_421378015809083.jpeg

Na cennik bym się zamienił, pod warunkiem, że parametry zostałyby jak we Włoszczowej 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
10 godzin temu, Marcin133 napisał:

Chłopie chcesz od zera zaczynać krowy? Zastanów się 100razy zanim zaczniesz jakieś pieniadze zarabiać to życia Ci braknie...

Chcą mi przepisać w dzierżawę 12 ha I na rmg za duża gospodarka i mówią żeby uzupełnić wykształcenie i na mlodego brać. I co ja mam chować tylko krowy bo trzoda raczej nieopłacalna a stufiuje ekonomia czyli kierunek bez przyszlosci . Cena mlek 1.6 tez nie taka zla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
3 godziny temu, Kierownik napisał:

to tak ta mlekowita rznie na parametrach? @damianzetor9540 jak to jest?

Rżnie i to dobrze z tego co znajomi mówią. Każdy kto poszedł z Łap do mlekovity to marzy o parametrach z łap, a kto do mlekpolu to się śmieje z tych łapskich parametrów zwłaszcza tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mi w centrali za pierwszą połowę lutego wyszlo tl 3.95, bi 3.4. Gdzie z federacji 4.03 i 3.44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Mlekovita zabiera tam gdzie może. Mi 0.7% tłuszczu i 0.3% białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 godziny temu, Kierownik napisał:

to tak ta mlekowita rznie na parametrach? @damianzetor9540 jak to jest?

Znudziło mi się to udowadnianie. Ja nie narzekam, czasem braknie jednej kreski ale bez wozu, na trawie z bel to nigdy nie będzie idealnych takich samych jak ocena & mleczarnia 

Jak ktoś ma duże % to mu kradną 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
47 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Znudziło mi się to udowadnianie. Ja nie narzekam, czasem braknie jednej kreski ale bez wozu, na trawie z bel to nigdy nie będzie idealnych takich samych jak ocena & mleczarnia 

Jak ktoś ma duże % to mu kradną 😅

To nawet nie jest śmieszne 🙄

Taka polityka firmy. Wolą mieć dużo niekoniecznie najlepszego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

Te procenty to porównujecie z próbka w federacji ze zbiornika? Taka próba dopiero jest wiarygodna. U mnie max 0.1 różnicy. A z wynikami z raportu to tłuszcz np. 0.5 % różnicy to norma. Kwestia wyliczania średniej. Nie mówię że nie oszukują ale na pewno nie o 0.5%. Wystarczy oberwać 0.1 % na wszystkich i już w takiej mlekovicie to są miliony $$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

no dokladnie. Chociaz mi sie pokrywaja z tym co w radomsku. Jeszcze troche czasu mam wiec pomysle. Niby wloszczowa nic nie mowi o spadku ceny ani o podwyzszeniu. Mlekowita mowi otwarcie ze cene raczej w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Włoszczowa nie mówi o podwyżce, bo za coś musi inwestycję w trigenerację spłacić. Stary prezes pewno inaczej by to załatwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, Dream1990 napisał:

Te procenty to porównujecie z próbka w federacji ze zbiornika? Taka próba dopiero jest wiarygodna. U mnie max 0.1 różnicy. A z wynikami z raportu to tłuszcz np. 0.5 % różnicy to norma. Kwestia wyliczania średniej. Nie mówię że nie oszukują ale na pewno nie o 0.5%. Wystarczy oberwać 0.1 % na wszystkich i już w takiej mlekovicie to są miliony $$

Nie o 0.5% ale o 0.7% jak najbardziej. Wiec nie opowiadaj kocopałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@komizmo badales gdzieś w laboratorium próbkę ze zbiornika ? Nie mówię o federacji. Naprawdę duża różnica ci wychodzi. Niektórzy mówili że parametry w mlekpolu też im się nie zgadzaja. Nie jestem pod ocena więc zawiozłem próbkę do laboratorium i wyszła mi różnica 0,05 więc to żadna różnica. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Zmierzasz do tego że federacja przekłamuje wyniki? Tylko u mnie? W jakim celu? W Łowiczu zgadzały się do setnych procenta, w mlekovicie rozjeżdżają się do absurdalnych wartości. Ty oddajesz do mlekpolu, więc nie wiem co chcesz mi udowodnić. Wiem że mlekpol nie przekłamuje 

I tak , zazwyczaj oddaje próbę ze zbiornika zbiorczą. Różni się setnymi procenta od średniej z udoju.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak oddaje do mlekpolu i  podałem przykład że niektórzy zaczęli pisać że parametry im nagle pospadały ale nie sprawdzili tego w labolatorium więc nie mają pewności czy mlekpol kradnie czy zmiana żywienia, wycielone sztuki czy co innego.  Z tego co się czyta o federacji to wszystko możliwe 😄 a tak serio to jak się dobrze orientuję to z federacji przyjeżdżają raz czy dwa razy w miesiącu ma udoj a po mleko są co drugi dzień więc i próba może być z innego dnia niż ta z federacji a jak podałem wyżej wszystko może mieć wpływ na różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
2 godziny temu, Kierownik napisał:

no dokladnie. Chociaz mi sie pokrywaja z tym co w radomsku. Jeszcze troche czasu mam wiec pomysle. Niby wloszczowa nic nie mowi o spadku ceny ani o podwyzszeniu. Mlekowita mowi otwarcie ze cene raczej w gore

W naszych stronach ci co mają sporo mleka i oddają do Radomska uciekają do innych mleczarni.juz sporo osób..osm Radomsko zagrożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Słuchaj, gdyby się to czasem zdarzało to można byłoby tym to tłumaczyć. Ale jeżeli na dwa lata raz się zdarzyło że się parametry zgadzają to chyba nie bardzo. Krowy są żywione z wozu, u mnie nic się nie zmienia całymi miesiącami.

Zresztą nieważne. Jak mi się nie podoba to mogę zmienić 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mozliwe że kradną w takim razie skoro nic nie zmieniasz. Nic już nie mówię bo zaraz wyjdę na obrońcę mlekowity. Ja na twoim miejscu napewno sprawdzilbym próbkę w jakimś labolatorium i jeśli by się nie zgadzało to robił dym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
33 minuty temu, komizmo napisał:

Nie o 0.5% ale o 0.7% jak najbardziej. Wiec nie opowiadaj kocopałów.

Różnica między próba federacji z rannych udojów a wieczornych możesz mieć jak u mnie nawet 0.5 % na tłuszczu. 

na 20.02 próbka ze zbiornika tł. 4,10% b. 3.44

Bez tytułu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj