farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebe1033    397
4 godziny temu, daron64 napisał:

A jak już przy lozyskach jesteśmy. Pisałem wcześniej jak mi na szybko policzenie łożysk wyszło do skrzyni do zetorka. No i teraz oczywiście dylematy finansowe. No ale igiełkowe napewno wezmę co znajdę najdroższe, ale co robić z resztą? Na poszczególnych łożyskach różnica np fłt 50, fag 150 🤷 z takich marek co kojarzę (i kojarza mi się jako dobre) to najtaniej wychodził timken, potem po środku fag i najdrożej SKF. No i oczywiście różnica między sklepami potrafiła być po 20-30%na tym samym lozysku

NO przebitki są ale jak kolega doradza tam gdzie słaby dostęp albo dużo rozbierania to nie ma co eksperymentować , z tych co Wymieniłeś to polecę FAG , Timken , SKF tez , a jeszcze jest INA , a jakoś mam złe zdanie o FŁT a może podobna nazwa , 

Tanie i podobno dobre to ZVL i ZKL , dopiero testuje te słowackie mam w bronie wirnikowej z 100-120 ha obrobiła na na nich 

 

https://www.albeco.com.pl/

Tu kupisz łożyska (mogą wysłać ) jak się zalogujesz to ceny są , a jak nie to na tel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
2 godziny temu, sebe1033 napisał:

NO przebitki są ale jak kolega doradza tam gdzie słaby dostęp albo dużo rozbierania to nie ma co eksperymentować , z tych co Wymieniłeś to polecę FAG , Timken , SKF tez , a jeszcze jest INA , a jakoś mam złe zdanie o FŁT a może podobna nazwa , 

Tanie i podobno dobre to ZVL i ZKL , dopiero testuje te słowackie mam w bronie wirnikowej z 100-120 ha obrobiła na na nich 

 

https://www.albeco.com.pl/

Tu kupisz łożyska (mogą wysłać ) jak się zalogujesz to ceny są , a jak nie to na tel 

Czyli z tych głównych firm raczej bez wielkiej różnicy co wybiorę?

W skrzynia były wszystkie teraz zvl. Skrzynia wygląda na nie ruszana. No ale przy 30paro letnim ciągniku nie wiadomo. Ja mam w sporej ilości sprzętów kinexy i też nic się nie dzieje niby. Wszystko rozbierzemy to spisze łożyska, ale z grubsza wyszlo(jak mi się nie pojebało) 1500-1800za same markowe lozyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216

 W taczkach dwukółkach do liści ,kukurydzy ,zamontowane są długie ,walikowe  ,,łożyska'' . Tam to musi ,,przenosić obciążenia''🙆‍♀️😱😐😐😉 , a co za ,,luz montażowy''👍 , Znów spirala w pralce padła ,3 w tym roku ,i zarazem w kilku letniej karierze pralki. Jakiś ten rok  ,,niewymiarowy''🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Możecie polecić jakąś blachę trapezową T35? co by nie była cienka jak papier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16883
kizak napisał:

 W taczkach dwukółkach do liści ,kukurydzy ,zamontowane są długie ,walikowe  ,,łożyska'' . Tam to musi ,,przenosić obciążenia''🙆‍♀️😱😐😐😉 , a co za ,,luz montażowy''👍 , Znów spirala w pralce padła ,3 w tym roku ,i zarazem w kilku letniej karierze pralki. Jakiś ten rok  ,,niewymiarowy''🤷‍♀️

Jaka pralka? Bęben ociera o spiralę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
5 minut temu, Bananek napisał:

Jaka pralka? Bęben ociera o spiralę?

Michal a jaka byś pralkę polecił bo muszę kupić nową tylko nie z górnej półki cenowej.kolo 1200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16883
4 minuty temu, stempos1980 napisał:

Michal a jaka byś pralkę polecił bo muszę kupić nową tylko nie z górnej półki cenowej.kolo 1200 zl

My z żoną kupiliśmy jakieś 3 miesiące temu takiego LG. Póki co zadowolona jest. 7 kg wsadu, sama waży ile wrzucisz i dobiera do tego ilość wody, a co najważniejsze, bardzo cicha. Silnik inwertorowy z gwarancją 10 lat. Tylko cena ciut wyższa niż założyłeś bo 1800. Wcześniejszy samsung wysluzym nam 15 lat, i się trochę spsul, ale już go naprawiłem i stoi w garażu do prania mocno zabrudzonych rzeczy, np od smarów. 

IMG_20211119_114814.jpg


A, i co ważne było dla nas to jest to wersja slim. Niby 10cm krótsza, a miejsca w łazience optycznie dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, solek01 napisał:

Możecie polecić jakąś blachę trapezową T35? co by nie była cienka jak papier?

Ja 2 lata temu kupowałem blachę na dach wiaty z Ruukki blacha jest twardsza i ma lepszą farbę  A była w cenie polskiej tylko ze polska gnie się przy montażu i łatwo się obija    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
27 minut temu, emilchaja napisał:

Witam Panowie, powiedzcie mi proszę jaka jest skrzynia w tym mf. dzwoniłem do sprzedającego i mówił że skrzynia mechaniczna z jednym półbiegiem i mechanicznym rewersem.

https://www.olx.pl/d/oferta/massey-ferguson-6160-z-1997-roku-100-mechaniczny-stanbdb-deutz-CID757-IDLptpu.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

@pafnucy ma chiba takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144

A to jest jeszcze jakaś polska blacha? Większość ciągną z Chin, reszta Niemce i Skandynawia a u nas tylko walcują, kwestia wytrzymałości to materiał wsadowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby na tej polskiej pisało huta arcelormittal ale nie pamiętam która huta dokładnie ale z polski ale to mogą być tylko naklejki  a raz mi przywieźli ceowniki to były z Litwy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, stempos1980 napisał:

@pafnucy ma chiba takiego

No ten typ tylko mniejszy mam

Rózne skrzynie byly

Ten ze zdjecia wyglada na taki jak sprzedawca napisał. 

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216
3 godziny temu, Bananek napisał:

Jaka pralka? Bęben ociera o spiralę?

 bosch maxxs 7,tam spirala wchodzi w takie łoże i nie dociera do bębna , jak żle włożysz to a i owszem ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16883
kizak napisał:

3 godziny temu, Bananek napisał:

Jaka pralka? Bęben ociera o spiralę?

 bosch maxxs 7,tam spirala wchodzi w takie łoże i nie dociera do bębna , jak żle włożysz to a i owszem ,

To może łożyska na bębnie zluzowaly o ociera o spiralę. Trzy spiralę spalone to szukałbym przyczyny gdzie indziej a nie wymieniał ślepo grzałki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Może kto chętny na tura 2 sekcje z adaptacją pod mf  czy ursusa licencyjnego  . Łyżka i widły w kpl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
4 godziny temu, ZeTuR_7011 napisał:

Śmiechem żartem - nawet od nas z roboty szukali słomy w kostkach na podscielenie dla psów - nie znaleźli. Kazdy tylko w baloty robi. Zresztą dla kogoś komu potrzeba kilka kostek na sezon to chyba ok cena.

 

W końcu przyjechały. To co widać to jakieś 270szt (+-kilka, jutro przelicze), czyli 3/4calosci. Połowicy wysłałem zdjęcie, to odpisała tylko, że mało jakoś 😛 Jak rozładowywał, to też mi się tak wydawało, ale jak jeden kurs przeliczyłem, to było niby 89szt. Ostatni kurs już po ciemku robił, więc już zdjęcia nie robiłem, ale jakoś szczęśliwie wszystko przywiezione i rozładowane. Zobaczymy co to z tego wyjdzie.

 

 

IMG_20211119_150620613~2_copy_1074x376.jpg

IMG_20211119_150325634_HDR~2_copy_889x417.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj