Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bananek    16934

Jak już traktora nie będę dał rady odpalić to tak będzie.


stempos1980 napisał:

22 minuty temu, kris91 napisał:

Kurna, deszczyk pada a -7 jest 🤔

Łyżwy i heja😁

Już się nie mogę doczekać kiedy na łyżwy znów pojedziemy. Z mojej rodzinki tylko ja potrafię jeździć. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14218
14 minut temu, Bogdan_ja napisał:

A to jego było, raczej nie ? 

Twierdził ze jego, myślisz że jako prawi obywatele powinniśmy zgłosić to jako paserke? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
19 minut temu, Bogdan_ja napisał:

A to jego było, raczej nie ? 

wyszedł chłopak 30 lat i pokazuje sprzęt to co dziwnego ? 

to nie auto że w dowodzie wpisany właściciel 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
5 minut temu, Belaruss820 napisał:

Haha. Kurde co oni tam robia?jakoes odśnieżanie rowów czy ki uj?🤣

Oni udają że robią a szef udaje że im płaci 😂

Edytowano przez TheraRolnik
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

temu u mnie żadnego zięcia nie będzie. sam część przepuszcze na głupoty na starość, co zostanie to córka przejmie. I to rozdzielność ma być .puki zgodnie to sobie poradzą A jak źle to nikt nie będzie na córki się dorabial. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
3 minuty temu, stempos1980 napisał:

@6465 Tomek to gdzie ten twój nowy nabytek (zabytek)😁

Pewnie nie bo wyszedł stary sprzedawcy i powiedział że nic nie sprzedaje 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3015
1 godzinę temu, TheraRolnik napisał:

"to jest moje i ja tu rządzę" albo "tak na być bo ja tak mówię"

Jakbym starego słyszał 🤔 I jeszcze "nie po to ja to budował", żeby chociaż kupił ziemię i naprawdę budował, a to budynki dziadek pobudował i ziemię dostał od dziadka 😒 Jak chciałem halę postawić to tylko text "nie po to ja te drzewo sadził, żeby ty je wycinał" 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
2 minuty temu, kris91 napisał:

Jakbym starego słyszał 🤔 I jeszcze "nie po to ja to budował", żeby chociaż kupił ziemię i naprawdę budował, a to budynki dziadek pobudował i ziemię dostał od dziadka 😒 Jak chciałem halę postawić to tylko text "nie po to ja te drzewo sadził, żeby ty je wycinał" 🤦‍♂️

Co do drzew to u mnie to samo jest ale tylko do drzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
6 minut temu, kris91 napisał:

Jakbym starego słyszał 🤔 I jeszcze "nie po to ja to budował", żeby chociaż kupił ziemię i naprawdę budował, a to budynki dziadek pobudował i ziemię dostał od dziadka 😒 Jak chciałem halę postawić to tylko text "nie po to ja te drzewo sadził, żeby ty je wycinał" 🤦‍♂️

A jak coś kupić to ci powie "tego się nie kupi bo mi to nie potrzebne" 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3015

Ale to suchostoj był i do dzisiaj stoi spruchniały ale stoi i odliczałem kiedy poleci, a tu ojciec już nowe posadził obok, ja je randapem, to kolejne wsadził 🤦‍♂️ A tak tylko przypomnę, że to prawie już 15 lat od przepisania gospodarki 😒


To na głupi magnez do spawania kupiłem i to "A po co, ręką przytrzymasz", a teraz codziennie widzę jak z nim lata i gwoździ w popiele szuka 🙊


Człowiek by książkę napisał, co to za teksty i historie były, aż by ludzie nie wierzyli i myśleli że to fantasy, a to raczej jakiś horror by był 🙆‍♂️ Ile człowiek się nanerwicował, ale teraz mam w bambuko i zawsze mówię, że to nie moje przecież 🤷‍♂️ Niech się kiedy dziadkowi i pradziadkowi tłumaczy czemu to w obce ręce pójdzie, bo nie będzie komu przepisać 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Moi rodzice byli mądrzejsi - rozpisali gospodarstwo między wszystkie dzieci w miarę sprawiedliwie i od tej pory każdy rządzi się na swoim, a oni się nie wtrącają. Chyba, że ktoś poprosi o pomoc. I jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

po kilka, rodzice mieli około 15ha

nikt nie czuje się pokrzywdzony, ja obrabiam całość - dogadałem się z rodzeństwem w sprawie dzierżawy, rodzice mają spokój, zostawili sobie tylko dom i ogródek

każde z nas pracuje gdzieś i mieszka osobno

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7539
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Jak się od kogoś wymaga szacunku to trzeba i tej osobie okazywać szacunek. Ale gorsi od tych starych prykow są ich synowie parobkowie którzy myślą że mają coś do powiedzenia na gospo. Akcja z wczoraj młody chciał sprzęty sprzedać, dobra cena dogadana zapłacone, maszyny na samochodzie a przychodzi stary i mówi że o niczym nie wie. No i co robimy? Stary za paliwo oddał z bonusem, maszyny zdjęte i kasa oddana. Ale czas stracony i dobra okazja do zarobienia. Młodemu powiedział że pogadają ze sobą jak my odjedziemy. 

Dobrze że kasę oddał, policję mógł wezwać i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

ja mam już łącznie ponad 20, reszty z nas uprawa ziemi nie interesuje, ewentualnie działka pod warzywa na emeryturę

 

masz jeszcze te mocowanie do TUR-a i ramię ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

to może mały handelek byśmy zrobili po świętach, tylko transportu poszukam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14218
43 minuty temu, kris91 napisał:

Jakbym starego słyszał 🤔 I jeszcze "nie po to ja to budował", żeby chociaż kupił ziemię i naprawdę budował, a to budynki dziadek pobudował i ziemię dostał od dziadka 😒 Jak chciałem halę postawić to tylko text "nie po to ja te drzewo sadził, żeby ty je wycinał" 🤦‍♂️

To i mojej ojciec tak nabudował 😂 na oborze zmienił eternit z tego kwadratowego na falisty i na takich dwóch szopkach. Gospodarstwo dostał to było najlepsze na okolice, nówka 355,dwie nowe przyczepy d35, glebogryzarka, pług zgrabiarka, kosiarka. Nic przez swój czas gospodarzenia nie dokupił oprócz ruska, 355 sprzedał, przyczepy sprzedał reszta maszyn na złom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj