Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

farmtrac8244    442
38 minut temu, jacek1296 napisał:

Nie pij badziewia, to nie będziesz chorował. Konkretnie przegryźć, rano śniadanko porządne i tyle.

Zazwyczaj stock Finlandia ewentualnie amundsen , podstawa jakiś placek byle był czy coś słodkiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1566

Stumbrasa pierwszy raz wypiłem na studiach bo kumpel przywiózł,jako tako wchodził. Pozniej u szwagierki na weselu był i już to co zostało to na święta i imprezy teść wyciągał,no ale jeszcze jarzębiak z mojego był to też się kończyło. Pozniej tesc kupował litrową Finlandię na święta ale z niej ciężko było lac. Na chrzciny córki postawiłem amundsena to ta wódka teraz króluje na stole. Święta o suchym pysku spędziłem,dzisiaj trzeba z sąsiadem wypic z 0,7 chociaż dla poprawy humoru. Najgorsze jest gadanie żony że on to kawaler(i chyba tak zostanie) a ja mam rodzinę. Co z tego jak czuje potrzebę wyjść się napić od czasu do czasu😀 odkąd mniej pije to z ludźmi na wsi widzę się tylko na odległość w ciągniku.

Najlepszy alkohol to bimer cytrynówka u ojca. Zawsze wiem że się napije i nie upije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A idz z tym piciem nic to nie daje nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1694
11 minut temu, farmtrac8244 napisał:

Zazwyczaj stock Finlandia ewentualnie amundsen , podstawa jakiś placek byle był czy coś słodkiego 

Do wódy to karkówka czy inne mięcho, a nie placek. I się dziwisz, że potem chorujesz. Finlandia była dobra 15lat temu, stock z 10. Spróbuj Chłopska pędzona, Ogiński albo Samogon podlaski. To ze sklepowych, chociaż porządnego bimbru nic nie przebije. I najlepiej z prosto z zamrażarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3066

gdybym 10 znawcow i milosnikow zapytal u nas pod sklepem co to jest ten stumbras to 11 z nich nie wiedzialoby.. u nas ten litewski wynalazek nie wystepuje, sam dopiero rok temu dowiedzalem sie ze taki istnieje, znajomi mieli jedna flaszke ale na 3 to byla kropla w morzu potrzeb i nawet nie sprobowalem..

chyba mnie s-wirus dopadl, zona pracuje wiec pewnie bedzie musiala na testy jechac a  ja przy okazji

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3066
2 godziny temu, akooo napisał:

Wstydu se narobilem ale dobrze bo pewne sprawy przemyslalem

 

2 godziny temu, Agrest napisał:

Nie mieszaj wyznania z jawnym problemem alkoholowym kolegi😜

akooo przejdz na islam i nie bedziesz mial problemow

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16950

Kolejna moja działka przylegająca do rzeki gołocieje... 😞 jak się pozbyć tych brązowych szkodników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7679

Czy to nie spaniały wymysł by ludzie nie trzymali kasy w bankach .

Kary za trzymanie zbyt wielu pieniędzy w banku? To nie żart! Jaki bank może wprowadzić dodatkowe opłaty i dlaczego?

Jeden z najpopularniejszych banków w Polsce rozważa wprowadzenie opłat za przetrzymanie na rachunkach bankowych pokaźnych sum pieniędzy! O jaki bank chodzi i w jakich konkretnie przypadkach klienci będą musieli się liczyć z dodatkowymi kosztami? Nieoficjalnie mówi się, że nad takim rozwiązaniem zastanawiają się też inne banki. Jaki jest powód?

https://kurierlubelski.pl/kary-za-trzymanie-zbyt-wielu-pieniedzy-w-banku-to-nie-zart-jaki-bank-moze-wprowadzic-dodatkowe-oplaty-i-dlaczego/ar/c3-15521635?fbclid=IwAR0ht7Icykb1StWcftbqjgVUzuUybXyKvQhV5Xaj9gXfp6uepSltXmpxaFo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
Bananek napisał:

Kolejna moja działka przylegająca do rzeki gołocieje... 😞 jak się pozbyć tych brązowych szkodników?

U mnie to plaga. 25 lat temu zasadziłem 1150 sadzonek olchy przy rzece, nie ma nic😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3066

ile lat jestescie sklonni odsiedziec za pozbycie sie problemu ??😛

sadlo z bobra to doskonale lekarstwo-wiec u nas ten problem zniknal dawno, wiec jakies madre glowy z 10 lat temu sprowadzily je z wigierskiego parku i rozeszly sie po okolicy ale bez przesady-na szczescie..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7679

Problemu z bobrami niema tylko ludzie wleźli  na teren bobra .

Tak samo jak wycinają lasy a zwierzyna gdzie ma się podziać bo człowiekowi tylko mało .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Wiesz co, kiedyś ludzie żyli w jaskiniach, weź tam zamieszkaj i bądź szczęśliwy.

Były miejsca gdzie bobrów w ogóle nie było, a w innych sytuacjach nie mogło być / wały przeciwpowodziowe itp/  teraz zostały tam sztucznie wypuszczone i nikt nie wie po co.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Problemu z bobrami niema tylko ludzie wleźli  na teren bobra .

Tak samo jak wycinają lasy a zwierzyna gdzie ma się podziać bo człowiekowi tylko mało .

pier**lisz jak te pseudoekologi, a zapytani gdzie mieszkają mówią że w bloku który już tam stał jak kupowali mieszkanie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Problemu z bobrami niema tylko ludzie wleźli  na teren bobra .

Tak samo jak wycinają lasy a zwierzyna gdzie ma się podziać bo człowiekowi tylko mało .

Wg publikacji lasów jest coraz więcej. Nawet w okolicy to widać. Dużo pól co pozostawione były odlogiem już się zrobiły lasami brzozowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Galan. Bobry dziki wilk niedobry zawsze unikaly ludzi by nie stać się łatwą zdobyczą. Dziś gatunki chronione w biały dzień są przy ruchliwej drodze lub koło  zakładów pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Eeeee w mojej Syberii śnieg to naturalne zjawisko do połowy maja 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16950

parostatek odłożył łychę


HF86 napisał:

Eeeee w mojej Syberii śnieg to naturalne zjawisko do połowy maja 🙃

syberia to na jedną wioskę koło mnie gadają 😉


A obok jest egipt 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj