Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cybulek17    1912
1 godzinę temu, dzikidaniel napisał:

A ten sobie pod górkę robi czy co? Zarabia się na panice a nie uspakaja nastrojów, chyba że ma się w tym interes.

Nie ma wcale chęci, żeby byka kupować, mówi że narazie nie ma gdzie sprzedać mięsa. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrystyka    6
20 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ja mam blachę i jest kilka dni w roku co delikatnie kapie ale nic się nie leje i nie rdzewieje. Podstawa to dobra wentylacja.

140 zł to nie :D wystarczy założyć 4 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszub88    11

To prawda Rafalex dziś był i byka wogle nie kupuje tylko jałowki i krowy. byka biorą tylko tego wcześnie zamówionego. krowa 577kg brutto 8zł netto.


Cybulek17 napisał:

26 minut temu, donweter1989 napisał:

Oj handlują handlują. Na północy kujawsko pomorskiego biorą cały czas. Co prawda nie tyle co kiedyś, ale zawsze wracają tym swoim wagonem załadowani.

Klonowski nagania


Nie tylko 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521

Info od przedstawiciela z zakładów że są zapchane towarem i się trochę przyblokowało ztąd te obniżki.

Jak w oborze kapie woda z dachu lub  leci po ścianach to jest za gorąco i słaba wentylacja. U mnie obory są po otwierane zimą tak aby temperatura była lekko na plus  żeby woda nie zamarzła i bydło jest suche przez co ma lepszy apetyt i nie choruje.

Pod wiatą u mamek mam blachę z filcem i poidło nie zamarzające to temperatura zimą spada poniżej zera tak że zimą nic tam nie leci ale latem ten filc jest super izolacją. W najgorętsze dni blach od spodu jest tylko lekko ciepła.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1912

U mnie tak przy - 15 trzeba zamykać wrota bo woda zamarza a w środku 100 sztuk to w moment mgła i deszczyk z eurofali 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Bydło woli być w chłodzie nawet w - temperatururze jak w ciepłym i wilgotnym pomieszczeniu oby tylko nie było przeciągów.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1912

Bydło tak , ale rur co roku nie chcę się nam wymieniać, budynek ma pewnie z 15 lat i wiele rzeczy trzeba było się nauczyć na własnej skórze, teraz są inne możliwości 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrystyka    6
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

U mnie tak przy - 15 trzeba zamykać wrota bo woda zamarza a w środku 100 sztuk to w moment mgła i deszczyk z eurofali 

czyli sie skrapla 

5 godzin temu, lusjan napisał:

My mieliśmy eurofalę dwa lata, przeszedł grad i wszystko do wyrzucenia. 

a mi znowu popękała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Miałem sprzedawać nawet nie dzwonię , bez sensu ... Postoją styczeń luty może dalej ... Co do paszowozu wydaje się że wybœr padł na Alima Bis ktoś coś ... Na temat tej firmy ... Wysyp taśmowy , Jarek Bazydlo chyba taki stosujesz , zadowolony ...?

1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Bydło woli być w chłodzie nawet w - temperatururze jak w ciepłym i wilgotnym pomieszczeniu oby tylko nie było przeciągów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Ja mam Delavala o Alimie słyszałem tyle że lubi bele góra wyrzucić ale może to poprawili. U mnie wysyp taśmowy się sprawdza TMR ładnie i równo zadany.


Cybulek17 napisał:

Bydło tak , ale rur co roku nie chcę się nam wymieniać, budynek ma pewnie z 15 lat i wiele rzeczy trzeba było się nauczyć na własnej skórze, teraz są inne możliwości 

Ja mam poidła podgrzewane i na kawałkach rury przewody położone i nie zamarza. Więc może warto w takie coś zainwestować plus założyć do tego termostat i o wodę wtedy się nie martwisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16
12 minut temu, Berthold napisał:

Miałem sprzedawać nawet nie dzwonię , bez sensu ... Postoją styczeń luty może dalej ... Co do paszowozu wydaje się że wybœr padł na Alima Bis ktoś coś ... Na temat tej firmy ... Wysyp taśmowy , Jarek Bazydlo chyba taki stosujesz , zadowolony ...?

 

Kuzyn ma alime bis z 8 lat i zero awari..8m pracuje z poczciwym c 355 ogólnie w ok krotoszyna woj Wlkp dużo jest tych wozow

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
5 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Nie ma wcale chęci, żeby byka kupować, mówi że narazie nie ma gdzie sprzedać mięsa. 

To samo mi dzis dwie ubojnie powiedzialy, jedna jutro stoi NIC nie bierze bo magazyny pelne. W przyszly tydzien ma isc do dolu dalej. Mam jedno info, ze od poniedzialku krowa przeszlo zlotwowke na dol na miesie ale czy tak bedzie sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
13 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ja mam Delavala o Alimie słyszałem tyle że lubi bele góra wyrzucić ale może to poprawili. U mnie wysyp taśmowy się sprawdza TMR ładnie i równo zadany.

 

Ja mam poidła podgrzewane i na kawałkach rury przewody położone i nie zamarza. Więc może warto w takie coś zainwestować plus założyć do tego termostat i o wodę wtedy się nie martwisz.

 

Bałbym się pchać prąd na rury z wodą. Już u nie jednego grzałka od dojarki miała przebicie i pokładała krowy. 

Jak luzem chodzą i większe grupy to tylko poidło izolowane i spokój na lata.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Robisz roznicowke i muchy nie zabije jak kładziesz przewody na 230V. U mnie na poidła i przewody mam inne napięcia bo idzie przez zasilacz. Teraz z prądem nie ma problemu a z izolowanymi też jest problem bo kule przymarzają często gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
20 minut temu, Kentar napisał:

To samo mi dzis dwie ubojnie powiedzialy, jedna jutro stoi NIC nie bierze bo magazyny pelne. W przyszly tydzien ma isc do dolu dalej. Mam jedno info, ze od poniedzialku krowa przeszlo zlotwowke na dol na miesie ale czy tak bedzie sie okaze.

Będzie, max 15 dostaniesz. Byka 17. Jałówkę 16

Edytowano przez AdamRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
7 godzin temu, wojt3p napisał:

Właśnie kończę stawiać coś takiego. Jak dla  mnie blacha się nie nadaje. 

20211129_130555.jpg

Ta eurofala to 2.5 metra? Jaka grubosc i rozstaw lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

też jestem ciekaw


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
2 godziny temu, AdamRo napisał:

Będzie, max 15 dostaniesz. Byka 17. Jałówkę 16

No jedna informacja mowila o tym, ze byk ma spasc do 17 :) Krowa leciutko ponad 15 a o jalowce nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karle91    25
4 minuty temu, ab23 napisał:

Litości panowie litości 😂

Będą grać na obniżkę tak długo jak ludzie będą się na to łapać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

Tykocin chyba też zawalony, tydzień temu w piątek dogadane, we wtorek dzwonił, że może na jutro dopiero odbiór, ale dzisiaj nie dzwonił to pewnie nie przyjadą. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0
3 godziny temu, asus921 napisał:

Ta eurofala to 2.5 metra? Jaka grubosc i rozstaw lat?

1,25 m  łaty 60x40 mm  co 55cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karle91    25
30 minut temu, pedro2 napisał:

Tykocin chyba też zawalony, tydzień temu w piątek dogadane, we wtorek dzwonił, że może na jutro dopiero odbiór, ale dzisiaj nie dzwonił to pewnie nie przyjadą. 

Na pewno chcieliby teraz kupić taniej niż cena jaką uzgodnili.

A ile dawali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj