Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

wojak1986    1885

To przy obecnych cenach nawozu (a może na dłużej) zakup wieloskladnika plus chociaż 0,5 tony zboża ekstra nadwyżki plonu raczej zmienia wynik ekonomiczny opasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

Żniwa dla handlarzy byka o za***ana!?!?   Sprzedajecie czy czekacie aż plotka ucichnie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ja u siebie koszty przy krowach liczę tak:

Nakład na hektar pola razy hektary które idą pod produkcję zwierzęcą plus wszystkie dodatki zakupione plus woda prąd weterynarz insyminator pracownik paliwo folia siatka  różne usługi itd. to są koszty i to odejmuję od sumy  sprzedanego mleka i wynik dzielę przez ha które poszły dla bydła czy to na kiszonkę czy na śrutę i wtedy wychodzi mi zysk z jednego ha co w zeszłym roku wyszło coś około 6 tys. A krowy byki sprzedane na rzeź to idą na amortyzację i naprawę maszyn lub zakup jałówek jAk brakuje. Tego roku jeszcze nie liczyłem ale na pewno b3dzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
6 minut temu, ab23 napisał:

Żniwa dla handlarzy byka o za***ana!?!?   Sprzedajecie czy czekacie aż plotka ucichnie 😁

O w dół ale R ponoć w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Mój odbiorca dziś rano nic nie słyszał o obniżkach cały czas stabilnie. Chyba że nagle zadzwoni w piątek że trzeba uciekać z towarem bo tanieje raz już tak było🤔.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Podnosili i nie dawało wielkiego efektu więc zjazd w dół zawsze działa. Tutaj mądrzejsi ode mnie zawsze powtarzali sprzedawaj partiami

Edytowano przez wojak1986
Poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
Przed chwilą, Bogdan_ja napisał:

Tyko byk nie rośnie na zawołanie... 😜

Ale moment sprzedaży wybierasz od tych 600-650kg w wzwyż średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

Podlaskie cena bezmian na dzień dzisiejszy. A z tego co widać to największą panikę sieją ci co piszą na tym forum o obniżkach i o tym kiedy cena spadnie i czy sprzedawać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj 2x dzwonił odbiorca, że chce, bo cena na teraz jest top i potem może spaść. Mówię mu, że mam jeszcze na łące coś ewentualnie, to mi  każe koniecznie dziś spędzić, bo wpada dziś. A ja mam Go gdzieś, może sobie wpaść na kawę i co najwyżej obejrzeć. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że ceny może i spadną,  ze względu na zamknięcie  Polski.

A przed świętami wiadomo, że potrzebują również. 

Edytowano przez Ywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

a ja uległem panice i przed chwilą zamówiłem auto na czwartek byk 18,6 za O klase 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Chcą panike wywołać bo towaru brak i tyle.... 

Żadnej z mojej strony co chciałem sprzedać to poszło jak cena szła w górę 

Teraz zaprosiłem odbiorcę  ,,amatora " na wycenę tak tylko by się przekonać ile dadzą 😇🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Trochę nas kantuja na  dokladce za klasę przy cenie  12 zł było 40  ( 3 % ceny podstawowej) i nadal jest 40 groszy a powinni dokładać okolo 60 groszy do klasy >Widocznie nie zależy zakładom na jakości mięsa tylko na ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Jak co roku przed nowym rokiem chcą wywyłać panikę i nałapać jak najwięcej towaru. U nas z zbożami tez tydzień z obniżakim a teraz już powrót z cenami. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

oferta dzisiaj przez telefon byki "lm" 12.5netto, mieszance 11.8, hf 11, województwo lubuskie, firma Tarka

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Tak patrząc na cenniki to tak byk o 50gr na wbc maksymalnie potaniał ale w połowie rzeźni cennik jakby taki sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Handlarze chyba celowo chcą wywołać zamieszanie aby nałapać taniego towaru. Eco beef bez zmian jak patrzę na cennik z tamtego tygodnia i tego. Nie wiem czy ogladaliscie ostatni agrobiznes w piątek, ale jest szansa, że żółci z Korei będą kupować nasza wołowinę, już kontrolują wszystko czyli jest coś na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Sokołów Tarnów -0,80  na WBC

Edytowano przez Azor07
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj