Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2506

Wprowadzili na żywa bo na WBC robili takie walki ze już nikt nie chcial im sprzedawać. Na żywa nie radzę ważyć na ich cudownej wadze😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Wprowadzili na żywa bo na WBC robili takie walki ze już nikt nie chcial im sprzedawać. Na żywa nie radzę ważyć na ich cudownej wadze😂

Ciebie oczywiście nikt w tej świętej branży nigdy nie walnął? Ratują znajomi czy intuicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ja sprzedawałem raz do Sokołowa i więcej nie chce słyszeć, słabo wyszło i wole oddać na Żywa zwarze na ogólnej i wiem co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404
15 minut temu, RolAnonim napisał:

sprzedaje ktoś bydło do sokołowa lub Łukowa? kradną tyle co każdy czy nadprogramowo? 

Pytaj chyba @Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
32 minuty temu, wojak1986 napisał:

Ci na ubojni każdemu z ulicy kasę dają, odpowiadają za to

Na pewno nie dają ale jak pośrednik przywozi i wstawia dane swoje w paszportach to jemu płacą ,a dla rolnika powiedział że ubojnia rozliczy ( pewnie wcześniej tak było )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
3 godziny temu, RolAnonim napisał:

sprzedaje ktoś bydło do sokołowa lub Łukowa? kradną tyle co każdy czy nadprogramowo? 

Lukow lubi rzucic wysoka cene (przynajmniej handlarzom) i kradna bez litosci. :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
46 minut temu, Kentar napisał:

Lukow lubi rzucic wysoka cene (przynajmniej handlarzom) i kradna bez litosci. :)

Czuje się tak jak sprawdzając chorobe w internecie, zawsze rak, a tu skup i każdy wychodzi złodziej :D:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A i tak wszyscy od lat funkcjonują 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
Kentar napisał:

3 godziny temu, RolAnonim napisał:

sprzedaje ktoś bydło do sokołowa lub Łukowa? kradną tyle co każdy czy nadprogramowo? 

Lukow lubi rzucic wysoka cene (przynajmniej handlarzom) i kradna bez litosci. :)

informacja od handlarza 😉😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
17 godzin temu, RolAnonim napisał:

Uwaga liczę dla niedowiarków ( z matematyki nie jestem najgorszy :) )

przyjmuje najlepszą wersję krowy i taką słabszą ( oczywiście bez przesady chyba że sprzedajecie od razu nie utuczając )

pierwszy przypadek krowa 700kg, wybicie 52% cena wbc 16zl= 700kg*0.52*16=5824zl. Przeliczając na żywo będzie 5824/(700*0,93)= 8,95zł

slabsza krowa 600kg wybicie 48% cena wbc 14,50zl = 600* 0,48*14.5=4176zl

na żywo= 4176/(600*0.93)= 7.48zł

matematyka nie kłamie, przyjmę wskazówki do ulepszenia algorytmu obliczeń :D

Proszę, masz wskazówki.

16 zł to cena za 320+, co dwadzieścia kilogramów w dół dwadzieścia groszy cena nizsza.

Wyboje, przeważnie liczone na zimno od 53 do nawet 30 %. Wiem, mało kto uwierzy w taki wybój ale się zdarza, krowa w słabym mięsie, opasiona, wymię do ziemi, krowa w pełnej laktacji z różnych powodów do usunięcia.

A tusze bez otłuszczenia to już całkiem inna cena, tzn. dużo niższa.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co Ci handlarz ma napisać? 

temu wstawiłem różne rozliczenia. 

najlepiej się zarabia na słabym towarze. dobry każdy ceni nawet ponad stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
12 minut temu, Bananek napisał:

Dlaczego dopiero od 320kg cena? Abp od 280 płaci.

Nie wiem jak abp, znam zakłady które rozliczają 280 a znam że 330, najczęściej jest 320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
10 minut temu, AdamRo napisał:

Proszę, masz wskazówki.

16 zł to cena za 320+, co dwadzieścia kilogramów w dół dwadzieścia groszy cena nizsza.

Wyboje, przeważnie liczone na zimno od 53 do nawet 30 %. Wiem, mało kto uwierzy w taki wybój ale się zdarza, krowa w słabym mięsie, opasiona, wymię do ziemi, krowa w pełnej laktacji z różnych powodów do usunięcia.

A tusze bez otłuszczenia to już całkiem inna cena, tzn. dużo niższa.

Za 16zl to krowa solidna tzn 700kg+ to raczej powinno być 320+ wbc                             

A  za słabe sztuki to wiadomo ze nie bedzie tych 14,50zł, jak na nich same kości

A wybicie to różna sprawa, każdy sie przyzwyczaił ze 50 procent to czy chude bydle czy wieksze to i tak wychodzi do 55% a czytając fora można wywnioskować że to tylko na papierze tyle jest a w rzeczywistości dużo wiecej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
26 minut temu, HF86 napisał:

A co Ci handlarz ma napisać? 

temu wstawiłem różne rozliczenia. 

najlepiej się zarabia na słabym towarze. dobry każdy ceni nawet ponad stan.

To ile wybije się taki ładny mieszaniec powiedzmy Belga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
21 minut temu, AdamRo napisał:

Nie wiem jak abp, znam zakłady które rozliczają 280 a znam że 330, najczęściej jest 320.

Potwierdzam, NAJCZESCIEJ cena BAZOWA, WYJSCIOWA jak kto nazywa tak nazywa jest od 320. Aktualnie krowki w otluszczeniu 1 tak jak pisze Adam sa po pare zloty tansze na miesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
47 minut temu, wojak1986 napisał:

To ile wybije się taki ładny mieszaniec powiedzmy Belga?

Ja miałem kiedyś takiego mieszańca, no niski na nogach okrągły jak kulka, nawet jakby odjąć te 40% to nie wiem z czego, moje zdanie jest takie że 60 procent minimum

Screenshot_20211202-183120.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515
8 godzin temu, RolAnonim napisał:

sprzedaje ktoś bydło do sokołowa lub Łukowa? kradną tyle co każdy czy nadprogramowo? 

 Do Sokołowa poszło trochę sztuk to parę lat wcześniej wychodziły lepsze wydajności niż teraz i to niejedna osoba to mówi a do Łukowa bydła nie sprzedawałem ale na świniach bywało tak że tylko 72% wydajności rzeźnej miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj