Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

wojak1986    1887

Jedno trzeba powiedzieć że jest sam, a że do tego mało pojęcia ma to inna sprawa. Ilu tutaj samemu wszystko prowadzi to wie jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ja kiedys myslalem w druga strone. 

Krowy Polska Czerwona, uzytkowosc miesna. Teoretycznie to moznaby bylo dostac okolo 2300 PLN (ochrona + doplata do krow + dobrostan) + doplata do odsadkow +- 300 PLN.

Zakladajac stadko 20 sztuk doplaty wyniosa okolo 52 000

Teraz pytanie w jakich pieniadzach bylby zbyt na odsadka RP (nie wiem czy mozna krzyzowac rase z miesna tak jak w programie ochrony trzody chlewnej. W programie trzody na 99% tylko jeden miot wystarczy pokryc rasa zachowawcza.)

Jakby sprzedaz odsadka pokryla utrzymanie krowy to i tak niebyloby zle (liczac wszystko po cenie zakupu). Wiadomo, ze robiac nadal swoje objetosciowe to napewno pokryje koszty.

Zakladaj cene skromna 2500 za odsadka + troche wiecej za kilka jalowek z karta do odsprzedazy wychodzi, ze mamy 7-8zl na dzien na utrzymanie krowy. Wydaje mi sie, ze za tyle sie wyzywi, ale to musialby sie ktos wypowiedziec co trzyma mamki

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ze sam to racja, ale uparty jest jak mało kto, niejeden by już dawno to wszystko rzucił na jego miejscu a ten dalej ciągnie mimo wszystko:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cowidowe i rozbicie dopłaty uratowało minimum zysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

NIESTETY  wiele razy pisałem w innym temacie o zyskach z dopłat , jedni mają 500 plus inni 13 - emeryture  a my rolnicy mamy  dopłaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19814
8 godzin temu, nikolas29 napisał:

Darek z jezior

 

Ten próbuje płacić....

6 godzin temu, Sokol2 napisał:

po ile na dzisiaj byki hf??  bo mnie biernat dzis odwiedził i jak 7,5 netto da to chyba sprzedam ale ogólnie to miały isc za  2m-ce bo małe jeszcze...

I u mnie dziś był przedstawiciel,

2 godziny temu, Azor07 napisał:

Syn Józefa Piotrek (Józef zmarł )

Dawno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/bydlo

 

A kuźwa w takim Mcckenie czy u Biernackiego ceny w dół -30gr

Kiedyś byłem zdania że jak sprzedawać to tylko bezpośrednio na ubojnie bo pośrednik nie zarobi. h*ja prawda, sprzedałem ostatnio pośrednikowi i dostałem 60 gr więcej na WBC i wybicie bardzo dobre. Tak nas zakłady jebią jak chcą. Bydła nie ma a ceny u nich spadają, jebać ich

Edytowano przez Chudy1217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    766
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Ten próbuje płacić....

I u mnie dziś był przedstawiciel,

Dawno?

Chyba na początku listopada ,ostatnio jak sprzedawałem 21.11 to mówił że trzy tygodnie wcześniej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
52 minuty temu, Chudy1217 napisał:

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/bydlo

 

A kuźwa w takim Mcckenie czy u Biernackiego ceny w dół -30gr

Kiedyś byłem zdania że jak sprzedawać to tylko bezpośrednio na ubojnie bo pośrednik nie zarobi. h*ja prawda, sprzedałem ostatnio pośrednikowi i dostałem 60 gr więcej na WBC i wybicie bardzo dobre. Tak nas zakłady jebią jak chcą. Bydła nie ma a ceny u nich spadają, jebać ich

Bo to nie był pośrednik tylko św Mikołaj. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Bo to nie był pośrednik tylko św Mikołaj. 

A chyba że tak😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Ktoś słyszał że podobno Wuja zwolnił Damiana o tym samym nazwisku? Nawywijał??? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 19.01.2021 o 14:19, wojak1986 napisał:

Jedno trzeba powiedzieć że jest sam, a że do tego mało pojęcia ma to inna sprawa. Ilu tutaj samemu wszystko prowadzi to wie jak jest...

Jego życie, jego gospodarstwo. Ani nam w kieszeń, ani z kieszenia. Osobiście lubię go ogladac, ze względu na podejście i autentyczność, nie to co ten "ciendobry, ciendobry". 

https://www.agrodane.pl

Edytowano przez andrewk
  • Like 3

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
6 godzin temu, debrzyna napisał:

Ja to sie tylko boje że może sie chłop załamać całkowicie po sprzedaży byków z kontraktu Koledzy z Moto zrobili podsumowanie

 

2 lata w plecy żeby parę groszy zarobić. I jeszcze taką padlinę trzymać. I jeszcze ta astronomiczną cena 5zl. Gdzie głowa i rozum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19814
6 godzin temu, debrzyna napisał:

Ja to sie tylko boje że może sie chłop załamać całkowicie po sprzedaży byków z kontraktu Koledzy z Moto zrobili podsumowanie

 

wyliczenia bardzo optymistyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104
3 godziny temu, Azor07 napisał:

Chyba na początku listopada ,ostatnio jak sprzedawałem 21.11 to mówił że trzy tygodnie wcześniej .

Dobrze gadasz leci ten czas pamiętałem ze jakies święto blisko bylo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Pytanie do rozliczeń WBC. Zostałem chyba nieźle okrojony ale wmawiają mi ze jest ok.  Byk, który u mnie na gospodarstwie na wadze ma 754 kg(bez odjęcia okarmienia) jedzie do ubojni i tam traci z wagi 14 %. Przez drogę, przez 24 h od załadunku do uboju może tyle stracić? Wierzyc mi się nie chce...  Niech się wypowie ktoś kto sprzedaje na WBC ale dla pewności wazy sobie bydło przed sprzedażna. Mailem propozycje sprzedać na wagę żywa ale za mało było o 0,3 PLN/kg. Waga moja pewna.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Jaki to byk ? Ile dał mięsa ?

Edytowano przez AdamRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek378    12
Chudy1217 napisał:

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/bydlo   A kuźwa w takim Mcckenie czy u Biernackiego ceny w dół -30gr Kiedyś byłem zdania że jak sprzedawać to tylko bezpośrednio na ubojnie bo pośrednik nie zarobi. h*ja prawda, sprzedałem ostatnio pośrednikowi i dostałem 60 gr więcej na WBC i wybicie bardzo dobre. Tak nas zakłady jebią jak chcą. Bydła nie ma a ceny u nich spadają, jebać ich Też mam podobne zdanie jak kolega. Bezpośrednio do rzeźni 1-2 odstawy wyjdą lux a później tylko patrzą na czym urypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ładny SM. Mało ważne jaki był tylko chodzi o sposób rozliczania ubojni. Kiedyś oddałem do firmy na S. i tam byk na zakładzie ważony miał o około 35-45 kg mniej jak na gospodarstwie tj od 4-6% ale nie 14!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
26 minut temu, soltys48 napisał:

wyliczenia bardzo optymistyczne

Kiedyś dawno temu jak zacząłem myśleć o bydle /2014 /,pojawiła sie u mnie pani z Dębicy i zaproponowała 5,5 za przyrost Poprosiłem o zbilansowanie dawki żywieniowej w kwocie 2 zł za 1 kg przyrostu Niestety więcej sie nie odezwała W tym czasie mój znajomy nabrał od nich bydła Po trzech latach było po potokach On zwiał do USA a rodzice odkupili w licytacji jego gospodarstwo /wcześniej ich/  od komornika  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek378    12

Jak masz pewnego pewno handlarza to lepiej na tym wyjdziesz.


Ja też miałem przeboje z firmą na S i już z nimi nie współpracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
19 minut temu, wiesko napisał:

Pytanie do rozliczeń WBC. Zostałem chyba nieźle okrojony ale wmawiają mi ze jest ok.  Byk, który u mnie na gospodarstwie na wadze ma 754 kg(bez odjęcia okarmienia) jedzie do ubojni i tam traci z wagi 14 %. Przez drogę, przez 24 h od załadunku do uboju może tyle stracić? Wierzyc mi się nie chce...  Niech się wypowie ktoś kto sprzedaje na WBC ale dla pewności wazy sobie bydło przed sprzedażna. Mailem propozycje sprzedać na wagę żywa ale za mało było o 0,3 PLN/kg. Waga moja pewna.

Powiem tak, normalnie w 24h nie ma prawa tyle zgubic, chyba, ze faktycznie jechal dluzej. Jakis czas temu mialem sytuacje, ze byki mi staly ponad 48h bez wody i niczego to poszlo po 100-130kg nawet z zywej.

Powiem krotko: ch*j z zywa gadaj ile miesa to Ci zaraz powiem czy wy***ali czy nie i taki jest krotki temat. :)

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj