Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Niki20    7

Mój całe szczęście przetrwał przymrozki, chociaż na poprzeczniakach gdzie szybciej wyskoczył i był największy zmarzł w 30%... Zobaczymy co powiedzą sarny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

ja właśnie zastanawiam się co z tym fantem zrobić.nieuśmiech mi się kupować na te 3 ha.dużo nasion jeszcze wschodzi bo jakoś nierówno wzeszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

jak sprawdzić czy łubin wymarzł na dobre czy jeszcze odbije? rośliny są żółte a miejscami nawet białe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

było pryskane Commandem. może to i oprysku wina. to jest szansa że nic mu będzie bo narazie słabo to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368

Mam pytanie lubin zasiany 3 kwietnia czesc zeszla miala ze 3-4 cm i przyszedl mroz i tak stanol niby zielony jest ale nie rosnie to normalne czy zmarzl . A czesc jest centymetr pod ziemia i zaraz wyjdzie.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Mam takie spostrzezenie do osob ktore sieja pierwszy rok, sam sieje chyba 3-4, nie ladujcie sie w koszty zbierzecie z 2t/ha i sprzedacie po 70-80zl/100kg wiec policzcie sobie. Na plus stanowisko, doplata i wlasny material siewny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Mam pytanko panowie posiałem łubin  pierwszy raz kiedy mogę go pryskac od jednoliściennych zakupiony leopard

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73
Napisano (edytowany)

Edit

 

Nie było pytania - sam wygrzebałem że to słaby pomysł:)

 

 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

jak wasze łubiny, moje może i trochę dostały po przymrozkach, ale raczej woda ich teraz wykończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mój po przymrozkach przyhamowany nie rośnie,dziś pada i znów zapowiadają przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Mój też przetrwał przymrozki bez szwanku ale kompletnie nie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam a czy przygryzione przez sarny rośliny  łubinu odbije jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

Takie rośliny będą około 2/3 niższe od pozostałych i miały po 1-2-3 strąki, jeżeli tylko zaczną odrastać.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    71

Sonet dużo lepiej sobie rośnie niż neptun (tego mocno przymrozki z hamowały) . Przy granicy mam perz jaką dawka Leopardu max można dać?.

Dziś był największy przymrozek zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ciekawe czy coś zostanie z łubinu po dzisiejszej nocy :( :( -5* a miejscami pewnie i więcej :( Łubin w fazie 4 liści właściwych... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Panowie czy można jeszcze teraz zasiać łubin? Sieje pierwszy rok zasnąłem na początku kwietnia ale go wymrozilo miejscami i sie zostawiam co z nim zrobic czy siać jeszcze raz czy lepiej jęczmień... nie chce żeby pole bezproduktywnie leżało jak nawóz posiany... zdąży urosnąć i jakoś zaplonuje teraz zasiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jak teraz posiajesz to bedzie do zbioru koło 10 wrzesnia albo na poczatku zalezy jaka wczesnosc łubinu. możesz jeszcze posiać gryke bo termin dopiero sie zacznie 15 maja albo soje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja jutro sieje z tym ze plyto pykne 200kg na ha swoje ziarno Kalifa, Tango zasiany poczatek kwietnia 3-4 liscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie, mam pytanie, Łubin Karo siany we wtorek 9.05. czy mogę jeszcze go opryskać Linurexem? dodam, ze łubin ma juz centymetrowe kiełki, troszke go leży na powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie, łubin Sonet kwalifikat siany 31.03 ma dopiero 2 liście właściwe. Został opryskany 3 dni po siewie mieszaniną Commanda i Affafolnu. Już go obserwuje od dłuższego czasu i nie może on się zebrać końcówki są całe przyżółknięte. Obawiam się ze spore opady deszczu po oprysku mocno mu przyszkodziły. Mam teraz pytanie czy on będzie żył?

Od kiedy polecacie już na robaszka jechać, ile liści musi mieć łubin żeby go można było już pryskać? Dajecie jakieś odżywki na łubin ? A  jak tak to jakie i w jakich ilościach?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj