Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

farmervip    78

Mądrym pomysłem bedzie teraz dać ok 30kg N? przedsiewnie poszło  200kg npk 5-20-30, czy lepiej dolistnie jakieś odżywki?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Stosowanie azotu w motylkowych jest bez sensu, kilka albo kilkanaście stron temu byla o tym debata. Ja osobiście grama azotu na łubin nie wysypalem i nie wysypie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Witam,

Panowie czy ktoś z Was stosował dolistne odżywianie łubinu np siarczanem Mg i mocznikiem? jak tak to w jakim stężeniu i w jakiej fazie. Dajecie jakieś odzywki do tego czy nie?

Pryskacie powschodowo na chwasty w łubinie, jakiś dobry i w miarę  tani środek (chodzi tutaj o jednoliścienne i dwuliścienne chwasty)

Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Stosowanie azotu w motylkowych jest bez sensu, kilka albo kilkanaście stron temu byla o tym debata. Ja osobiście grama azotu na łubin nie wysypalem i nie wysypie

 

Dzięki, dajesz jakieś odżywki?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Panowie wczoraj byłem w łubinie I zauważyłem że miejscam łubin żułknie co to może być?musz iść I wyrwać pare sztuk I zobaczyć korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Zastanawiam się czy teraz przed kwitnieniem można opryskać od jednoliściennych. W poprzednim roku przeprowdziałem test na małej plantacji i nic się nie działo.

Jednak teraz będzie to 5ha i zastanawiam się czy to nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Fusilade

Owsik już ładnie padł, niestety z chabrchabrem sobie nie poradził macie jakieś sposoby na to dziadostwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Owsik już ładnie padł, niestety z chabrchabrem sobie nie poradził macie jakieś sposoby na to dziadostwo?

trochę późno niektórzy doradzali DFF, ale jeśli nie masz dużo tego chebru to nie ryzykuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ustawić siewnik Poznaniak z 88 r., na wysiewie łubinu? Słyszałem ze c3 na zwiekszonym wysiewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368

Kazdy inaczej mi wyszlo na a2 na wiekszym trybie zrob probe krecona. Jutro musze zwalczyc oprzedzika w lubinie bede pryskal bi 58 do jakiej temp mozna nim pryskac bo na wieczor mam zaplanowany inny oprysk.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Tam gdzie jest wyrośnięty będę bo wygrywał, ale mam 2 place tak po ok 30m gdzie chyba zastosuje raundap kosztem zadanego lubimy.
Jednak zastanawiam się co zastosować na jesieni na tym stanowisku planuje zasiać tam pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Zastanawiam się czy teraz przed kwitnieniem można opryskać od jednoliściennych. W poprzednim roku przeprowdziałem test na małej plantacji i nic się nie działo.

Jednak teraz będzie to 5ha i zastanawiam się czy to nie zaszkodzi.

Robione poprawki na jednoliscienne miejscowo na chwilę przed kwitnieniem i nic się nie działo,

Ja w tym roku dałem kilka odzywek plus tytanit bo u mnie ja na tę porę wszystko bardzo niskie, to może jeszcze coś nadgoni, ale N w łubinie podobnie jak kolega nie stosuje po za sladowymi ilosciami przedsiewnie w kompleksowym nawozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

czy u was łubiny też są ok 15cm iwyłazi pąk kwiatowy? chyba przedobrzyłem zherbicydem w tym roku bo na polu czysto ale przyhamowany łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

u mnie czy stosowałem czy nie to max  20cm i można zobaczyć pąk kwiatowy więc raczej to nie wina oprysku

po prostu warunki nie były sprzyjające do wzrostu a początek czerwca rozwija kwiat przy terminowych siewach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Dzięki, dajesz jakieś odżywki?

 

do tej pory nie, chciałem w tym roku ale mój łubin nie jest warty grzechu, bo tak jak koledzy wyżej pisali, łubin ledwo od ziemii odrósł i zamierza kwitnąć, po drugie herbicyd puścił mase chwastów, szkoda pakować w niego pieniądze jeśli nie mam pewności czy uda mi sie go zebrać. Chociaż planuje jeszcze opryskać na jednoliścienne bo wyjdzie to taniej niż zwalczanie tych chwastow w zbozach


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

do jakiej fazy można opóźnić zabieg na jednoliścienne, owsik jest spory ale chwastnica dopiero zaczyna wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

tak samo czekałem rok temu aż sie spóżniłem, ponoc do momentu kwitnienia jest ok


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

pąków nie widzę ale w tym tygodniu prysnę-jakieś sprawdzone herbicydy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

ja prysnąłem Fusilade i chwasty padły niestety łubin też :( , zastanawiam się dlaczego??, zabieg robiłem tydzień temu, warunki były  sprzyjające, łubin żółty BARYT, dawka herbicydu 1,5 l; miał ktoś podobny przypadek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

witam :)   czy zastosowanie targi 10 dwa razy po litrze w odstępie tygodniowym spowoduje ze łubin lepiej to przetrwa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj