Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Agrest    25631

No jak nie masz?

Okrywa nie musi być zielona

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
13 minut temu, Celownik07 napisał:

Owies i gryka wymarznie i nie masz okrywy na zime. A widac teraz tego pilnuja. Ryzykowne. 

Owies i facelia i po sasiedzku lubin i facelia wszysto padło i nikt sie z kontroli nie czepiał!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

hmm.. to moze wezme gryke z owsem i troche rzodkwi lub rzepaku bo jak czytam aktualne posty w temacie "dopłaty na nowych zasadach" to roznie bywa z kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Przed łubinem w poplonie seradela. Sporo masy i łubinu nitraginą nie będzie trzeba zaprawiać. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
22 godziny temu, bezbarwny napisał:

Przed łubinem w poplonie seradela. Sporo masy i łubinu nitraginą nie będzie trzeba zaprawiać. 

U nas w okolicy nikt nie zaprawiał  i jakos na plon nikt nie narzekał, temat nitraginy chyba przereklamowany?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
14 minut temu, ws71 napisał:

U nas w okolicy nikt nie zaprawiał  i jakos na plon nikt nie narzekał, temat nitraginy chyba przereklamowany?

Decydujący wpływ ma tylko Przebieg pogody plus obserwowanie oprzędzika i walka z nim bo potrafi zniszczyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
5 godzin temu, ws71 napisał:

U nas w okolicy nikt nie zaprawiał  i jakos na plon nikt nie narzekał, temat nitraginy chyba przereklamowany?

Nie wiesz jaki byłby plon, gdyby nasiona były zaprawiane. Chyba że wszyscy którzy nie narzekali, mieli obok  zasiane kontrolę i porównali wydajność.

jaka cena na łubin u Ciebie?

agrolok w lubuskim trzy tygodnie temu 1140 netto oferował. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Łubin  gorzki karo na glinie  urośnie -  trzeba coś wsiać na dopłaty-,  a nie mam  pomysłu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, bezbarwny napisał:

Nie wiesz jaki byłby plon, gdyby nasiona były zaprawiane. Chyba że wszyscy którzy nie narzekali, mieli obok  zasiane kontrolę i porównali wydajność.

jaka cena na łubin u Ciebie?

agrolok w lubuskim trzy tygodnie temu 1140 netto oferował. 

Nie wierzę zbytnio w plon łubinu pow 4 t/ha, u nas wazony bezpośrednio po zbiorze 3860 kg/ha średnia na tym polu nigdy w historii nie był siany łubin, największe znaczenie to odmiana i najlepiej kwalifikat, u nas niezmienne wyjściowe 1050 netto, ponoć można było przy całym aucie wyrwać co najmniej 100 więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

@ws71, jakie odmiany siejecie i jaka obsada, że plony powyżej trzech ton? Jakie gleby u Ciebie? 
 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Niemiecka odmiana łubinu Boregine, przywieziona zza Odry, Niemcy  twierdzili że w optymalnych warunkach  u nich szło  wyciągnąć pow 4,400 kg/ha, siejemy  6 rok  i pow 3 t jeszcze da, gleby typowa mozaika od 3 a do V , 200kg /ha w rzędach 25 cm

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Planuję zasiać kilka ha łubinu, wszystkie stanowiska wypadają po kukurydzy która była pryskana mezotrionem, groch i soja odpadają a jak to wygląda przy lubinie i czym odchwaszczacie swoje uprawy łubinu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Przed chwilą, cichyh32 napisał:

Planuję zasiać kilka ha łubinu, wszystkie stanowiska wypadają po kukurydzy która była pryskana mezotrionem, groch i soja odpadają a jak to wygląda przy lubinie i czym odchwaszczacie swoje uprawy łubinu?

Temat wystąpił u mnie w tym roku, po doświadczeniach znajomej która wykończyła w ten sposób 20 ha wąskolistnego temat sobie odpuściłem,szkoda ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Trudno będę musiał próbować mimo wszystko mam kilka ha zasypanych żwirowni i w takim beznadziejnym roku nic tam się nie będzie opłacało to chociaż zróżnicowaną strukturę sobie zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
Dnia 27.02.2024 o 20:13, ws71 napisał:

Niemiecka odmiana łubinu Boregine, przywieziona zza Odry, Niemcy  twierdzili że w optymalnych warunkach  u nich szło  wyciągnąć pow 4,400 kg/ha, siejemy  6 rok  i pow 3 t jeszcze da, gleby typowa mozaika od 3 a do V , 200kg /ha w rzędach 25 cm

Drogie takie nasiona 100 kg / tona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy30    18

@Agrest siemka, czym w tym roku robisz łubin ? doglebówka? czy po testach metrybuzyny powschodowo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Zrezygnowałem z siewu.

Ale gdybym siał to szło by ctu+dff, a metrybuzyna na ewentualną poprawkę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy30    18

przy jakiej wielkości poszła u Ciebie metrybuzyna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
4 godziny temu, Agrest napisał:

Zrezygnowałem z siewu.

Ale gdybym siał to szło by ctu+dff, a metrybuzyna na ewentualną poprawkę

Z ciekawości jakie dawki S.Cz? I oczywiście ta mieszanka przedwschodowo? Ciekawe czy taka kosa jak boxer 2l+ dff 150g+ metrybuzyna 150g by zadziałało doglebowo i nic by nie było dla łubinu? Czy za ostro na 5-6klase piachy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Pytanie do Uprawiaczy łubinu, takich z doświadczeniem;

dwie działki, jedna po pszenicy, druga po kukurydzy. Dominuje glina. Obie po żniwach wapnowane i stalerzowane na głębokość około 12 cm. Po pszenicy pryśnięte samosiewy i chwasty glifosatem. Niestety ze względu na okrywę, nie było możliwości skultywatorowania na głęboko. Teraz jest mokro, choć glina ładnie zlasowana i jako że zlasowana, to niechciałbym wywalać na wierzch świeżej gliny, więc mogę to zrobić na 25-30 cm kultywatorem z dłutem 50mm, żeby tylko spulchnić, ewentualnie zasiać z wirówką w tą stalerzowaną glebę. Siewnik talerzowy więc z resztkami po kuku, czy samosiewami sobie poradzi. 
I tu pytanie;

czy ma sens głęboka uprawa, czy jednak korzenie łubinu poradzą sobie z penetracją gleby po wspomnianej dość płytkiej talerzówce? Odmiana łubinu to Homer. 

 

 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Chyba liczyłbym na palowy system korzeniowy łubinu. Niech drenuje glebę.

3 godziny temu, cichy30 napisał:

przy jakiej wielkości poszła u Ciebie metrybuzyna? 

 

14 minut temu, Michal014d napisał:

Z ciekawości jakie dawki S.Cz? I oczywiście ta mieszanka przedwschodowo? Ciekawe czy taka kosa jak boxer 2l+ dff 150g+ metrybuzyna 150g by zadziałało doglebowo i nic by nie było dla łubinu? Czy za ostro na 5-6klase piachy?

Było w tym temacie. Na prawdę nie mam pamięci. Bodaj w kwietniu wszystko opisywałem a całkiem niedawno kolega @Celownik07  cytował moje posty w odpowiedzi na podobne do powyższych pytań.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Zglebialem temat zeby juz sobie opryski kupic powoli, lustrowalem tez grupe na fb " groch lubin soja od a do z" i praktycznie pisza to samo boxer+stomp ale z roznym skutkiem dzialania z przewaga negatywniejszych komentarzy, jedna z sensowniejszych odpowiedzi to ta z zalacznika. Ja osobiscie stawiam na trinity 2l + metrybuzyna 250g tak jak w zeszlym roku. Na wiecej metrybuzyny sie nie zdecyduje bo ktos pisal ze przy 350g mu wypalilo ( chyba kolega stempson czy jakos tak). Ja w zeszlym roku sie pomylilem i dalem 250g mistrala czyli ze 175g metrybuzyny i bylo widac lekkie fito na listkach. Ale pola czyste- lekko oset przepuscilo i chyba ten mlecz polny na jednym gliniastym -suchym kawalku.

Ty agrest zastosowales powschodowo 100g dff+180metrybuzyny wtedy (mam zapisane ;)

W tym roku jak sie nic nie zmieni to wjezdzam kolo 14-20 kwietnia z tematem. 

IMG_20240301_185253.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

U was cena łubinu też tak siadła? Jak ktoś dzwoni i słyszy 200 za za metr to dziękuję do widzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj