Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

ws71    1830
15 godzin temu, bezbarwny napisał:

 

A o czym Wy z tymi 30, 35%?

mnie się o uszy obiło, że 20, po tyle miałem w trzech gospodarstwach i wszystkie do zróżnicowanej się łapały. Chyba że to jeszcze jakie inne ekoschematy? 

Faktycznie masz rację , popierniczyłem z roślinami niekorzystnie wpływającymi na glebe

 

15 godzin temu, thor1984 napisał:

z łubinem to będzie porażka dopiero na wiosnę, na dopłaty każdy wybierze groch który już teraz można kupić po 1,50 a przy większej ilości i taniej pewnie chyba ,że łubin zrówna się cenowo z grochem. Łubinu jest dużo i każdy będzie chciał go wypchnąć więc zacznie się zjazd cenowy

Poniżej 1,15-1,2 nie spadnie raczej, przynajmniej u nas lubin praktycznie od zawsze chodził po 2 zł , żeby ekonomicznie wyjść na plus w łubinie to te 2t min trzeba dostać, dużo ludzi raz zasieje zbierze ok 1t i na tym ich przygoda z tą rośliną się kończy przynajmniej tak sprawa wygląda w najbliższej okolicy

 

5 minut temu, Celownik07 napisał:

rzucilo mi sie w oczy pula kasy na kazdy ekoschemat, a czy komus rzucilo sie w oczy ile ha ludzie pozgłaszali do danego ekoschematu? w sumie takie dane juz powinny byc udostepnione.

Nasi ponoć wywalczyli że beda możliwe przesuniecia miedzy ekschematami kasy , temat ekoschematów i areału nimi objetego jest na obecna chwile dość płynny, wczoraj był gość abym mu wycofał ekoschematy na 50 ha.Najbardziej oblegany jest ekoschemat,, rolnictwo weglowe'' a  w podgrupach to bezorka,poplony ozime,wymieszanie słomy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Ok ale jest pula kasy na np rolnictwo węglowe , czy też jakąś pula kasy na każdą podgrupę/ praktykę ? Np milon na wymieszanie słomy , milion na wymieszanie obornika ? Czy np 10 baniek na cały węglowy ? Ja słyszałem że na każdą praktykę osobna pula, a jaka prawda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Na każdą praktykę oddzielna pula, a w zasadzie chyba limit hektarów, przy którym jeden punkt to 100 zł. 

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25755

Nie łapałem się na zróżnicowaną  to nie wiem czy 700zł do ha wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyrosz    2

Witam, czy ktoś w łubinie próbował stosować Corum?

 

Edytowano przez Pyrosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    415

Kilka stron wczesniej zastosowano ciekawe rozwiazanie powschodowe, a mianowicie diflufenican + metrybuzyna. zastanawiam sie, czy jesli przedwschodowo dalbym 300 g metrybuzyny +100 diff.+ 2 li boxera, moglbym powschodowo tez dac diflufenican z metrybuzyna? czy lepiej wykluczyc w przedwschodowej miksturze te srodki, by potem móc je zastosowac? a drugie pytanie, czy stosowaliscie matalachlor ( dual gold).

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    285
Pyrosz napisał:

Witam, czy ktoś w łubinie próbował stosować Corum?

 

ktoś kiedyś pisał, że celowo zrobił "próbę" na poprzeczniaku, łubin nie przeżył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
Dnia 15.09.2023 o 13:23, Celownik07 napisał:

jaka zaprawę grzybowa polecacie/stosujecie na łubiny?

Orius używam, bo zawsze mi zostaje po sianiu zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    415

Dff. , metrybuzyna, pendimetalina, prosulfokarb - to są substancje, pospolicie stosowane w łubinie. Pytanie, czy jeśli zastosuje się dff. przedsiewnie, to czy można zastosować go również powschodowo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
1 godzinę temu, Korbol napisał:

Orius używam, bo zawsze mi zostaje po sianiu zboża

ok. a pozniej jeszcze walisz grzybówke przed kwitnieniem czy juz nie koniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
5 minut temu, Celownik07 napisał:

ok. a pozniej jeszcze walisz grzybówke przed kwitnieniem czy juz nie koniecznie?

jedna grzybówka była tej wiosny, w fazie kilku pięterek, poszedł difenokonazol i prochloraz, starczyło prawie do samego końca

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
1 godzinę temu, Siedzacybyk napisał:

Dff. , metrybuzyna, pendimetalina, prosulfokarb - to są substancje, pospolicie stosowane w łubinie. Pytanie, czy jeśli zastosuje się dff. przedsiewnie, to czy można zastosować go również powschodowo???

Ze względów ekonomicznych założyć oprysk dff tylko po wschodach, bo to i z wilgotnością kiepsko może być, a i na listek lepiej działa niż z gleby. 

  • Thanks 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1012
3 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

Dff. , metrybuzyna, pendimetalina, prosulfokarb - to są substancje, pospolicie stosowane w łubinie. Pytanie, czy jeśli zastosuje się dff. przedsiewnie, to czy można zastosować go również powschodowo???

Pendi można sobie odpuścić, skuteczność mizerna, lepiej dać 0,2-0,3 dff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    415

Dff + metrybuzyna pojdzie u mnie na początku maja. Siałem soję kilka lat, tam był duży problem z chwastami. Doglebowo zabiegi wytrzymywały do max 2 m., a potem "najazd Hunów". Soja fajnie tolerowała tifensulfuron i basagram, więc nie było dramatu. Przypuszczam, że w łubinie trzeba się nastawić na jakiś nalistny zabieg. Natomiast w doglebówce musiałbym coś podać. Może chlorotoluron, prosulfokarb, s-metolachlor, albo wspomniana pendimetalinę? Może chlomazon w dawce 100 ml? Nie mam pojęcia, ale u mnie komosa, chwastnica, rdesty , maruna to jak barbarzyńcy najeżdżający starożytny Rzym, gwałcą , palą , plondrują :) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

U mnie metrybuzyna i dff powschodowo strasznie wymeczyła łubin, uważam że dwa tygodnie stał w miejscu i chorował. 

Pendimetaline raczej na Rdestowe pola, tam gdzie tego nie ma chyba można sobie odpuscic


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

mój eksperyment trafił na kiepski rok dla łubinów, ale myślę że przy optymalnych warunkach i wcześnie zastosowana metrybuzyna z dff powschodowo nie narobi takich szkód


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

@Siedzacybyk   corum załatwi łubin na amen- testował kolega. po chlomazonie robił się żółty i jak nie było deszczu to zamierał. W tym roku u siebie dawałem 0,2l dff + 1l ctu posiewnie, chociaż słyszałem że 2l ctu też przeżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj