Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

bezbarwny    1278
9 godzin temu, Celownik07 napisał:

bałor małorolnego dopłatowca nie zrozumie :)

a ty z ktorej czesci PL jestes ze takie ceny u was lubinów? 1,5zl to piekna cena jest - dla kupujacego oczywiscie.

Ta i vice versa. Weź sprzedaj 80 ton łubinu w workach po 25 kilo. Ja z tego chcę 2 zł (a niech mnie, 1,7) za kg, a Ty masz resztę z górki którą wynegocjujesz z kupującym. 
Pasi? No i oczywiście workowanie po Twojej stronie. Miotłę, łopatę, wiaderko i rolkę sznurka dostaniesz na miejscu w gratisie, Cobyś się z całym majdanem w lubuskie wlec nie musiał. 

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    678

co tu porównywać hurt a detal. kup 1kg oprysku/nawozu a 100kg tego samego. ja swoje max 8t sprzedam na pniu (juz powoli sasiedzi rezerwuja nieskromnie 300-500kg.) Na twoje 80t by mi weekendów zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    69

No właśnie i tu widać 5 i 6 klasę a nie jak niektórzy piszą po 8t jęczmienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Jak będzie z łubinem jeden ma już stronki a drugi dopiero kończy kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    678

Dzis omlucone ~5ha ( zdjecie z najlepszego kawalka- 1ha = zajal caly rozrzutnik). Jutro mlynkowanie i ważenie. Postaram sie zrobic jakies zestawienie "zyskow i strat"- chocby w przyblizeniu bo za kombajn zaplacilem "przysługą w przyszlosci" ale kosil calosc ok. 5h (heder 2,5m) z przerwami na wysypanie, piwko,obiad itp. Tona zostaje u mnie na przyszly rok, 300kg dla kombajnisty (za frajer) a reszta olx. Cala kasa wedruje na doinwestowanie tej gospodarki. Dzieki Panowie za pomoc i rady! 

IMG_20230723_142218.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183

Gratun za plon. Sądzę że nieźle w tym roku wyjdziesz na tym lubinie.U Mnie nędza chociaż jeszcze mi jeden został później siany. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    678

Max do kolana. W wiekszosci w pol lydki. Ziemia kl. 5-6

10 godzin temu, Krzyysiiekk napisał:

czym mogę posklejać strąki?

Stretch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0
13 godzin temu, Celownik07 napisał:

Dzis omlucone ~5ha ( zdjecie z najlepszego kawalka- 1ha = zajal caly rozrzutnik). Jutro mlynkowanie i ważenie. Postaram sie zrobic jakies zestawienie "zyskow i strat"- chocby w przyblizeniu bo za kombajn zaplacilem "przysługą w przyszlosci" ale kosil calosc ok. 5h (heder 2,5m) z przerwami na wysypanie, piwko,obiad itp. Tona zostaje u mnie na przyszly rok, 300kg dla kombajnisty (za frajer) a reszta olx. Cala kasa wedruje na doinwestowanie tej gospodarki. Dzieki Panowie za pomoc i rady! 

IMG_20230723_142218.jpg

Co to masz za łubin daj linka na olx

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    678

Gorzki oskar. Jeszcze nie wystawialem. Dzis mlynkowanie. Urobek wyszedl cos ok. 1,5t/ha  na czysto ,wiec nie jest zle jak na 5-6kl. Ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

łubin dalbor prawie 2800 z hektara jestem bardzo pozytywnie zaskoczony , nie wygladał na tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Po desykacji łubinu  (glifo) praktycznie od razu dosyć mocno popadało. Zadziała? Bo nw czy warto poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26019

Ponoć glifo wchłania się do 6h.

Z adiutantem pewno tak szybko go nie spłuka.

Prawie natychmiast to 5minut czy godzina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26019

Trochę sprzedałem wczoraj. Wilgotny po 2zł, innemu suchy po 2,5zł.

Ale się nie sprzeda w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Agrest napisał:

Trochę sprzedałem wczoraj. Wilgotny po 2zł, innemu suchy po 2,5zł.

Ale się nie sprzeda w tej cenie

jak zawsze pomocna podpowiedź. dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    678
26 minut temu, Agrest napisał:

Trochę sprzedałem wczoraj. Wilgotny po 2zł, innemu suchy po 2,5zł.

Ale się nie sprzeda w tej cenie

Czyszczony czy prosto z kombajna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj