Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

center    11

ja też mam 7211 dobra maszyna napewno bezkonkurencyjna w swojej klasie mocowo to zależy od tego kto i do czego potrzebuje ale ja nim Ciagam maszyny od 80km ciagnika i chodzi lux Co do samego ciagniczka to faktycznie jest komfortowy cichy nie telepie:-P hehe Silniczek fakt nie do zdarcia jak ktoś choć trochę szanuje. Uważam że za te pieniądze nic lepszego i trwalszego nie da się kupić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja posiadam 7211 88rok ,jak na tamte a nawet i te czasy bardzo komfortowy ,super zwrotność ,mocny (duży udźwig) podnośnik ,brakuje biegow między 2 a 3 i 3 a 4 lub za małe koła (28) przez co orka na 2 a ma siły na 3 prawie

co do awarii urwana (frez ) dźwignia sprzęgła womu ,no i eksploatacyjne zużyte tuleje z przodu na zwrotnicach i osi , pompa oleju od podnośnika a i kabina nie bardzo nadaje się na strome góry .Tagże polecam ,ciągnik wzór

center nie koloryzuj mam mtz 82 i wiem że 62 km nie zrobia tego co 80 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja tam tuleje mam porobione:-D pome mam ideał uszczelki w podnośniku zrobione:P hehe wiesz nie ma co pisać o tym co komu padło:-D Ciągnik w swojej klasie nie ma równych nie da sietego porównać do poczciwej c360:-P moze troche podkoloryzowałem z tą moca:P hehe ale naprawde radzi sobie podczepiajac do 4ki c360 to nie wiem czy by podniusł:lol: hehe Powiem tak każda używana maszyna ma felery jakieś tam, ale nic strasznego trzeba porobić co trzeba a puźniej jeździć i się cieszyć:-D jak się dba to się ma:-D pozdrawiam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TURAS5    0

Ja nie dawno kupiłem ZETORA 7011.Moim zdaniem jest dobry sprzęt i ma moc bo ciągnie mi 4 skibowy zagonowy na 3 biegu szosowym a myślę teraz o 3 skibowym obracanym bo wiem co ten sprzet potrafi uciągnąć.Też się z tym zgadzam że są nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TURAS5    0

A jeśli masz bardzo górzyste tereny to kup sobie ZETOR 7245 HORAL bo to najlepszy zetor na terny górzyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyw25    0

No to ja Wam jeszcze dodam ze mój zetorek 5211 z polską kosiarką rotacyjną 1.8m przy obrotach ok 2 tys obrotów na min. spalił 4 litry ropy na godzinę. sam byłem w szoku ale jest naprawdę oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Sasiad muwił ze jak miał 60 to mu mniej paliła od 5211 ale w zetorku inny komfort i watpie zeby 5245 miejąc bardzo podbny silnik mniej palil od 5211 tym bardziej od 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

my mf255 mieslimy 4lata i sprzedalismy i kupilismy zetora 5211 ;) lux tarktorek mało pali tak od 3,5l do 5,5l na mtg u mnie ostro w dostaje w d... ponad 1tys bel w rok prasą sipma z279/1 komfort tez jest super chociaz u mnei przydało by sie wspomaganie a 5245 jeszcze lepszy bo przodek robi swoje polecam wszystki te ciągniczki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

WITAM.Miałem ZETORA 5211 z 1984 roku (od nowości, jeszcze bez wspomagania) i byłem z niego bardzo zadowolony.Mam wszystkiego 17 h i wraz z c 330 obrabiał ten areał bez problemu.Od 1998 zaczołem świadczyć usługi agrotechniczne i kupiłem prasę zwijającą CLAAS ROLAND 44.Po jednym pełnym sezonie (kiszonka, siano i słoma razem ok 1000 szt.) zapadła decyzja o zmianie ciągnika.Powód był taki że przy dobijaniu bel miałem nogę w podłodze, a to dlatego, że bele musiały być solidne bo konkurencja u nas nie mała i też się rozwija.Poprostu szkoda mi go było męczyć (choć dawał radę) na takie ilości i areały.

Gdy go sprzedałem miał ok 5000 mth, a najwieksza inwestycja w niego to zakup tylnych opon na większe 14,9-28.

Moc jaką ten ciągni generuje na WOM to 31 KW(znamionowe obroty silnika, pompa wyłączona) .Wyjścia hydra. zew. sa trzy, dwa pod ciśneniem a trzecie tzw. wolny powrót.Udżwig tylego TUZ-a to 17,5 KN.

Jeśli mogę dordzić to polecam zakup tego modelu, ale na użytek własny.

 

POZDRAWIAM.

 

Ps.U mnie ten ZETOREK pracowł nawet przy "KS-ie" do kuku, a MF od znajomego nie potrafił go nawet rozbujać.

Dziś mam model 7745 (bez turba) i KRONE KR 10- 16 Multi Cut.Jak C 330 całkiem "padnie" to z pewością kupię 5211 lub coś nowszego.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam5068    0
zetor 5211 nie pali wiele a mocy ma trocha a awaryjność to jak każdy zetor mała !!!!! Zetorek 5245 jest mocniejszy na wom u nas niedaleko robili próbę zapieli 3p i presa sipma na dobijaniu włączyli wałek i chcieli go ustawić na wolnych obrotach zgas!!! a zapieli 5211 to spokojnie sobie chodził na małym gazie z belarką na dobijaniu a wieć wniosek z tego taki

 

 

 

ZZEETTOORR mocniejszy

małe sprostowanie-napewno zetor ma trochę więcej KM niż 3p, ale ta próba z prasą jest bezsensowna ponieważ silniki perkinsa są wysoko obrotowe a zetora nie stąd ustawianie wolnych obrotów przy prasie w tym teście musiało się tak skączyć


CaseSTX450_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

Witam was wszystkich tak sie sklada ze ja mam zetora 7745 TURBO,ma on 90Km z ta juz buda Kwadratowa Stan Bardzo dobry.wizualnie jaki technicznie silnik po kapitalnym remoncie bez zadnych problemow spisuje sie z agregatem UNIA KOMBI 3,7.... biggrin.gif z czasem wrzuce jakies foto to sami zobaczycie bardzo dobry komfort duzo mjejsca w srodku jak wczesnije kolega wspomnial nie narzekam na jego spalanie w naszych terenach Malopolsko-Swietokrzyskich....smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cree    0

U mnie jest 7211 z 1988r kupiony w Agromie sprawuje sie bardzo dobrze, to twarda sztuka, trzeba było tylko przy hamulcach, skrzyni, silniku troche pogrzebac. Powiem tak jak dbałoby sie o niego tzn. jeździło na biegu niżej, to by tego nie było... dostał swoje po zaworach ;) Zwracając uwagę na warunki pracy to jestem z niego zadowolony (pomimo szerzącym się opiniom mogę przyznać, że to dobry sprzęt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak    0

Witam posiadacie panowie może jakieś na miary na sklepy internetowe, lub sklepy oferujące sprzedaż wysyłkową bo chętnie bym zamówił kurierem cosik, nie mogę dostać elementów hydrauliki

 

A tak po zatym 7211 to klasa w swojej grupie tylko dbać trzeba

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek73    0

Mam zetora takze 7211 90r i chodzi jak zegareczek nie psuje sie robie nim juz kilka lat zwijam im slome prasa krone 125 da rady malo pali jest bardzo zwrotny kabina konfortowa.Jestem z niego zadowolony(POLECAM!!!) ;)


Zetor Team

Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Ja mam zetora 7011 moim zdaniem jest to dobry ciągnik założyłem na niego nie dawno tur jak dla mnie ten ciągnik jest nie do zatarcia


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

ja mam 7211, dziś wpadłem nim w bagno, godzinę wyciągania, godzinę mycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12245    5

ja rowniez posiadam zetora 7211 z 1987roku, dopiero teraz zaczelo mi szwankowac sprzeglo i wspomaganie ale to w sumie sie nie dziwie ze po tylu latach. ale ma moc ten ciagnik nie ma bata na niego :D:);):) i ta elegancka kabinka w porownaniu do ursusow z tego okresu:D:D


JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
7711 i 7211 nie róznią się moca chciał bym zauwazyc... B) Jesli ma ktoś książke Zetor Service tam jest napisane wyraźnie ! 6211, 7211 i 7711 nie róznią sie moca, lecz spalaniem... np. 7711 ma inne opony.. Zresztą nikt tego do ładu nie doprowadzi :lol:

 

Różnią się silnikiem (Z 7201, Z7701) oraz hamulcami tarczowymi w 7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simargl    0

Mam Zetora 7245 i włączam przedni napęd w czasie jazdy, nic się nie dzieje. Ale nie wiem jak jest w czasie poślizgu kół, czy wtedy można włączyć, najwyżej ZGŻYT i jedziesz dalej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj