sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

mirro    6425
33 minuty temu, daron64 napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/szynkowski-vel-sek-wezwalem-do-msz-charge-daffaires-niemiec-6529915025913473a

""W związku z sekwencją artykułów w niemieckich mediach operujących manipulacjami i stwarzających jednoznaczne wrażenie zaangażowania po stronie jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich w Polsce, wezwałem dziś do MSZ Chargé d'affaires Niemiec" - napisał na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk. Chodzi o publikację dziennika "Fakt" o ułaskawieniu przez Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za pedofilię."

Pan Sęk miał po prostu dużo wolnego czasu i se wezwał Niemca na dywanik. W zasadzie to tez mógł zaprosić TW "Wolfganga", wtedy pewnie rozmowa nabrałaby rumieńców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

Niby dlaczego ciężko?Spełniasz warunki dostajesz nie spełniasz trudno

bo podniesli kryteria .

12 minut temu, hubertuss napisał:

@jarecki ja ci nie będę drugi raz wszystkiego wykładał. Uważasz, ze koniunktura to slogan. Cóż mogę poradzić. tylko pogratulować psiowi propagandy. Bo to, ze nie masz pojęcia o ekonomii to już sam udowodniłeś.

poprostu za wzsrost pkb polski w znacznym stopniu odpowiadał wzrost popytu wewnetrznego , a za wzrost popytu wewnetrznego odpowiadały wydatki socjalne ,. przeanalizuj sobie wzrosty w europie . i takie są zasady , niemcy  wczesniej te zasady poznali i dlatego najwiecej dają do kasy unni i najwiecej otrzymują w zamian https://europarlament.pap.pl/niemcy-najwiecej-wplacaja-do-budzetu-ue-ale-najwiecej-zyskuja-na-integracji  .  ja koncze już definitywnie tą rozmowe B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Ursus932 napisał:

Ah Ci zachodni sąsiedzi ,k**wa kupiłem w tamtym tygodniu nowy czajnik niemiecki i ch*j już cieknie 😕

No ludzie i jak ich nie obwiniać 😎

 

Identyko jak mój ojciec; ja w 2005 roku za 70zł kupiłam Alaska WK 200 s i jeszcze nie chce się zepsuć, a ile przeżył eksperymentów kulinarnych/podróży. Nie wiem czyja to produkcja.

Jeśli chodzi o politykę jest naprawdę źle, w historii działo się nie raz. Niech się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584
14 minut temu, jarecki napisał:

to ile % wzrastał pkb w UE naszego najwiekszego kontrachenta ?  ten slogan koniunktura jest przereklamowany  chyba że wzrost 1,% pkb to jest koniunktura ale koncze tą dyskusje bo ona nie ma sensu .

PKB Niemiec jest 5 razy większe jak nasze więc żeby utrzymać dystans powinniśmy mieć co najmniej 5 krotnie wyższy wzrost PKB jak oni.

https://biznes.gazetaprawna.pl/galerie/1398386,duze-zdjecie,1,porownanie-wzrostu-pkb-polski-i-niemiec.html

Od 90 roku nasza gospodarka wzrosła o 460 mld a niemiecka o 1912 mld. Na dolnym wykresie widać jak rośnie różnica w wartości pkb pomiędzy naszymi gospodarkami. Gdzie ty tu widzisz sukcesy? 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jednak w PiS siedzą sami fachowcy. 

Chcą wprowadzić podatek od smartfonów 3%. Gdy wszyscy starają się pobudzić gospodarkę u nas się śrubę dokręca.

Jednocześnie Ci źli Niemcy obniżają podatek od elektroniki o 3% do 16%.

Mamy telefon za 1000zł netto. W Polsce kupimy go za 1260zł a w Niemczech 1160zł. Zaraz będzie całe allegro zawalone ofertami niby z Niemiec żeby podatek ominąć, 

Już widzę jak ktoś kupi ten sam produkt 10% droższy bo Polska firma go sprzedaje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584

PISowcy kupią bo jak płaca wyższe podatki to ich ubogaca.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
56 minut temu, hubertuss napisał:

A kto karze burzyć.? Ty rozumiesz co ja pisze czy tylko udajesz, że nie rozumiesz bo ci argumentów brak. nie wiem w jakiej mieszkasz okolicy ale dyskusja była prosta do zrozumienia. Nie zrozumie trudno drugi raz tłumaczy nie będę. PS gdybyś może chciał zobaczyć co za po wybudowali w twojej okolicy to byś zobaczył. Ale ty nie chcesz zobaczyć bo wiesz, ze za pisu wybudowali nie wiele lub nic.

Masz racje brakło mi argumentów i nie wiem co napisać 🤣. Patrzę i właśnie nie mogę zobaczyć ani za tamtych ani za tych. Musieli to dobrze ukryć :).

 Tu nie mówię o miastach wojewódzkich ale o powiatach czy gminach.

8 godzin temu, dsbh napisał:

Czyli kobiety powinny przechodzić na emeryturę wraz z mężczyznami w wieku 65 lat ?

@Ywa nie odpowiedziałaś mi na proste pytanie :(.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Ywa napisał:

jesteś za dyskryminacją 

napisałam tu, że tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Ulman napisał:

PKB Niemiec jest 5 razy większe jak nasze więc żeby utrzymać dystans powinniśmy mieć co najmniej 5 krotnie wyższy wzrost PKB jak oni.

https://biznes.gazetaprawna.pl/galerie/1398386,duze-zdjecie,1,porownanie-wzrostu-pkb-polski-i-niemiec.html

Od 90 roku nasza gospodarka wzrosła o 460 mld a niemiecka o 1912 mld. Na dolnym wykresie widać jak rośnie różnica w wartości pkb pomiędzy naszymi gospodarkami. Gdzie ty tu widzisz sukcesy? 

 

DOKŁADNIE NIC DODAĆ NIC UJĄĆ .w 1990polska miała           13 % pkb tego co mają niemcy  a w 2017 48% tego co mają niemcy Widzisz wzrost ?PKB Polski i Niemiec

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278

@Ywa To chyba niektóre kobiety nie będą Cię lubić. Też jestem za równouprawnieniem i uważam że mężczyźni powinni przechodzić w tym samym czasie co kobiety na emeryturę czyli w wieku 60 lat :).

TVN o 19ej straszy Kaczyńskim. Z całym szacunkiem do osób starszych ale człowiek ma ponad 70 lat już, co oni myślą że jest nieśmiertelny ?

I młody Lepper poparł Trzaskowskiego.

https://slawno.naszemiasto.pl/tomasz-lepper-poparl-kandydature-rafala-trzaskowskiego/ar/c15-7795186

Edytowano przez dsbh
dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, hubertuss napisał:

W mojej okolicy już bruku czy szutru nie zobaczysz. A za pisu nic.

A  co  mieli   pola   asfaltować    czy jak  skoro  nie ma  już  gdzie  lać asfaltów  to    jak chciałeś  uświadczyć  nowe  inwestycje  skoro nie ma ich gdzie  realizować  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584

@jarecki - czy twoim zdaniem mamy gonimy niemiecką gospodarke czy tylko możemy się procencikami pochwalić a realnie nie ma zadnego progresu

Denver vel Marecek - twierdzisz że PIS niewiele robi bo wszystko za POPSL zrobili? No przecież kraj był w ruinie.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
44 minuty temu, Ulman napisał:

@jarecki - czy twoim zdaniem mamy gonimy niemiecką gospodarke czy tylko możemy się procencikami pochwalić a realnie nie ma zadnego progresu

Denver vel Marecek - twierdzisz że PIS niewiele robi bo wszystko za POPSL zrobili? No przecież kraj był w ruinie.

szczerze , nie dogonimy nigdy jak dojdziemy do 60- 70% pkb na mieszkanca tego co mają obywatele niemiec to bedzie dobrze powyżej tych procent bedziemy mało konkurencyjni i wzrost zrówna sie ze wzrostem strefy euro ale to za 50  albo i wiecej lat 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584

Jak będzie socjalizm , wczesne emerytury zakazy pracy i wspieranie nierobów to nie mamy żadnych szans by zacząć się zbliżać. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, kibix napisał:

Jednak w PiS siedzą sami fachowcy. 

Chcą wprowadzić podatek od smartfonów 3%. Gdy wszyscy starają się pobudzić gospodarkę u nas się śrubę dokręca.

Jednocześnie Ci źli Niemcy obniżają podatek od elektroniki o 3% do 16%.

Mamy telefon za 1000zł netto. W Polsce kupimy go za 1260zł a w Niemczech 1160zł. Zaraz będzie całe allegro zawalone ofertami niby z Niemiec żeby podatek ominąć, 

Już widzę jak ktoś kupi ten sam produkt 10% droższy bo Polska firma go sprzedaje.  

ten kto najbardziej szczeka na Niemca pierwszy poleci to kupi 

1 godzinę temu, Kallina86 napisał:

Kto by nie wygrał tych wyborów, w Polsce i tak dobrze nie będzie. Mieliście szansę w pierwszej turze coś zmienić, ale 74% z Was zagłosowało na POPiS – A teraz żryjcie się dalej w komentarzach

Gdzieś słyszałem, że wybieramy między amerykańskim żydem a polskim żydem a dla nas to bez różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
35 minut temu, Denwer napisał:

 

Już pomijając fakt jak Ty takie rzeczy znajdujesz to powiedz mi co to wnosi to tematu?

Wklejasz film, który ma 50 minut i w ogóle go nie podpisujesz. Spamujesz cały temat jakimiś grafikami albo filmami i się do nich nie odnosisz. 

Masz własne zdanie ? Czy jesteś jak dziecko we mgle i powtarzasz po dziennikarzach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
1 godzinę temu, jarecki napisał:

DOKŁADNIE NIC DODAĆ NIC UJĄĆ .w 1990polska miała           13 % pkb tego co mają niemcy  a w 2017 48% tego co mają niemcy Widzisz wzrost ?PKB Polski i Niemiec

Ładnie widać kryzys 2007-2010. Bogate kraje bardzo zwolniły. Polska szła jak burza. 

Następbe spowolnienie 2012. Tu już w Polsce mieliśmy spowolnienie światowe plus zmniejszenie inwestycji. Kasa poszła na infrastrukturę i stadiony na euro. Trzeba było zacisnąc trochę pasa.

2016 wrowadzenie 500+ nagły wzrost konsumpcji. Nagłe w pompowanie 18mld w gospodarkę. 

Pytanie jak duże będzie teraz wypłaszczenie i jak szybko uda się je przełamać. 

Przejedliśmy okres prosperity. Jedyna ustawa,która miała zabezpieczyć przyszłe pokolenia okazała się gwoździem do trumny. PO miało dobry pomysł z wiekiem emerytalnym ale niestety zdrowy rozsądek przegrał z propagandą państwa dobrobytu. Teraz jest okres kiedy powinnismy wpompować w gospodarkę te pieniądze, które poszły na socjal. 

13 minut temu, Bogdan675 napisał:

Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst „KOMPROMITACJA! NAJWYŻSZY CZAS GRZEGORZ JAKUBOWSKI TRZASKOWSKIEMU NA "DEBACIE" ZADAWAŁ PYTANIA WARSZAWSKI URZĘDNIK... UDAJĄCY DZIENNIKARZA! 12 LIPCA NIE GŁOSUJĘ NA TRZASKOWSKIEGO”

Dla równowagi: 

comment_1594070112pRXRx40aRFrHdm0HkE2zeO.jpg

Ile dziennikarzy i redakcji zostało wpuszczonych na debate PiS ile na debatę PO?

Edytowano przez kibix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584
2 godziny temu, jarecki napisał:

DOKŁADNIE NIC DODAĆ NIC UJĄĆ .w 1990polska miała           13 % pkb tego co mają niemcy  a w 2017 48% tego co mają niemcy Widzisz wzrost ?PKB Polski i Niemiec

Jak ty te % wyliczyłeś? Niemcy 3677 mld a my 525 i to jest 48% ???

W 90 roku różnica miedzy PKB naszym i Niemiec  wynosiła 1700 mld a teraz ponad 3100 mld. Gonimy ich na wstecznym.

Na pocieszenie napiszę ci że jak Niemcy wzrosną o 1% a my 4% to i tak do nich  tracimy dystans

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Żeby nie Niemcy to czym SOP miałby jeździć? Rangerami chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
1 godzinę temu, kibix napisał:

Już pomijając fakt jak Ty takie rzeczy znajdujesz

Akurat Gadowski to mi się dość często wyświetla w proponowanych, także to mnie nie dziwi. To zależy od tego co się ogląda/przegląda.

1 godzinę temu, Ulman napisał:

Jak będzie socjalizm , wczesne emerytury zakazy pracy i wspieranie nierobów to nie mamy żadnych szans by zacząć się zbliżać. 

Te emerytury nie zostały zastąpione większym zusem ? Odnośnie nierobów, nie wrzucał bym wszystkich do jednego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj