sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Leszy    5039
45 minut temu, soltys48 napisał:

Już to uprawiałem. 3.9ha w 3 działkach graniczące z moimi. Głównie V i trochę VI

To ulga, że już kupione. Chociaż takiej frajdy nie ma jak całkiem nowa działka. 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
5 godzin temu, Agrest napisał:

Teraz to wiem że nie ma. W październiku po moim zakupie się skończył.

Od wtorku będzie nowy ale tam chyba będzie od razu duży procent wykorzystany bo chyba coś płacili na "zaś"

miejmy nadzieję że do połowy roku starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Co roku ostatnio na pierwszy tydzień stycznia jest już około 70% wykorzystane. A pozostałe 30 zazwyczaj starcza na 10-11 miesięcy.

Tu kwestia czy Tusk zrealizuje zoobowiązania poprzedników- mrozowe i suszowe. Jeśli tak to moment limit zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2472
Leszy napisał:

45 minut temu, soltys48 napisał:

Już to uprawiałem. 3.9ha w 3 działkach graniczące z moimi. Głównie V i trochę VI

To ulga, że już kupione. Chociaż takiej frajdy nie ma jak całkiem nowa działka. 😉

co racja to racja


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039
3 godziny temu, miwigos napisał:

Warto taka ziemie uprawiać ?

Od kiedy weszła na stałe kukurydza, to warto. Jeszcze jak bydło się tym karmi to idzie coś uzyskać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

15 ton kuku i opłacalnośc nie za duża ,  a Ty na V kl. ile wyciągniesz 8 ton ziarna , to sukces, wtedy dokładka do interesu ,trzeba przewalić przez koryto , to nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Mokrej 24% doszło do 10 t. Jednak większość idzie na kiszonkę. Obornik regularnie, i coś rośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Na dziś limit de minimis wykorzystany w 73,07%🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

W moich stronach między Gostyninem a Kowalem ziemia klasy 3 i 4 70 000 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75

Mam ofertę 2.3 ha  za 100tys w tym las  ponad pół ha 70lat ziemia 5 klasa warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
Dnia 1.01.2024 o 08:11, Agrest napisał:

Na dziś limit de minimis wykorzystany w 73,07%🤭

Gdzie to sprawdzasz? 
Od 1 dnia stycznia już jest dostępna ta pomoc?
Czyli kredyty z dopłatą agencyjną na zakup gruntów również można już wnioskować?? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
8 minut temu, Optimus napisał:

Mam ofertę 2.3 ha  za 100tys w tym las  ponad pół ha 70lat ziemia 5 klasa warto?

jak masz kase luźną i hodowle to mozna myslec

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
5 minut temu, Michall51 napisał:

Gdzie to sprawdzasz? 
Od 1 dnia stycznia już jest dostępna ta pomoc?
Czyli kredyty z dopłatą agencyjną na zakup gruntów również można już wnioskować?? 
 

Link kolega podał.

Tak odnawia się pierwszego stycznia.

O kredytach nic nie wiem czy są. Nawet nie wiem na jaki procent były

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1827
17 minut temu, Michall51 napisał:

Gdzie to sprawdzasz? 
Od 1 dnia stycznia już jest dostępna ta pomoc?
Czyli kredyty z dopłatą agencyjną na zakup gruntów również można już wnioskować?? 
 

Bierz ten 2% płynnościowy możesz wydać na co chcesz jak nie brałeś 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
Przed chwilą, Mateusz1q napisał:

Bierz ten 2% płynnościowy możesz wydać na co chcesz jak nie brałeś 

Ten jest spoko :) no i formalności bardzo mało przy nim ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Jeszcze jest dopłata arimr? Bo ostatnio się nie interesowałem ale na koniec listopada mówili że już pula się skończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Bierz ten 2% płynnościowy możesz wydać na co chcesz jak nie brałeś 

To można brać kredyt i kasę na lokatę bo wyżej oprocentowana? Trochę to dziwne 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2472
Piotr1711 napisał:

W moich stronach między Gostyninem a Kowalem ziemia klasy 3 i 4 70 000 tysi

Le chyba bardziej bliżej Kowala bo w gostyninskim w tamtej okolicy to chyba licha ziemia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2472
Piotr1711 napisał:

W okolicy kowala to po 100 000 chodzi

a jesteś z powiaty Gostyninskiego czy włocławskiego?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

W centralnej lubelszczyźnie to 50-60 tys. Kupowałem w ubieglym roku po 52 i 56. Ogólnie to do sprzedania w okolicy nic nie ma bo wykupione, jak ktoś rzuci że sprzedaje to zaraz nie ma ;) Przez miedze to i po 70 płacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Wloclawskiego. Kupiłem właśnie teraz 3ha przez miedze 3-4 klasa po 70 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj