sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Andpol    953

Jakiś czas temu byłem w pko pytać o ten kredyt to nic nie wiedzą i powiedzieli że nie trzeba we wszystko wierzyć co mówią rządzący a teraz cisza w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5038
4 godziny temu, MrCziken96 napisał:

Jaka cena za hektar (3-4 klasa ) w Lubelskiem a dokładnie okolice Krasnegostawu ?

W samym Krasnystawie jest ogłoszone 33 ha za 2.5 mln. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
Dnia 25.06.2023 o 18:28, MrCziken96 napisał:

Jaka cena za hektar (3-4 klasa ) w Lubelskiem a dokładnie okolice Krasnegostawu ?

Jakie okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Zależy od konkretnej okolicy. Ja między LKS a LZA kupuję przeważnie po 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5038
2 godziny temu, STIG13 napisał:

kupuję przeważnie po 40

"Kupuje przeważnie" .  Pewnie kupujesz częściej ziemie niż niektórzy filtry do ciągników 😜

Jednak cena ok. U nas drożej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
2 godziny temu, STIG13 napisał:

Zależy od konkretnej okolicy. Ja między LKS a LZA kupuję przeważnie po 40

Kolega z Wólki Orłowskiej ostatnio kupował te regionalne piaski 15-20tys za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Ja trochę inne tereny. Mówię przeważnie w sensie raczej nikt tej ceny nie przekracza więc po tyle grunt można powiedzieć że chodzi. Z jednej ze stron LKS wiem że 60+.

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCziken96    0
Marcin34 napisał:

Dnia 25.06.2023 o 18:28, MrCziken96 napisał:

Jaka cena za hektar (3-4 klasa ) w Lubelskiem a dokładnie okolice Krasnegostawu ?

Jakie okolice

Dokładnie strony Orłowa Stryjowa Kryniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

cena ze hektar 75tyś a hektarów jest 8 w tym 2,6 to las miejscami samosieja klasa V i VI chyba nie ma sensu

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    159

Interes życia. Przecież to się nigdy nie zwróci.  No chyba że kiedyś tam będzie osiedle, autostrada, czy coś podobnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85 napisał:

cena ze hektar 75tyś a hektarów jest 8 w tym 2,6 to las miejscami samosieja klasa V i VI chyba nie ma sensu

 

blisko cywilizacji czy na zadupiu? Jak blisko i media niedaleko to pod działki złoty strzał. Pytanie ile w tamtym rejonie za m² budowlanej o ile dało by się tam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5038
30 minut temu, sw_kamil napisał:

Przecież to się nigdy nie zwróci.

W latach 90 też tak mówili, a teraz żałują. Trzeba rozważyć wszelkie za i przeciw, i czy musi brać kredyt albo jak duży. Ogólnie ziemię kupują różnej maści miastowi biznesmeni i im się to potem zwraca. Nie ma co patrzeć przez pryzmat jedynie tego ile zasiejesz tam żyta i za ile go sprzedasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
48 minut temu, sw_kamil napisał:

Interes życia. Przecież to się nigdy nie zwróci.  No chyba że kiedyś tam będzie osiedle, autostrada, czy coś podobnego 

nic z tych rzeczy daleko za wsio i dojazd dziuraw.ą droga polną

 

42 minuty temu, WojtekBuawski napisał:

blisko cywilizacji czy na zadupiu? Jak blisko i media niedaleko to pod działki złoty strzał. Pytanie ile w tamtym rejonie za m² budowlanej o ile dało by się tam zrobić

1000m polną drogą od najbliższych zabudowań rzadnych mediów oraz brak w najbliższym otoczeniu nawet linii z prądem

20 minut temu, Leszy napisał:

W latach 90 też tak mówili, a teraz żałują. Trzeba rozważyć wszelkie za i przeciw, i czy musi brać kredyt albo jak duży. Ogólnie ziemię kupują różnej maści miastowi biznesmeni i im się to potem zwraca. Nie ma co patrzeć przez pryzmat jedynie tego ile zasiejesz tam żyta i za ile go sprzedasz. 

tu jednak działka mocne skłony wybrana dziura po wybieraniu kiedyś żwiru piach górki i pagórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

To powiedz sprzedającemu niech zero jedno obetnie albo przecinek wstawi.

Dobrze na wsi to już było.

Miałem dogadane 2 ha po około 100. Teraz niech mnie w zad całuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@czareczek85 Jeśli masz chęć kupić i interesuje działka to można zaproponować swoją cenę jaką uważasz i możesz zapłacić np. 35-40 tyś ha, las 30 tyś. zł no chyba że konkretny to coś więcej i tyle nie myśleć za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Tam zabawę sponsoruje Piątnica, inna liga gospodarzenia 😂

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6902
sw_kamil napisał:

Interes życia. Przecież to się nigdy nie zwróci.  No chyba że kiedyś tam będzie osiedle, autostrada, czy coś podobnego 

I co z tej autostrady, jeśli węzeł będzie daleko? Liczyć z pola samochody to żadna atrakcja 🤷‍♂️ Znam trochę temat, za tydzień stracę pole i las, jedno pole zostanie po drugiej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1288
1 godzinę temu, Agrest napisał:

To powiedz sprzedającemu niech zero jedno obetnie albo przecinek wstawi.

Dobrze na wsi to już było.

Miałem dogadane 2 ha po około 100. Teraz niech mnie w zad całuje 

100 za ha?  U mnie było 3,7ha licytowali się i stanęło na 67k z ha, kupił chłop co dzierżawił od ponad 10 lat wkurwiony jak nie wiem jak z nim rozmawiałem 

Edytowano przez MonteChristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj