sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Marl    444
9 minut temu, Agrest napisał:

Nie jechałem do pińczowa, moje owoce tam jeżdżą i od kierowców słyszałem.

Ludzie chodzą i na zakłady do pracy a w polu w wolnym czasie. Oczywiście nie kazdy. Jak dopłat nie było to sporo było ugorów. Teraz to wszedzie zagospodarowane, jak nie miejscowi to obcy wzieli. Jak ktoś ma dobrą prace to puści pole w dzierżawe, dziś dostanie tyle samo jakby miał sam gospodarować. A zrobi troche nadgodzin i wiecej kasy ma. Zalezy co kto lubi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    138
59 minut temu, XTRO napisał:

ja coraz bardziej zastanawiam się czy nie zasadzić z 10 ha porzeczki i ze 4ha wiśni. ziemie mam pod to dobre, nakład nie za wielki a raz na jakiś czas trafi się rok co zarobi się na tym kokos. Dokładki do tego raczej nie będę miał chyba że trafi się rok że przemrozi. Przewracać ziemię i żeby zostawało 2tys jak może zostać 5-10 razy tyle to po co

He he. Jak sądzisz, że nakład nie za wielki to sadz i dwa razy więcej. Uwierz mi, że ci co tak myślą, to w dobrym cenowo roku zamiast kokosów mają g...no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dzięki

trochę nie po drodze, ale zapytałem o cenę :)

ile będą chcieli - jak obstawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5382

jak w opisie jest wzmianka o mediach czyli koło 50k stawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas na wsi mieszkania w bloku kosztują średnio 150000zł lux zrobione domu jednorodzinne do remontu z mała działka około 200000 kawałek dalej w mieście Działdowo kosztuje w bloku do wykończenia 200000 a np w takim Sopocie taki sam metraż milion złotych .... A lepsze teraz jak jest covid banki się bardzo zabezpieczają i chcą nawet na wkład do mieszkania 30%wartosci czyli jak w Sopocie to 300tysi żeby dostać kredyt na kolejne 700 i spłaca  go 20lat by docelowo oddać ponad  1100000  ale są jeszcze banki gdzie wystarczy im te 20% ogólnie się pojebało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

chcą 70tys :) - traktują jako osiedlisko

zaproponowałem 40tys tak jak za ziemię rolną

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1139
XTRO napisał:

ja coraz bardziej zastanawiam się czy nie zasadzić z 10 ha porzeczki i ze 4ha wiśni. ziemie mam pod to dobre, nakład nie za wielki a raz na jakiś czas trafi się rok co zarobi się na tym kokos. Dokładki do tego raczej nie będę miał chyba że trafi się rok że przemrozi. Przewracać ziemię i żeby zostawało 2tys jak może zostać 5-10 razy tyle to po co

Do gęsi już nie wrócicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3558
12 godzin temu, hardkor113 napisał:

To co ten kolega chce miec w tym domu ze on 1.3 mln bedzie kosztowal. Ja praktycznie na ukonczeniu to pod klucz powinieniem w 350 sie zmiescic. Tyle ze dzialke mialem

Jak tak tanio to mały metraż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1139

każdy buduje jak uważa. Kończą się czasy budowania domów 2 piętrowych żeby dwie rodziny mieszkały. Teraz się buduje parterowy 100 m i bajka. na samochód oddzielny garaz. Płot panelowy z Castoramy i jest tanio i ładnie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

postawienie domu daje przywiązanie to miejsca taki mały szczegół ale ważny , tak samo przywiązanie do rodzinnych stron , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26010

Ma ktoś wiedzę czy od stycznia będzie wznowiony limit de minimis? No i czy nadal będzie dotyczył zwolnienia z pcc u notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1556

ja kupowałem ziemię w sierpniu to pcc płaciłem bo nie było limitu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26010

To wiem. Zawsze od stycznia wchodziła nowa pula, ale po wysłuchaniu Morawieckiego mam wątpliwości.

Nie wiem czy robić odpis teraz czy czekać. Mam dużo do zyskania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
16 minut temu, Agrest napisał:

To wiem. Zawsze od stycznia wchodziła nowa pula, ale po wysłuchaniu Morawieckiego mam wątpliwości.

Nie wiem czy robić odpis teraz czy czekać. Mam dużo do zyskania 

Kupiłem w czerwcu teraz ulga U.S -U. G.😃.

Z U.G mam decyzję. 

Edytowano przez Dariowola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
26 minut temu, Agrest napisał:

To wiem. Zawsze od stycznia wchodziła nowa pula, ale po wysłuchaniu Morawieckiego mam wątpliwości.

Nie wiem czy robić odpis teraz czy czekać. Mam dużo do zyskania 

A co Mateusz już wymyślił ? Bo nie słyszałem ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26010

pier**lił że muszą ograniczyć wydatki kwotowe de minimis. Nie bardzo wiem o co chodzi, ale podejrzewam że ograniczą zakres przydzielanych ulg.  Wszelakie pomoc przedsiębiorcom, ulgi w ZUS, krus czy chryzantemy szły z de minimis, którego już nie było. Czyli już kupa kasy z limitu przyszłego roku jest zabrane, a teraz zaczną kolejne programy ratujące płacić

 

Rolnikom chyba też nie wypłacili jeszcze wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

To oni te wszystkie pomoce dają z de minimis?  No to zaje....... Czyli można zapomnieć pewnie w następnym roku o jakiejś większej uldze z podatku 😲


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26010

No tak zrozumiałem. Występują chyba do unii o zgodę na zwiększenie limitu.

@robert55555 może wiesz coś na temat limitu de minimis na przyszły rok, będzie, czekać z aktem notarialnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    507

Chyba będzie to samo jak w poprzednich latach, kupić w starym roku, a w nowym roku po wejściu limitu starać się o zwroty i umorzenia. Chociaż chyba nie, piszę o swoim przypadku, ale ja jednak kupiłem po 1 stycznia, a przed wejściem nowego limitu.

Edytowano przez toooomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26010

Tylko zakup w chwili dostępności limitu upoważnia do zwrotu 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1699
10 minut temu, Agrest napisał:

Tylko zakup w chwili dostępności limitu upoważnia do zwrotu 2%

Jak możesz to poczekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26010

Wstępnie dogaduję podział aktu na umowę przedwstępną teraz a właściwy akt w styczniu. Dojdzie koszt wypisów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3558

JA TAK ZROBIŁEM STRACIŁEM 2 tyś na akt ,podatku bym zapłacił 5 razy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj