raf08ca

Zwrot podatku akcyzowego 2020

Polecane posty

pedro2    7304

Z vatu jedynie 50% można odliczyć...zajeżdżam na stację, daje kartę do faktury + parę groszy rabatu to od razu widzą kanister i pytają czy faktycznie wlałem do kanistra. Nie da się. A z mojej strony jak nie trudno się domyślić to były żarty. 

Mowa tu o VAT oczywiście żeby nie było. Akcyzy  na auto nie da rady

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o to to,

I tego się trzymajmy.

 

Ale skoro już mowa o de minimis to może tu ktoś się trafi co się zna i odp.

Zwrot akcyzy to pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e.

Zwolnienie z podatku PCC np. 2% od zakupu gruntu to też pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e.

A czy dopłata ze str. agencji do odsetek do kredytu na zakup gruntu to też pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e. ?????

 

No i czy można łączyć te pomoce. Jedno pole, a pomoc wystąpiłaby 2 razy. Raz zwolnienie z podatku 2% PCC a za chwilę dopłata do odsetek przy kredycie. Można to tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinl1991    14
45 minut temu, pedro2 napisał:

 Akcyzy  na auto nie da rady

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
3 godziny temu, damianzbr napisał:

o to to,

I tego się trzymajmy.

 

Ale skoro już mowa o de minimis to może tu ktoś się trafi co się zna i odp.

Zwrot akcyzy to pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e.

Zwolnienie z podatku PCC np. 2% od zakupu gruntu to też pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e.

A czy dopłata ze str. agencji do odsetek do kredytu na zakup gruntu to też pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e. ?????

 

No i czy można łączyć te pomoce. Jedno pole, a pomoc wystąpiłaby 2 razy. Raz zwolnienie z podatku 2% PCC a za chwilę dopłata do odsetek przy kredycie. Można to tak??

Zwrot akcyzy to chyba nie jest de minimis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
4 godziny temu, damianzbr napisał:

o to to,

I tego się trzymajmy.

 

Ale skoro już mowa o de minimis to może tu ktoś się trafi co się zna i odp.

Zwrot akcyzy to pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e.

Zwolnienie z podatku PCC np. 2% od zakupu gruntu to też pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e.

A czy dopłata ze str. agencji do odsetek do kredytu na zakup gruntu to też pomoc de minimis brana z limitu 20 tys. e. ?????

 

No i czy można łączyć te pomoce. Jedno pole, a pomoc wystąpiłaby 2 razy. Raz zwolnienie z podatku 2% PCC a za chwilę dopłata do odsetek przy kredycie. Można to tak??

Zwrot akcyzy to nie jest de minimis a dopłata do odsetek jest pomocą deminimis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 19.02.2020 o 20:03, pedro2 napisał:

Panowie tak z ciekawości... wykorzystujecie cały limit zwrotu u siebie? Po dodaniu zwrotu do bydła i odkąd rzuciłem dzierżawy nie wyrabiam na całość... 

W lutym już limit za mały.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

2 pytania:

Stan średnioroczny DJP od 01,01,2019 do 31,12,2019?

Skąd go wziąć, bo w IRZ nie wypatrzyłem żadnej zakładki "na gotowo"... więc samemu trzeba liczyć? Chyba nie bardzo to by przeszło, mimo że policzyć to nie aż taki wielki kłopot...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz do Agencji się pofatygować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Arek napisał:

Zwrot akcyzy to nie jest de minimis a dopłata do odsetek jest pomocą deminimis.

Nie no zwrot akcyzy to chyba jest de minimis.

Na wyszukiwarce de minimis mi wyświetla to co z gminy otrzymałem za akcyzę.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    966

Miałem faktury z Lotosu i problem był ponieważ na niektórych brakło jakiegoś numerka ale przyjęli. Na stacji pytam i faktycznie tak było. Miał ktoś podobny problem? Z drugiej strony jakby faktury były by nie dobre to by nie przyjęli? Mówili żeby na Lotosie nie tankować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

U was w gminach też takie cyrki że nie dostaniecie zwrotu na dzierżawy ustne? Na stronie ministerstwa pisze jak BYK że zwrot akcyzy powinien być przyznany nawet w przypadku dzierżawy ustnej ale paniusie w gminie nie uznają tego, musi być dzierżawa na papierku. Szkoda że mam działki, których właściciel jeden w USA, drugi w Maroko, trzeci w UK a inne nie są przepisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No w takim wypadku to raczej nigdzie nie dadzą zwrotu . Można by na sporo działek złożyć kto łebski . Musi być jakiś podpis na papierku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto bierze dopłaty?

Bo jeśli ty mas umowy ustne i uprawiasz a oni biorą dopłaty na siebie piszą składają wnioski to ktoś tu popełnia przestępstwo i albo się do tego przyzna i ty może wtedy wygrasz z gminą w sądzie albo się nie przyzna i paniusia w gminie powie że kłamiesz nie ma umowy ustnej skoro uprawia i bierze dopłaty właściciel pola.

 

Mniej więcej tak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

No ale skoro ja biorę dopłaty, uprawiam te działki i posiadam umowę ustną to raczej powinien mi się należeć zwrot podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak bierzesz dopłaty na te działki i znalazłeś jakiś przepis że może być umowa ustna to wal do wójta bo baba może tez po prostu wzbraniać się przed robotą. Myśli nie doinformowany rolnik to odpuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic z tego . U nas też by nie dali . Zgoda właściciela , czy też współwłaściciela jest na druku co się składa . Więc o czym ta rozmowa ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831

Ja jak zdaje wniosek o zwrot to do wniosku załącznik xero umowy/umów dzierżawy i do tego takie oświadczenie ile ha mojego a ile z dzierżawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Pafnucy, a napisz oświadczenie ,że tyle użytkujesz od X i tyle od Y , paniusia musi przyjąć, oświadczenie i gmina musi się wypowiedzieć pisemnie i podeprzeć się przepisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
11 godzin temu, Setik napisał:

U was w gminach też takie cyrki że nie dostaniecie zwrotu na dzierżawy ustne? Na stronie ministerstwa pisze jak BYK że zwrot akcyzy powinien być przyznany nawet w przypadku dzierżawy ustnej ale paniusie w gminie nie uznają tego, musi być dzierżawa na papierku. Szkoda że mam działki, których właściciel jeden w USA, drugi w Maroko, trzeci w UK a inne nie są przepisane...

U mnie bez problemu dzierżawy ustne akceptują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    966

U mnie też na ustne nie przejdzie a tłumaczą się tym żeby bałaganu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Dzisiaj byłem to kazali mi z właścicielami przyjść do gminy i protokół spisać 😃 to już lepiej tę umowę spisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
13 godzin temu, Pafnucy napisał:

Nic z tego . U nas też by nie dali . Zgoda właściciela , czy też współwłaściciela jest na druku co się składa . Więc o czym ta rozmowa ?

Na druku jest zgoda współposiadacza, czyli jeśli masz gospodarstwo na spółkę z np. bratem. To nie ma nic wspólnego ze stosunkiem własciciel-dzierżawca. Jeśli dzierżawisz to Ty posiadasz w użytkowaniu te grunty, więc nic tam nie wpisujesz. Ciekawie się u was dzieje jak przyjmowane są wnioski wypisane niepoprawnie.

A do dzierżaw ustnych czy pisemnych u nas po prostu wypisuje się specjalne oświadczenie ile i od kogo się dzierżawi. Nigdy ani ojciec ani ja nie mieliśmy z tego tytułu żadnych "ale". Przepisy są jasne i obowiązują cały kraj. Dajecie sie po prostu wciągać w biurokrację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 27.02.2020 o 22:46, Setik napisał:

U was w gminach też takie cyrki że nie dostaniecie zwrotu na dzierżawy ustne? Na stronie ministerstwa pisze jak BYK że zwrot akcyzy powinien być przyznany nawet w przypadku dzierżawy ustnej ale paniusie w gminie nie uznają tego, musi być dzierżawa na papierku. Szkoda że mam działki, których właściciel jeden w USA, drugi w Maroko, trzeci w UK a inne nie są przepisane...

U mnie w gminie trzeba napisać oświadczenie ile i od kogo uprawiasz i przechodzi bez problemu.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj