yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

masa24    2348
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

No to raczej już masz pasze.

Niby czemu ma mieć pasze ??

bardzo dobra decyzja , tez dałem wcześniej niż flagowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Axial komplet przypali pszenicę w fazie kłoszenia się? Wyskoczyło trochę miotly na poprzeczniaku i nie wiem czy pryskać, odpuścić sobie, a może kupić zwykłego 50 ec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja tez dałem N3 na podflagowy, jeśli ktoś twierdzi, że przez to wyjdzie pasza, to gratuluję :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Kurde ale ten jęczmień równy łan zrobił, u mnie nie dość że kłosy krótkie to jeszcze poprzepalany od suszy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, sadownik12 napisał:

Axial komplet przypali pszenicę w fazie kłoszenia się? Wyskoczyło trochę miotly na poprzeczniaku i nie wiem czy pryskać, odpuścić sobie, a może kupić zwykłego 50 ec...

Mam podobny problem tyle że z makiem polnym, dziś  lecę z plebanem, zamiennikim granstaru. Ponoć do fazy liścia flagowego ale u mnie dopiero w przyszłym tygodniu  będzie się kłosić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ile czasu potrzebują fungicydy (Kier450sc)żeby dobrze się wchłonąć? Chciałbym zacząć t2 koło południa bo około 15 zapowiadają deszcz i nie wiem czy jest sens pryskac czy czekać dalej na lepsze warunki 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31
7 minut temu, kamil255 napisał:

Ile czasu potrzebują fungicydy (Kier450sc)żeby dobrze się wchłonąć? Chciałbym zacząć t2 koło południa bo około 15 zapowiadają deszcz i nie wiem czy jest sens pryskac czy czekać dalej na lepsze warunki 🤔

Małe szanse aby nie zmyło. Przy triazolach to nawet 6 godzin trzeba aby się wchłonęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Mechanic    3
22 godziny temu, ravoj napisał:

Wyczyniec ma już wiechy, widziałem u niektórych, miotła jeszcze nie ma, więc myślę  że to może być miotła bo kłosi się później niż wyczyniec, o ile można to nazwać kłoszeniem, bardziej wyrzucaniem wiechy. . 

po przecięciu na pół wygląda mi to na wiechlinę. Czy Axsial w tej fazie kłoszenia to ruszy? czy pieniądze wywalone w błoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

a dużo tego jest? bo ja bym już darował zabieg chyba więcej strat niż zysku 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
4 godziny temu, msjaro napisał:

Ja tez dałem N3 na podflagowy, jeśli ktoś twierdzi, że przez to wyjdzie pasza, to gratuluję :)

No właśnie ja jeszcze nie dałem trzeciej dawki i kolega tomek90 może mieć rację czy nie koniecznie że już za późno i paszowka będzie. Przenica zaczyna się klosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie zgodze się, mi spadło 7 w 2 dni po zabiegu a później spaliło pszenice :( gestość 68 - białko 18%, gluten 38.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
Napisano (edytowany)

Musialo być totalnie sucho ,a w tym roku tak nie jest

W zeszłym roku pszenice bardziej dobiły upały niz brak wody

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak nie jest? jak mam -40l deszczu względem zeszlego roku. 128l w tym roku.

W zeszłym roku zrobiłem zabieg - w czerwcu spadło 15l deszczu i pozamiatało wszystko. 
W tym roku testuję wariant na 2x N i poszło 50 i 100kg (druga dawka w RSM)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
14 minut temu, miwigos napisał:

Musialo być totalnie sucho ,a w tym roku tak nie jest

W zeszłym roku pszenice bardziej dobiły upały niz brak wody

Jest nieporównywalnie  względem ubiegłego roku. Jest bardzo sucho. W ubiegłym roku pszenica nie więdła w połowie czerwca w tych miejscach, w których obecnie pszenżyto nie wytrzymuje. A mamy ciągle bardzo niskie temperatury.

Dziś miało padać i stanęło na miało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Agrest napisał:

Jest nieporównywalnie  względem ubiegłego roku. Jest bardzo sucho. W ubiegłym roku pszenica nie więdła w połowie czerwca w tych miejscach, w których obecnie pszenżyto nie wytrzymuje. A mamy ciągle bardzo niskie temperatury.

Dziś miało padać i stanęło na miało.

 

Do maja było sucho owszem, zależy od miejsca, ale maj jest przekropny (słabiej, mocniej ale pada), pierwsza połowa czerwca u mnie zapowiadają też deszcze, nawet większe niż maj... także deszcz jest, ale pszenice niektóre dobiła susza zimowa i pozimowa (brak deszczu, śniegu) i duże dawki azotu "na raz". Antywylegacze, grzybówki, herbicydy nie miały w tym większego udziału (zresztą tak jak co roku, owszem zdarzają się przypadki zbyt stężonego oprysku jeszcze na nadszarpnięte już rośliny innymi czynnikami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

1maj 4mm

2maj 2mm

5maj4mm

6maj 12mm

11maj 3,5mm

14maj 5,5mm

24 maj 11mm.

Lepiej niż w jednym opadzie ale szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

U mnie tak, marzec i kwiecień zrobiły robote

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, yacenty napisał:

U mnie tak, marzec i kwiecień zrobiły robote

image.png

jaka ładna tabelka z opadami 😍

a poważnie to mi by się nie chciało, chyba że to pełna automatyka (dla mnie i tak strata tym razem pinindzy na takie ustrojstwo)... 

u mnie to kwiecień dał popalić i styczeń/luty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
WiesiekTraktorzysta napisał:

jaka ładna tabelka z opadami 😍 a poważnie to mi by się nie chciało, chyba że to pełna automatyka (dla mnie i tak strata tym razem pinindzy na takie ustrojstwo)...  u mnie to kwiecień dał popalić i styczeń/luty 

jeden lubi córkę a drugi teściowa. full automat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
39 minut temu, Samsung123321 napisał:

Hondia. Pierwsze kłosy wyszły.&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

Screenshot_20200525-140702_Gallery.jpg

Hondia najpierw wygląda okazale a potem brakuje na przyczepie 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Jeszcze nie miałem problemu z hondia ,parametry też łapie w trudnym roku,u mnie prawie  połowa tej odmiany, a sieje zawsze 3 odmiany i to nie jest kilka ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
1 godzinę temu, yacenty napisał:

jak nie jest? jak mam -40l deszczu względem zeszlego roku. 128l w tym roku.

W zeszłym roku zrobiłem zabieg - w czerwcu spadło 15l deszczu i pozamiatało wszystko. 
W tym roku testuję wariant na 2x N i poszło 50 i 100kg (druga dawka w RSM)

U mnie 140 mm w tym roku nie jest żle ,ale za  tydzień by musialo padać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj