yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pala92    69

Co myslicie o srodku na chwasty rexade z cortevy? Dzisiaj mi doatawca zaproponowal cena tez fajna tylko czy to dobry produkt? 

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Raczej tyle ile zalecaja czyli 1l revycare i 0,5l flexity aczkolwiek na etykiecie revycare zalecana dawka solo to 1,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Unix 0.5 kg+ Tern 750 0.3l/ha nie będzie za słabe na pszenice?Odmiana Euforia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
18 godzin temu, konio1011 napisał:

No nie wiem czy 80g triazolu, 80g strobiluryny i 120g metrafenonu zrobi furorę. Nie zchodzilbym z dawek

80g triazolu, 80g stronie i 240g metrafenonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

co myślicie o CAPALO w dawce 1.4 na T1 jeden zachwala a drugi ze taki sobie , czy może coś innego polecicie w tych pieniądzach?

Mam jeszcze propozycję VENTUR 0.5 l/ha, + INPUT 0.5l/ha + HALNY 0.1 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

pierwszy raz będę stosował capalo ale na pszenicę siana ok 25.09 planuję dac 1.8l a na pszenicę siana ok 10.10 1.4l byłem dziś na polach i te późniejsze odmiany wyglądają super zdrowo, aż się zdziwiłem bo te wcześnie siane standardowo ful opcja infekcji hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
13 godzin temu, SAUTER napisał:

Unix 0.5 kg+ Tern 750 0.3l/ha nie będzie za słabe na pszenice?Odmiana Euforia

 

trochę słabo.. Najgorzej będzie pod kątem septoriozy, no i rdze tak średniawo. Nie wiem czy nie lepiej byłoby Tern zastąpić jakimś triazolem. No i dawka Unixa 0,5 to trochę za mało. Ja bym dawał minimum 0,7

1 godzinę temu, casefarmer napisał:

co myślicie o CAPALO w dawce 1.4 na T1 jeden zachwala a drugi ze taki sobie , czy może coś innego polecicie w tych pieniądzach?

Mam jeszcze propozycję VENTUR 0.5 l/ha, + INPUT 0.5l/ha + HALNY 0.1 l/ha

Według mnie albo input albo ventur (nie połączenie po pół dawki jednego i drugiego)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33
23 godziny temu, pala92 napisał:

Co myslicie o srodku na chwasty rexade z cortevy? Dzisiaj mi doatawca zaproponowal cena tez fajna tylko czy to dobry produkt? 

Też ciekaw jestem opinii. Patrząc na skład to dobre substancje ma. I wychodzi na to, że mozna siać groch w następnym roku, ciekawe czy ktoś to potwierdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1

A połączenie duet star z tebukonazolem? Ok 130 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2020 o 20:03, fezoi napisał:

2 tyś . za pak 2x5 + 1x5 l, Agrolok , (nie pamiętam , chyba netto )

Ja kupuje za 2050zl brutto za pakiet i zastosuje na Max 10.5-11ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Na ten weekend zapowiadają spore przymrozki a od poniedziałku na plusie w nocy i w dzień koło 10 stopni może więcej i czy mógłbym lecieć koło poniedziałku już z herbicydem? Mam trochę fundamentami z zeszłego roku i dokupić na resztę areału czy są lepsze środki? Z tego co tutaj gdzieś wyczytalem to oprysk we wczesnej fazie jest stosunkowo tani i mniej inwazyjny, w za wyjątkiem axiala  ale tu już cena wysoka... Choć z drugiej strony w późniejszej fazie z jakimiś dodatkami podobno bierze ostrzeń polny jak już jest na wierzchu.. co byście doradzili najlepszego? Dodam że mam sporo rumianu przytulii i pewnie sporo innych chwastów które nie z identyfikowalem. Po pszenicy będą warzywa tak że lancet odpada. Pozdrawiam

Edytowano przez darekspire90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Dołączam się do powyższego pytania też myślę o oprysku w poniedziałek w pszenicy bo nie została opryskana jesienią i chwasta multum i poprawka w pszenżycie na owies głuchy herbicyd axial komplett bo zapowiadają potem przymrozki w nocy długi czas co o tym myślicie?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 minutę temu, PanPawel napisał:

Jak duett star sobie radzi na T1? 

Bardzo dobrze se radzi ale na krótko jak nie jest  zabezpieczona ochrona poduszkowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Przymrozek to sytuacja strasowa dla rośliny, herbicyd jeszcze większą, czyli kumulacja  Należało by ze dwa dni odczekać jeśli to faktycznie będzie aż -7, no i żeby te 5 dni po zabiegu nie było przymrozku. 

W takim wypadku ja u siebie na południu mazowieckiego przy tych prognozach oprysku bym nie wykonał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Poco ten pospiech w kwietniu będzie czas na ochronę pogoda bardziej stabilna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

po przymrozku co najmniej 2-3 dni trzeba odczekać a potem średnia dobowa co najmniej 5 a dla niektórych 8 stopni musi być przez co najmniej 5 dni , na zachodzie może i tak będzie ale na wschodzie to nie wiem , trzeba prognozy śledzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
42 minuty temu, PanPawel napisał:

Jak duett star sobie radzi na T1? 

Na pewno nie załatwi kompleksowo, do ochrony liści jak najbardziej. A jak sobie poradzi powiem Ci za dwa tygodnie, bo dałem go interwencyjnie  trzy dni temu  w dawce 1,3 litra na silną infekcję septoriozy, to będę widział. 

 

39 minut temu, galan99 napisał:

Poco ten pospiech w kwietniu będzie czas na ochronę pogoda bardziej stabilna .

Jak widzę boiska u niektórych, bo MTZ im liczyć się nie chciało, to w kwietniu ciężko będzie im cokolwiek zwalczyć, bo przez gąszcz zieleniny to trzeba będzie z nadmuchem pryskać. W kwietniu przytuli, chabra, fiołków nie zwalczy, bo za gęsty łany, wręcz zszyty u niektórych a potem w suszę jak  pszenica połowę pędów zredukuje a to wszystko wyjdzie w górę. Dlatego większość wie, że siew to podstawa plonu  i od tego wszystko się zaczyna. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ile Ci wychodziło za 1l bo u mnie po 110 za litrówkę. Czy lepiej zrobić mieszaninę za około 130?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja się zastanawiam na wtorek z herbicydem. Będzie dwa dni po przymrozku. Póki właśnie jest jakiś prześwit w łanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemin    1

Mam do Was kilka pytań. Na kilku kawałkach rozsiałem 29.02 saletre w dawce 200 kg/ha. Pytanie kiedy i co wysiać na drugą dawkę. Czy w przyszłym tygodniu mogę wysiać mocznik? 
Na jednym kawałku próbowałem już dwa razy lecieć z N1, ale ciągle mokro. Myślę, że w przyszłym tygodniu już będzie możliwość wjechania. Czy mogę połączyć N1 z N2 tj. wysiać saletrę i tego samego dnia mocznik jako N2? 
Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Na T1 mam propozycję: tern turbo 750ec 0,3l/ha, promax 450 ec 0,6l/ha, syrius 250 ew 0,7 l/ha. (fenpropidyna, prochloraz, tebukonazol) całość 99,66 zł/ha Netto. Dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
5 godzin temu, Axd529 napisał:

Dołączam się do powyższego pytania też myślę o oprysku w poniedziałek w pszenicy bo nie została opryskana jesienią i chwasta multum i poprawka w pszenżycie na owies głuchy herbicyd axial komplett bo zapowiadają potem przymrozki w nocy długi czas co o tym myślicie?

Ile zamierzasz dać axiala na owies głuchy? Bo mam stanowisko po owsie i trochę tego go wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj