yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

tyui    2

Co można zastosować zamiast tilt turbo którego już nie ma w mieszaninie z prochlorazem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

W moim  przypadku Unix+Duet Starr na ten rok , już czeka na odpowiednie warunki i faze . A  zbóż mam 7ha .Zeszły rok był Univo Xpro , jeszcze wcześniej Prochloraz + Tilt Turbo/Duet Starr .

Czemu w tym roku univo Xpro nie stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
18 minut temu, tyui napisał:

Co można zastosować zamiast tilt turbo którego już nie ma w mieszaninie z prochlorazem? 

Daj duett star

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie planuje pryskać pszenicę na chwasty i będzie to axial pak. Ile dni po oprysku musi być pogoda powyżej 5 stopni. 

Planuje pryskać w środę-czwartek a w sobotę ma być później 0 czy wszystko powinno być w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
6 minut temu, Mareg napisał:

Kiedy planujecie T1 w lubelskim? 

Nie wcześniej jak początek kwietnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
10 minut temu, Mareg napisał:

Kiedy planujecie T1 w lubelskim? 

Niektóre odmiany już potrzebują + R1 ale warunków brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Przejrzałem trochę temat, szukając odpowiednich środków. Moje propozycje: Moddus 0,3-0-4l+ CCC 1l.

Duett Star+ prochloraz , jakie dawki zastosować??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
52 minuty temu, Mareg napisał:

Kiedy planujecie T1 w lubelskim? 

Jak nie będzie przymrozków.Innej opcji i sensu zabiegu nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
masa24 napisał:

Wiedza mała ale klasa dobra😄na druga dawke 250 kg saletry bez kombinowania. Na pierwszy zabieh grzybowy pełno kombinacji tu było podane . Zależnie jaki miales przedplon. Ja robię track + limero . Możesz bez kombinowania dac 1.6 capalo z tymże to koło 200 zl

ile będzie kosztowała Cię mieszanka track+ limero z agrii na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

170 zł na ha 1 l track + 0.33 limer0 

tak liczyła sprzedawczyni wiec nie znam dokładnej ceny

wyjdzie mnie trochę drożej bo ja dam 0.4-0.5 linero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja na R1 standardowo medax max od 3 lat juz i nie zamierzam zmieniać, skracam raz i wystarcza 

T1 jeden myślę że za jakieś półtora tygodnia jak mina przymrozki i nie będą zapowiadac kolejnych to będę próbował zrobić, pszenicę mam nie za gęste ale widzę że grzyby zaczynają szaleć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Czy stosował ktoś w jednym oprysku Wirtuoz z Moddussem i mikroelementami? Czy nie za dużo wszystkiego na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

ja juz drugi rok pod rzad 10 kg mocznika 10kg mgs 0,5 kg Zn, medax , po 0.5 prochloraz propikonazol tebukonazol, 120 talius, odzywki w plynie cu mn mo po 1l i nigdy nie mialem przypalen chociaz w tym roku moze akurat regulacje zrobie osobno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
17 godzin temu, piotr19973 napisał:

Panowie chciałem zawalczyć troche o plon mojej Arkadi. A nie ukrywam że troche jestem zielony. Pomoże ktoś? Klasa ziemi II powierzchnia 1ha. Na pierwszą dawke azotu poszło 220kg saletry. Później w planach mam dać 200 salerzaku, ewentualnie mocznika nie wiem co lepsze. A teraz zaczynają się kompletne schody. Wyczytałem że Arkadia jest mega podatna na choroby grzybowe. Czym można zapobiegawczo prysnąć? Jakoś w miarę po taniości bo i tak wiem że na plony rzędu 7 ton to chyba nie mam co liczyć za mała wiedza.

Jeśli chodzi o Arkadie to śmiało możesz powalczyć o plon, szczególnie na II klasie. Na druga dawkę możesz sypnac saletrzak ale daj 300 kg. Najwazniejsze co musisz zrobić to odpowiednio ja skrócić. Jest to cholernie wysoka odmiana i łatwo ja wywrócić. Śmiało daj 1l CCC + Modus 0,3 l. Jesli bedzie deszczowo to nawet warto poprawic, połowa powyższej dawki. Nie baw się w żadne medaxy, przerabialem to, przy wysokich odmianach najbezpieczniej stosować CCC. Bardzo lubi ja maczniak więc zrób chociaż dwa zabiegi. Pierwszy zabieg możesz zrobić Artemis 450 EC - 1,5 l, na drugi możesz dac Priaxor 0,8 l, powinno wyjsc okolo 280 zl. Do kazdego zabiegu siarczan magnezu i jakies mikro. Nie jest to najtansze rozwiazanie, wedlug mnie najbardziej ekonomiczne. Warto jednak ponieważ Arkadia przy takiej ochronie spokojnie da 8t. Odmiana z której na 1-2 klasie mialem w korzystnych latach nawet 10t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
44 minuty temu, tomaszt135 napisał:

Czy stosował ktoś w jednym oprysku Wirtuoz z Moddussem i mikroelementami? Czy nie za dużo wszystkiego na raz?

Ja też podobnie mieszam i czasem końcówki liści pożółkną ale bez znaczenia na plon. W tamtym roku dodawałem regulator kwasowości i zmniejszyło efekt przypaleń. 

Medax bardzo niewdzięczny środek. Działanie prawidłowe ale weź to rozmieszaj... 

Edytowano przez damin1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

medax faktycznie ciezko sie rozpuszcza, ja rozpuszczam go w wiadrze i dopiero pozniej wlewam do opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

w przypadku medaxu i  opryskiwacza bez rozwadniacza to chyba jedyna opcja zeby go rozpuścić , wsypałem raz do zbiornika mieszadło chodziło z pol godziny zanim dojechalem na pole i w domu jak spuszczałem ciecz po robocie to sporo go bylo nierozpuszczonego w filtrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj