Skocz do zawartości

Krzysiek89

Members
 • Zawartość

  257
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Krzysiek89

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 15.01.1989

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kłopot/Inowrocław
 1. Autosan D-47

  Przyczepa super. Możesz napisać jakie farby uzyłeś i jakie numery kolorów?
 2. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Znajomy przedwczoraj opryskał rzepak protesusem i tebu. Dzisiaj byłem zobaczyć ten rzepak a tam wszystkie łuszczyny poskręcane i pozwijane do środka. Coś im musiało zaszkodzić, Mówił że opryskiwacz był czysty i nie wie czym to jest spowodowane.
 3. Cebula

  Ja w ubiegłym roku stosowałem Galigan 240EC - 100ml /ha i Criptic 400EC - 1l/ha. Było to w 7 tygodniu od zasiania cebuli. W tym roku zielsko mocno wali i chcę zastosować Galigan w dawce 50 ml/ha. Ale wydaje mi się ze cebula jeszcze za mała jest. Panowie pryskaliście już cebulę po wschodach?
 4. Praca magisterska

  Witam, pisze pracę magisterską związaną z logistyką w gospodarstwie rolnym o produkcji roślinnej. Moze macie jakieś materiały lub ksiązki które moglibyście polecić, a które to przydałyby mi się w napisaniu pracy dyplomowej. Z góry dzięki i pozdrawiam
 5. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Witam, pewnie sie już powtórze, ale może ktoś mi jasno i szybko odpowie. Zakupiłem na młodego rolnika przyczepe 3,5t. Pytanie brzmi: Czy muszę ją zarejestrować??? W wydziale komunikacji uzyskałem odpowiedź, że nie jestem zobowiązany do rejestracji pojazdu w tym przypadku przyczepy, natomiast w agencji upierają się że muszę mieć zarejestrowaną bosprawdzili sobie na mapkach w internecie i widać tam, że moje dwie działki z czterech jakie mam, są oddalone od gospodarstwa i dojazd do nich jest drogami publicznymi. Od producenta przyczepy uzyskaem informację, ze w jego województwie (małopolska), osoby które też zakupiły od niego przyczepy nie musiały przedstawiać dowodów rejestracyjnych w agnecji. Z góry dzięki za odpowiedź. [quote name='wel' timestamp='1364625891' post='1117308'] Mam pytanie. Czy można dostać premie młodego rolnika w taki sposób. Np Ojciec przepisuje na mnie ziemie a ja studiuję dziennie , szkołę rolniczą zrobiłbym zaocznie w ciągu 2 lat Dałoby się????? [/quote] A w czym problem? Przecież nikt Ci nie zakaże poszerzania swojej wiedzy. To jest twoja włana chęć, że chcesz studiować i poszerzać swoje kwalifikacje. Żyjemy w wolnym kraju i w wolnym dostępie do nauki. Przecież studiowanie nie ogranicza cie od pracy w gospodarstwie. Można jedno z drugim pogodzić.
 6. Kombajn do zbioru cebuli KRUKOWIAK

  Kombajn do zbioru cebuli i obcinania szczypioru firmy KRUKOWIAK
 7. Kombajn do zbioru cebuli KRUKOWIAK

  Kombajn do zbioru cebuli i obcinania szczypioru firmy KRUKOWIAK
 8. Mała encyklopedia niedoborów

  Też mam, nawet fajnie opracowana ta encyklopedia
 9. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  No będe musiał się przejść do banku aby mi dali jakiś wykaz historii stanu rachunku z pierwszej połowy tego roku bo wtedy pieniądze miałem już na koncie.
 10. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  [quote name='Xawier' timestamp='1321887288' post='816663'] Możesz wysłać pocztą, a te 60 dni to od dnia wpływu na twoje konto ale osobiście uważam że in szybciej się pójdzie po upływie tego roku tym lepiej, nie ma co tego odkładać [/quote] Wiem wiem tylko właśnie od dnia wysłania polecenia przelewu do warszawy z Torunia minęło jakieś 2,3 tygodnie i nie chcę się spóźnić z tym bo na przykłąd nie pamiętam jakiego dnia pieniądze były u mnie na koncie, bym musiał poprosić bank o wydrukowanie mi historii rachunku, a ponadto nie chcę przypadku takiego że bym przegapił też ten okres 60 dni.
 11. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Witam, mam pytanie odnośnie skróconego okresu podlegania pod ubezpieczenie KRUS, co mam rozumieć poprzez sformułowanie, że należy dostarczyć zaświadzczenie z odpowiedniego oddziału Krus o podleganiu od roku ubezpieczeniu KRUS w terminie 60 dni od upływu roku od dnia wypłaty, i właśnie jak mam rozumieć ten dzień wypłaty, czy to ma być dzień w którym pieniądze zostały zaksięgowane na moim koncie bankowym czy dzień w którym oddział w Toruniu wysłał do warszawy papiery polecenie przelewu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o płatność, czy jakiś inny dzień???
 12. siewnik zbożowy

  Witam. Mam pytanie do kolegów o siewnik meprozet. Zakupiłem właśnie siewnik 3m tej firmy i zabieram się za jego ustawianie i próbę kręconą pod rzepak. Może mógłby ktoś się podzielić swoimi danymi co do ustawienia tego siewnika pod rzepak i pod zboża, konkretnie pszenicę. Z góry dzięki
 13. Pług Lemken i Ursus 914

  Jeśli chodzi o wąż to tylko tak dodałem. A podpinałem pług zawsze tak samo... Muszę popróbować z tymi otworami
 14. Pług Lemken i Ursus 914

  Wieżyczka uderza o ramę kabiny tylną. Jeżeli mocniej się ściągnie na łączniku górnym to pług może wtedy nie iść prosto w orce na jednej głębokości... W sumie w poprzednich latach koło nie wadziło o ziemie. Dzieje się tak od ostatniej jesieni kiedy mi pękł jeden z węży od siłownika. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/84948-ursus-914-lemken-opal/
 15. Pług Lemken i Ursus 914

  @Kaniuka125 Chodzi ci o tą śrubę pod siedzeniem nad hamulcem ręcznym??? ale nie wiem czy regulacja tej śruby przekłada się na wysokość podnoszenia. @Gopodarz1990 Też właśnie słyszałem że ludzie kombinowali z wydłużeniem dolnych belek zaczepowych, ale nie wiem jak dokładnie to wykonywali, czy kupowali jakieś gotowe elementy czy całkowicie "made in garaż".
×