yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

hubertb    4007

Generalnie nie powinieneś jechać w pole po drodze z włączonym talerzem rozsiewacza, czytaj trzeba zdjąć wałek i jechać w pole i tam na miejscu przypiąć. Jednak jak jest każdy wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja na pole mam jakieś 10 metrów :)

Hubert najpierw musi działać ta rączka 😛


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

W takim ciągniku to faktycznie zdjąć wałek przy ciągniku,tam w rozsiewaczu jest nawet taki drut,wieszak do wałka żeby na nim opierać wałek i można jechać w transporcie,Mozna jeszcze przywiązać do tego kabłąka z drutu wałek aby na dołach nie spadł dla bezpieczeństwa.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
4 minuty temu, sumek666 napisał:

Hubert najpierw musi działać ta rączka 😛

No faktycznie naprawa tego mechanizmu w tym ciągniku to jest sku.. syńsko skomplikowana. Nawet na upartego można łatwo tą rączkę zastąpić przyciskiem. W 1969roku pierwsze 385 opusciło fabrykę a do dziś jest traktorem który sprawia problemy przy naprawie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
30 minut temu, hubertb napisał:

900l do 3p ? Nie za ostro aby ? 

600 l  to w zależności od nawozu ok 500 - 600kg, a C330  daje radę.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Rączka działa. Podejrzewam, że problemy są gdzieś wewnątrz lub też mikropompka się kończy. Zanim wom zacznie się kręcić muszę kilka razy przegazować, a później z 30 sekund poczekać aż wejdzie na prawidłowe obroty. Tarczki WOM te z tyłu mam wymienione. 

1 minutę temu, andrzej78 napisał:

600 l  to w zależności od nawozu ok 500 - 600kg 

600 l to od 400 kg do 800 kg. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Możesz zrobić taki patent jak w rusku tam zamiast mikropompki, 15 bar do hydrauliki życiowej brane jest z linii powrotnej z pompy wspomagania. Jest tam zawór który tworzy na linii powrotnej 15 bar. To mogło by istotnie podnieść wydajność na niskich obrotach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No w uj estetyczne. Zewnętrzna pompa ok ale wkomponować trzeba jakoś tak z głową. Po za tym zawór od MTZ to koszt 15zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
36 minut temu, hubertb napisał:

W sumie 3p ma poważną wadę dyskwalifikującą jako ciągnik pomocniczy dla zabiegów opryskiwania i rozsiewania nawozu. Chodzi tu o działanie podnośnika uzależnione od działania WOM. Oczywiście na upartego da się jednak radził bym poszukanie sobie lepszego kandydata na pomocnika. 

To główny byk na gospodarstwie 😎 czemunz włączonym wałkiem cały czas jeździć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jak wyłączysz to podnośnik może opaść i się nie podnieść. Np. jak jedziesz i uskoczysz na dołku może dojść do otwarcia zaworu bezpieczeństwa cylindra w efekcie czego podnośnik opadnie. Jeśli wałek jest wyłączony pompa hydrauliczna nie działa więc nie uniesiesz do góry ładunku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Jaki rozsiewacz na dwa talerze, 600l byście polecil? Żeby mi 3p nie wywróciło. Na dwa talerze chyba będzie szerzej rzucał? Teraz lejkiem rozsiewam to tak mieli nawóz że szok, pełna kabina tego pyłu 

amazonke zaf  w dobrym stane tanio kupisz bez problemu, 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
55 minut temu, hubertb napisał:

Jak wyłączysz to podnośnik może opaść i się nie podnieść. Np. jak jedziesz i uskoczysz na dołku może dojść do otwarcia zaworu bezpieczeństwa cylindra w efekcie czego podnośnik opadnie. Jeśli wałek jest wyłączony pompa hydrauliczna nie działa więc nie uniesiesz do góry ładunku. 

z kosiarką i z opryskiwaczem lata i jeszcze tak nie było, to i z siewką raczej bezproblemowo powinno być. patrzyłem na te amazonki, trzeba ruszyć tyłek i pojeździć za tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
3 godziny temu, hubertb napisał:

Podczas transportu w pole wałek musi być cały czas włączony o ile w opryskiwaczu to jakoś mniej przeszkadza to w rozsiewaczu to trochę durne. 

Podnoszę maszyne i wyłączam wałek. Zawór jeszcze nigdy mi się nie otworzył, fakt ze podnośnika raczej nie przeciazam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
7 godzin temu, gregor1284 napisał:

To główny byk na gospodarstwie 😎 czemunz włączonym wałkiem cały czas jeździć? 

Wystarczy przerzucić wajchę w opryskiwaczu na mieszanie i co ci przeszkadza włączony wałek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Wiem, ze można rozdzielić wałek od podnośnika i mieć niezależnie jedno i drugie, to jakaś przeróbka trybów od zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Wyłącznik wałka ,takie coś z wiązałki po przeróbkach,przykręcone do ,,d*py'',w te otwory na trzymak zawleczek do przekażniku starego typu,jak coś mam sprawne na zbyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Wystarczy przerzucić wajchę w opryskiwaczu na mieszanie i co ci przeszkadza włączony wałek ?

Wiem wiem 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
10 godzin temu, jahooo napisał:

Wiem, ze można rozdzielić wałek od podnośnika i mieć niezależnie jedno i drugie, to jakaś przeróbka trybów od zetora.

legenda krąży o tych zębatkach zetorowskich a nikt nic jasno nie napisze o.O

20 godzin temu, gregor1284 napisał:

Jaki rozsiewacz na dwa talerze, 600l byście polecil? Żeby mi 3p nie wywróciło. Na dwa talerze chyba będzie szerzej rzucał? Teraz lejkiem rozsiewam to tak mieli nawóz że szok, pełna kabina tego pyłu 

podstawowe pytanie nowy czy używany i w jakiej kwocie ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, izydor6280 napisał:

legenda krąży o tych zębatkach zetorowskich a nikt nic jasno nie napisze

A czy zetor nie ma przypadkiem tego sprzęgła 5minutowego i jak w ursusie reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Sprzęgło to jedno, ale były modele z kombinacją rozdzielnego napędu, bo widziałem w akcji przerobioną tak C360, tylko chyba nie miała WOM zależnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    48

Panowie to znów ja z pytaniem o prasę,a dokładniej o wasze opinie czy 75km da w nich radę i co będzie najlepsze :D

1. https://www.olx.pl/oferta/prasa-krone-sznurek-siatka-2006r-prywatne-CID757-IDF1R9x.html#01bd3da9e5

Wydaje mi się całkiem fajna,ale coś tania chyba jak na krone i na ten rocznik

2.https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z-279-1-farma-ii-CID757-IDFGG4e.html#2e5b7cf3bf;promoted

Taka Farma to chyba najprostsza z możliwości i chyba części ogólno dostępne w każdym sklepie rolniczym. A odnośnie sipmy Farma czy Classic? Jakie są różnice? Jak z tymi hakami na komorze czy bez nich naprawdę są problemy przy dobijaniu ?

3.https://www.olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-warfama-ursusz-543-od-rolnika-doinwestowana-CID757-IDC1ngG.html#19f3fdb18a

Taka warfama najbardziej chodzi mi po głowie z tych wszystkich. Tylko pytanie czy Warfama będzie lepsza od Sipmy ,pod względem awaryjności i wydajności?

4.https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-prase-pronar-z500-nie-sipma-ursus-warfama-metal-fach-unia-CID757-IDD0gR1.html#6f0d1f7a22;promoted

Taką mam blisko też w miarę świeży,ale nigdzie w ogłoszeniach takiej nie ma i podobno głośno chodzi z tego co czytałem/ Ma ktoś jakieś doświadczenie z taką lub wiedzę jak to chodzi ?

5.https://www.otomoto.pl/oferta/new-holland-654-szeroki-podbieracz-siatka-sznurek-polecam-ID6Dc6tT.html?

Tutaj zna ktoś tego Pana co handluje i mógłby się podzielić opinią na jego temat i sprzętu jaki ma? I czy 75km dałoby radę i czy pchać się w wiekową już pasówke?

6.https://www.olx.pl/oferta/prasa-zwijajac-belarka-belujaca-metal-fach-z562-CID757-IDvZFkY.html#5d8eda4bef

Ten metalfach też w miarę świeży,ale boję się walcówki,bo podobno w suchej słomie nie dokońca sobie radzą.

Więc panowie która z tych pras pod ciągnik 75km żeby nie męczyć go do granic możliwości i żeby sprzęt w miare chodził do około 500 bel rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj