yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

sladan    325
1 godzinę temu, Pablo9812 napisał:

Panowie to znów ja z pytaniem o prasę,a dokładniej o wasze opinie czy 75km da w nich radę i co będzie najlepsze :D

1. https://www.olx.pl/oferta/prasa-krone-sznurek-siatka-2006r-prywatne-CID757-IDF1R9x.html#01bd3da9e5

Wydaje mi się całkiem fajna,ale coś tania chyba jak na krone i na ten rocznik

2.https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z-279-1-farma-ii-CID757-IDFGG4e.html#2e5b7cf3bf;promoted

Taka Farma to chyba najprostsza z możliwości i chyba części ogólno dostępne w każdym sklepie rolniczym. A odnośnie sipmy Farma czy Classic? Jakie są różnice? Jak z tymi hakami na komorze czy bez nich naprawdę są problemy przy dobijaniu ?

3.https://www.olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-warfama-ursusz-543-od-rolnika-doinwestowana-CID757-IDC1ngG.html#19f3fdb18a

Taka warfama najbardziej chodzi mi po głowie z tych wszystkich. Tylko pytanie czy Warfama będzie lepsza od Sipmy ,pod względem awaryjności i wydajności?

4.https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-prase-pronar-z500-nie-sipma-ursus-warfama-metal-fach-unia-CID757-IDD0gR1.html#6f0d1f7a22;promoted

Taką mam blisko też w miarę świeży,ale nigdzie w ogłoszeniach takiej nie ma i podobno głośno chodzi z tego co czytałem/ Ma ktoś jakieś doświadczenie z taką lub wiedzę jak to chodzi ?

5.https://www.otomoto.pl/oferta/new-holland-654-szeroki-podbieracz-siatka-sznurek-polecam-ID6Dc6tT.html?

Tutaj zna ktoś tego Pana co handluje i mógłby się podzielić opinią na jego temat i sprzętu jaki ma? I czy 75km dałoby radę i czy pchać się w wiekową już pasówke?

6.https://www.olx.pl/oferta/prasa-zwijajac-belarka-belujaca-metal-fach-z562-CID757-IDvZFkY.html#5d8eda4bef

Ten metalfach też w miarę świeży,ale boję się walcówki,bo podobno w suchej słomie nie dokońca sobie radzą.

Więc panowie która z tych pras pod ciągnik 75km żeby nie męczyć go do granic możliwości i żeby sprzęt w miare chodził do około 500 bel rocznie.

Ta prasa krone to chyba stałokomorowa jest i rolki 150 czy 160 robi

https://www.olx.pl/oferta/prasa-krone-kr-1016-CID757-IDFADUU.html

Takiego kroniaka poszukaj

Ewentualnie za dobre pieniążki swoją warfame z siatką Ci sprzedam 😂

Edytowano przez sladan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Strasznie szpeca małe kółka

Nie wiem jaki rozmiar z tylu jest,ale jak 18,4 r38 to wystarczą. No i skrzynia z wajchami z jednej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14109
4 godziny temu, izydor6280 napisał:

legenda krąży o tych zębatkach zetorowskich a nikt nic jasno nie napisze o.O

podstawowe pytanie nowy czy używany i w jakiej kwocie ?

Raczej uzywka, czytałem o tych nowych polskich to podobno mimo że podróba, to i tak kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Przeróbka nie jest prosta, wymaga dużej ingerencji w skrzyni. Lepiej/opłacalniej zapodać skrzynie w całości z Zetora i do tego dołożyć to co jest w "d*pie" zetora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889
3 godziny temu, Pablo9812 napisał:

Panowie to znów ja z pytaniem o prasę,a dokładniej o wasze opinie czy 75km da w nich radę i co będzie najlepsze :D

1. https://www.olx.pl/oferta/prasa-krone-sznurek-siatka-2006r-prywatne-CID757-IDF1R9x.html#01bd3da9e5

Wydaje mi się całkiem fajna,ale coś tania chyba jak na krone i na ten rocznik

2.https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z-279-1-farma-ii-CID757-IDFGG4e.html#2e5b7cf3bf;promoted

Taka Farma to chyba najprostsza z możliwości i chyba części ogólno dostępne w każdym sklepie rolniczym. A odnośnie sipmy Farma czy Classic? Jakie są różnice? Jak z tymi hakami na komorze czy bez nich naprawdę są problemy przy dobijaniu ?

3.https://www.olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-warfama-ursusz-543-od-rolnika-doinwestowana-CID757-IDC1ngG.html#19f3fdb18a

Taka warfama najbardziej chodzi mi po głowie z tych wszystkich. Tylko pytanie czy Warfama będzie lepsza od Sipmy ,pod względem awaryjności i wydajności?

4.https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-prase-pronar-z500-nie-sipma-ursus-warfama-metal-fach-unia-CID757-IDD0gR1.html#6f0d1f7a22;promoted

Taką mam blisko też w miarę świeży,ale nigdzie w ogłoszeniach takiej nie ma i podobno głośno chodzi z tego co czytałem/ Ma ktoś jakieś doświadczenie z taką lub wiedzę jak to chodzi ?

5.https://www.otomoto.pl/oferta/new-holland-654-szeroki-podbieracz-siatka-sznurek-polecam-ID6Dc6tT.html?

Tutaj zna ktoś tego Pana co handluje i mógłby się podzielić opinią na jego temat i sprzętu jaki ma? I czy 75km dałoby radę i czy pchać się w wiekową już pasówke?

6.https://www.olx.pl/oferta/prasa-zwijajac-belarka-belujaca-metal-fach-z562-CID757-IDvZFkY.html#5d8eda4bef

Ten metalfach też w miarę świeży,ale boję się walcówki,bo podobno w suchej słomie nie dokońca sobie radzą.

Więc panowie która z tych pras pod ciągnik 75km żeby nie męczyć go do granic możliwości i żeby sprzęt w miare chodził do około 500 bel rocznie.

Krone z siatką z tego rokomu za te pieniadze, podejrzane. No i krone nie ma żadnego sprzęgła, wrazie zapchania ścina kliny lub tak jak u mnie walek sie ukrecil. 

Co do haków, jeśli hydraulika jest sprawna to i bez haków ukrecisz balota, tez sie tego bałem, ale jestem pozytywnie zaskoczony warfama. Sasiad ma farmę II z hakami i nie widze różnicy miedzy jego balotami a moimi.

Z pronarem może być problem z częściami, niby licencja Krone ale jednak za wiele tych pras nie jeździ, więc nie wiadomo jak to moze wyglądać. 

New holland może śmigać bez problemu, a moze być miną. Jednak juz troche lat ma i nie wierze że stała :) Na twoje potrzeby wg mnie nie warto sie w to pchać.  

Rok temu miałem Vicona, 80ka męczyła sie w niej i w sumie wydajnosc była podobna jak teraz warfama.

A te 500 balotow to na spokojnie 3 dni prasowania. 

W słomie metal fach średnio sobie radzi, w okolicy kilku juz sprzedało bo w słońcu nie mogli wyjechać. 

4 godziny temu, Belaruss820 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/piekny-ursus-1234-rok-2000orginal-stan-unikatowy-1224-CID757-IDFhgEq.html

Ktoś może oglądał albo wie gdzie stoi? Na co zwracać uwagę w tym modelu oprócz żółw/zając? Ciągnik prawie jak nówka ale dwie opony tylne różne

Mógł na coś najechać i dlatego wymieniał. Co nie zmienia faktu że tyle kasy za to co ten ciagnik sobą oferuje to nieporozumienie.

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    47
7 godzin temu, szymon09875 napisał:

Krone z siatką z tego rokomu za te pieniadze, podejrzane. No i krone nie ma żadnego sprzęgła, wrazie zapchania ścina kliny lub tak jak u mnie walek sie ukrecil. 

Co do haków, jeśli hydraulika jest sprawna to i bez haków ukrecisz balota, tez sie tego bałem, ale jestem pozytywnie zaskoczony warfama. Sasiad ma farmę II z hakami i nie widze różnicy miedzy jego balotami a moimi.

Z pronarem może być problem z częściami, niby licencja Krone ale jednak za wiele tych pras nie jeździ, więc nie wiadomo jak to moze wyglądać. 

New holland może śmigać bez problemu, a moze być miną. Jednak juz troche lat ma i nie wierze że stała :) Na twoje potrzeby wg mnie nie warto sie w to pchać.  

Rok temu miałem Vicona, 80ka męczyła sie w niej i w sumie wydajnosc była podobna jak teraz warfama.

A te 500 balotow to na spokojnie 3 dni prasowania. 

W słomie metal fach średnio sobie radzi, w okolicy kilku juz sprzedało bo w słońcu nie mogli wyjechać.

Też właśnie tak myślałem odnośnie tej Krone,że ta cena coś nie taka. Czyli tak jak się spodziewałem Sipma czy Warfama ? Która z tych pod względem awaryjności/dostępności części i jakości belek wyjdzie najkorzystniej ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Ja bym patrzył bardziej na zużycie danego egzemplarza niż na naklejki. Z częściami do ani jednej ani drugiej raczej nie bedzie problemu. Mozesz zapytać w okolicy, ale nawet w razie awarii, jak zamowisz w jakimś e sklepie do 13 to na drugi dzień masz na podwórku. Nie wiem ile masz wyjść w ciągniku, ale warfama ma swój rozdzielacz, wpinasz tylko dwa węże do ciągnika, wkladasz do kabiny cos jak joystick i masz sterowanie wszystkimi funkcjami. W sipmie z tego co się orientuję do włączenia aparatu musisz ciągnąć za linkę, chyba ze ktoś z opcji wziął hydraulike.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Mam sipme czerwoną,wymieniliśmy uszczelniacze w dwóch tłokach no i siłowniki nie trzymają klapy przy dobijaniu(nie ma zamków). Jak odpowietrzyć układ? Zawór koło dźwigni jest ok,nie cieknie i tam zmienialiśmy dwa sezony temu oringi. W tamtym.roku jedna strona tylko nie trzymała i bele się rozłazily ale to pod koniec sezonu się zrobiło i w tym już zmieniliśmy uszczelniacze a tu taki klops i klapę wysadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Ja bym patrzył bardziej na zużycie danego egzemplarza niż na naklejki. Z częściami do ani jednej ani drugiej raczej nie bedzie problemu. Mozesz zapytać w okolicy, ale nawet w razie awarii, jak zamowisz w jakimś e sklepie do 13 to na drugi dzień masz na podwórku. Nie wiem ile masz wyjść w ciągniku, ale warfama ma swój rozdzielacz, wpinasz tylko dwa węże do ciągnika, wkladasz do kabiny cos jak joystick i masz sterowanie wszystkimi funkcjami. W sipmie z tego co się orientuję do włączenia aparatu musisz ciągnąć za linkę, chyba ze ktoś z opcji wziął hydraulike.

 Plus warfamy a la ursus jest cała hydraulika w kabinie,ma tylko jeden walec wyrzucający belę,tak jak w starszych Kroniaczkach,w sipmie dwa,dodatkowo sipma ma szerszy podbieracz. Tak że jak grabisz karuzelową,i przy wietrze,może wszystkiego z boku czysto nie złapać,ale to minimalne ilości.  jak pracujesz na,, poligonie'' sipma ma bardziej wystające palce z ,,blach''podbieracza. I co najważniejsze w jednej jak i w drugiej,belę by stanęła w komorze to trzeba mieć wiedzę by tak zrobić. Osobiście widziałem w zeszłym roku, jak belował słomę na zarobek ,i bele stawały a i owszem,a normalnie prawie nie możliwe. Ze łachocze jedna jak i druga,no cóż,belę kręcą belki na grubych łańcuchach i tak ma być. Wcześniej miałem welgerkę 12 i trochę tych walców się ,,objadłem'' pomimo że ryflowane,wspawki,pręty,sztabki......,teraz czuję że żyję, a nie belowanie suchęgo od 19.30 do 9 rano   A propo zapowietrzania,czy czasem nie ma jakiegoś lekkiego wycieku oleju i przy pracy w drugą stronę lekko nie zasysa powietrza?wprost w układ?

Edytowano przez kizak
nieuwaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W sipmie te dwa walce wyrzucające mają taki mały problem że jak dostanie się kamień pomiędzy to od razu scina zabezpieczenia i bele trzeba ręcznie wyciągać 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Mam sipme czerwoną,wymieniliśmy uszczelniacze w dwóch tłokach no i siłowniki nie trzymają klapy przy dobijaniu(nie ma zamków). Jak odpowietrzyć układ? Zawór koło dźwigni jest ok,nie cieknie i tam zmienialiśmy dwa sezony temu oringi. W tamtym.roku jedna strona tylko nie trzymała i bele się rozłazily ale to pod koniec sezonu się zrobiło i w tym już zmieniliśmy uszczelniacze a tu taki klops i klapę wysadza

Jak dla mnie to ten zawór do wymiany jest

jpg.jpeg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448
4 godziny temu, Pablo9812 napisał:

Też właśnie tak myślałem odnośnie tej Krone,że ta cena coś nie taka. Czyli tak jak się spodziewałem Sipma czy Warfama ? Która z tych pod względem awaryjności/dostępności części i jakości belek wyjdzie najkorzystniej ?

 

Tania bo KR160, mało kto chce stałokomorową co robi bele 120x150. Za KR130, która robi bele 120x120 średnio cena x2 w porównaniu do tej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
4 godziny temu, sladan napisał:

Jak dla mnie to ten zawór do wymiany jest

jpg.jpeg

No właśnie się zastanawiam czy to może być przyczyna,ale jeden tłok trzymał w miarę a po zmianie uszczelniaczy już nie. W tym rozdzielaczu zmieniliśmy oringi i jakoś śmigało z dwa sezony a mieliśmy nowy kupiony i dobrze że zauważyłem że oring puszcza to się wymieniło a nowy rozdzielacz oddaliśmy,ale.widocznie trzeba było go zmienić od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

Kiedyś wymieniałem w prasie Omas ten zawór. Pasował od Sipmy (swoją drogą, ktoś poruszał temat tej prasy niedawno - części jak najbardziej pasują od Sipmy) i problem z uchylaniem klapy zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
7 godzin temu, sladan napisał:

Kiedyś wymieniałem w prasie Omas ten zawór. Pasował od Sipmy (swoją drogą, ktoś poruszał temat tej prasy niedawno - części jak najbardziej pasują od Sipmy) i problem z uchylaniem klapy zniknął.

 To chyba ja😉,mało tego jest,jedną jedyną widziałem za Gołdapią,przy granicy na wąskim podbieraczu😐😕🙏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
3 godziny temu, kizak napisał:

 To chyba ja😉,mało tego jest,jedną jedyną widziałem za Gołdapią,przy granicy na wąskim podbieraczu😐😕🙏

Moja cały czas u nas we wsi jest. Znajomy ode mnie ją kupił do 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

O ja prdl, ale miszcz. Paka na tym będzie ładnie kołysać na boki.

100 na obiad i flaszkę niech opuści i jadę po nią😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj