Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7583

Tą wypowiedz wyłapałem z Komentarzy Jęczmień ozimy na FB .

Już tak ceny nie ma a jeszcze nie wiedzą jak zboże będzie sypać. .prognozy żyto 380 pszenica 560 konsumpcja 600 Pszenzyto 500 jęczmień 550...kpina

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Na żniwa taka cena może być,a pożniej nie wiadomo czy razy 1,3 ,a może 1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Taaa... 8, a kłos był do samej ziemi.

 Znów w komentarzach żal dupkę ściska. Oj ludzie ludzie.

 nie wiem czy masz jakieś pojęcie o rolnictwie ale hybrydy sypia nawet 10 ton jak dobry rok .

 no trochę mam😁, kilkadziesiąt lat żyje na wsi, kilkanaście prowadzę gospodarstwo i wiem że hybrydy mogą dać taki plon, ale nie jęczmień zimowy, który jest sporo lżejszy. Objętościowo się wydaje pięknie, ale waga prawdę powie.

Namłócił 8 ton z ha i pewnie krzyczy jeszcze o pomoc suszową.

A jak jest prawda to tego nikt nie wie ile było tylko za łby trzeba się brać ile kto nakosił biją rekordy .

Zaraz okaże się że pszenica daje po 14 ton  bo była za***ista ochrona , a cena po 800 zł .

 

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
5 godzin temu, kaczus napisał:

Ja nie sprzedaje ja kupuję jeszcze. Cena dzisiaj 570 netto. A pojechałem na wagę tylko z ciekawości i radości z plonu. Życzę wam takich samych a nawet 100 kg więcej. 

Pszenżyta nie chcesz? ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

Raczej zWas pytam gdzie ta pszenica po 1200 w majum miała być i pustae pułki? Skąd się wzięło zboże którego nima jk mówił Wincent? Oj bajkopisarze teraz przyjdzie niemca prosić by kupił i coś cicho o tych statkach w portach czyżby zatonęły?

@Staszek131415 wiesz co,nie gniewaj się ale pisząc w ten sposób to tak jak byś się cieszył,że ktoś dostanie mniej a Tobie uda się zarobić więcej.Koledzy dobrze napisali ,że w takim wypadku z takim podejściem jak masz Ty to jeśli maciora odchowa Tobie więcej prosiaków to powinieneś dostawać mniej abyś za dużo nie zarobił.Tak czy inaczej ja wciąż uważam ,że cena 500 zł za pszenice to totalna kpina i choćby sypała nie wiadomo jak dużo.W obecnej chwili cwaniactwo i spekulanci chcą nakręcić i wykorzystać sytuacje aby zarobić potem spore pieniądze.Druga sprawa jest taka,że czasami warto jest wcześniej podpisać troszkę kontraktu aby się w pewien sposób zabezpieczyć i nie musieć szukać Niemca aby kupił jak Ty to mówisz.Ja np.tak zrobiłem i choć myślałem ,że cena 700 za paszę to nie jest szczyt oczekiwań ale wygląda na to ,że w tym chorym kraju na chwilę obecną jest nie zła.Kończąc chciałbym jednak aby się okazało,że ceny otwarcia szybko staną do odwrotu i aby cwaniactwo przestało się dorabiać kosztem tych co faktycznie muszą z pewnych względów sprzedać od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

Raczej zWas pytam gdzie ta pszenica po 1200 w majum miała być i pustae pułki? Skąd się wzięło zboże którego nima jk mówił Wincent? Oj bajkopisarze teraz przyjdzie niemca prosić by kupił i coś cicho o tych statkach w portach czyżby zatonęły?

O 1200 zł pisało raptem kilka osób więc nie trolluj. Poza tym to przejmuj się lepiej ceną trzody niż zboża, bo tam masz sporo więcej do stracenia,

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Kws kosmos albo jakubus nie odbiegają w plonie od hybrydowych odmian a sporo tańsze i łatwiejsze w uprawie nie krzewią się w nieskończoność i śmiem twierdzić że mają wyższa masę hektolitra od hybryd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
Dnia 2.07.2020 o 21:42, theta napisał:

Export pszenica     tona                      tona     

  1.  04/05/2020    2 874 674          +115 903 
  2.  11/05/2020     2 904 213          +29 539  
  3.  18/05/2020     3 112 640          +208 427 
  4. 25/05/2020     brak info  
  5. 01/06/2020     brak info
  6. 08/06/2020     3 143 285            +30 645
  7. 15/06/2020     3 174 690            +31 405
  8. 22/06/2020     3 205 963            +31 273
  9. 02/07/2020     3 270 686            +64 723
  10. 07/07/2020     3 324 334            +53 648

 

 

 

nadal ładują w portach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

O 1200 zł pisało raptem kilka osób więc nie trolluj. Poza tym to przejmuj się lepiej ceną trzody niż zboża, bo tam masz sporo więcej do stracenia,

Raczej odwrotnie niska cena trzody pociągnie ceny zboża ostro na dół sami piszecie że większość to paszówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak, wszystko kręci się wokół twoich świnek... nie ważne że mamy masę drobiu, nie ważne że jest eksport.... Mało razy pszenica była pod 1000zł a świnie poniżej 4?

Edytowano przez pawel885
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, pawel885 napisał:

Tak, wszystko kręci się wokół twoich świnek... nie ważne że mamy masę drobiu, nie ważne że jest eksport.... Mało razy pszenica była pod 1000zł a świnie poniżej 4?

Masz rację nie wszystko kręci się w okół świń w ubiegłym roku mimo suszy cena kręciła się między 700 -800 zł a cena świń 6 zł teraz urodzaj się zapowiada ceny świń drobiu spadły i myślisz że będzie to bez wpływu na ceny zbożą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jakie ma Polska zasiewy pszenicy dlaczego pytam bo nie wiem czy dobrze usłyszałem ze Polska wyeksportowała 3,5 miliona ton .

To jaka jest produkcja skoro jesteśmy 3 krajem największą sprzedażą ziarna .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

3,5 popłyneło ,nastepne 3,5 pojechało na kołach , a to by oznaczało że te wasze 500 zamieni się na 500 za pół tony 😀

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Masz rację nie wszystko kręci się w okół świń w ubiegłym roku mimo suszy cena kręciła się między 700 -800 zł a cena świń 6 zł teraz urodzaj się zapowiada ceny świń drobiu spadły i myślisz że będzie to bez wpływu na ceny zbożą?

Co rok piszesz że urodzaj... Nie pykło ci przed tamtymi żniwami to zapowiadałeś rekordowe zbiory kukurydzy co ludzie po 6 ton mokrej zbierali i tak w kółko trollujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Piszecie że kosicie po 8 t no to zjazd w dół, ci co to czytają są w kłopocie co z tym zbożem zrobić to obniżają cenę by potem nie umoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A u mnie zrobili wymianę barterową 3t węgla za 7t jęczmienia. Trzeba się do zimy szykować 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj