farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

donweter1989    2932

Mój też 4 biegowy. Pływak u mnie dziurę dostał. Kupilem nowy, który było trzeba ustawić właśnie przez odpowiednie ugięcie tej bkaszki. Zrobić to idealnie to nie taka prosta sprawa była. W moim to już nasi grzebali bo akumukatora nie było tylko szmata na jego miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Kurła grzeje wode

Zamknołem wajche co na grzejniki pompa na piecu na max i przepchało przez pompę bojlera i zawór zwrotny.

Łep myśli 😁

 

IMG_20200406_200613.jpg

Jak moze Ci zawor zwrotny przepchać? Jak już  to masz go uszkodzonego. Ryszard kolektory przykryj jeśli  pompa glikolu nie gania bo jest za Ciepło, u mnie dzis do 80⁰C nagrzalo i piec odbieral nadmiar Ciepła. 

Dziś ladnie grzało jutro jak sie uda pryskam wieczorkiem ozime.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

To już lepsze te dziewczyny niż ciągle mu Rysiek w głowie i jego adres :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213

Ale ty rolnik masz  jakoś dziwnie to zrobione,dało by się dużo prościej, a tak tylko tych rur nakręcone.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213

Ogólnie nie jest tak źle,tylko dało by się prościej,może grzać piecem tylko bojler od solarów, bo tu otworzy tam zamknie zawór i grzać sam dom bez boilera, tylko poco 2 pompy.i dyle kolanek, i tak trzeba zamykać zawór od solariów bo ciepło ucieknie na grzejniki,oczywiście z 2 stron wyjścia i dojścia,Tu niby jest do dołu i ciepło do dołu nie pójdzie, jest i zawór nawet dwa od dojścia.

Rolnik pomyśl latem masz pochmurne dni a wykopać się trzeba,parę szczepek do pieca i bolier nagrzany,bo zamykasz dojście wody na chałupę i z pieca tylko do bojlera i z powrotem do pieca robisz tak.Bo u ciebie się da.

Rolnik nie bój się,nie gryzę ani nie hejtuje.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195
Pafnucy napisał:

Się ciesz , że nie mojej Jawy . :D

Psfnucy jak zajedziemy do Ryśka tozrobimy https://youtu.be/sBohEvvTTkg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bratrolnika napisał:

najszybszy z rometow w okolicy

To Ty ale parę w kopytach kiedyś musiałes mieć 😎😎😎

2 godziny temu, slawek74 napisał:

Nie naczynie tylko odcią grzejniki i wodę na zbiornik goni a ręsztę trochę od dołu powrotem na grzejniki tylko trzeba umiejętnie palić w piecu bo szybko tęperaturę piec łapie i łatwo go zagotować też tak mam a za oknem 10*

A widzisz gdzieś rure od naczynia przelewowego? 

Jeśli zamknął zawór na zdjęciu, jednocześnie odciął układ otwarty, dość niebezpieczne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

co sądzicie o pryskaniu kiedy są lekkie przymrozki u mnie na okolicy każdy pryska a w nocy od 0 do -2 ? i nic się nie dzieje pszenicy/rzepakowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tu bardziej chodzi o to jak taki środek później  działa w takiej temp a nie o to co może się stać roślinom. 

Niektóre środki nie działają w temp. Poniżej np 2 stopni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

trochę mnie to ciekawi bo ta wiosna jest bardziej mroźna niż cała zima, skoro substancja czynna potrzebuje minimum 5 stopni do prawidłowego funkcjonowania a w nocy jest -2 a w dzień 15+ to na drugi dzień po przymrozku ona nadal działa? b u mnie wiem że jada normalnie z chwastami/skracaniem/ i grzyby które raczej nie lubią przymrozków 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fungi potrzebują wyższych temperatur do działania od herbicydow.  

Na etykietach są podane informacje w jakich warunkach pryskac.  Np jeśli substancja czynna środka wchłania się w ciągu 2 godzin od oprysku a panuje w tym czasie temperatura dajmy na to niższa niz taką która powinna byc wg etykiety, to działanie takiej substancji w dużym stopniu będzie obnizone... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

czyli w sumie ten przymrozek nie jest taki straszny tylko trzeba dać dobrych parę godzin substancji zęby się wchłonęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Ogólnie nie jest tak źle,tylko dało by się prościej,może grzać piecem tylko bojler od solarów, bo tu otworzy tam zamknie zawór i grzać sam dom bez boilera, tylko poco 2 pompy.i dyle kolanek, i tak trzeba zamykać zawór od solariów bo ciepło ucieknie na grzejniki,oczywiście z 2 stron wyjścia i dojścia,Tu niby jest do dołu i ciepło do dołu nie pójdzie, jest i zawór nawet dwa od dojścia.

Rolnik pomyśl latem masz pochmurne dni a wykopać się trzeba,parę szczepek do pieca i bolier nagrzany,bo zamykasz dojście wody na chałupę i z pieca tylko do bojlera i z powrotem do pieca robisz tak.Bo u ciebie się da.

Rolnik nie bój się,nie gryzę ani nie hejtuje.

Nic nie ucieknie na grzejniki bo zawór zwrotny trzyma ( niebieska strzałka)

 A 2 pompy po to by jak w bojlerze cieplejsza woda  to pompa nie chodzi ( ta na ścianie) i nie zabiera ciepła z bojlera, jeśli na piecu np 55 a woda w bojlerze spadnie poniżej 55 to sterownik z solarów załącza ją i dogrzewa wodę na tyle ile na piecu,  dogrzeje pompa się wyłącza , na piecu spadnie a na bojlerze zostaje temp nie wychładza.

Tak zrobione bo solary po 15 latach dokładane to zrobione by jak najmniej rujnacji było.

 

IMG_20200406_232147.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tigon napisał:

czyli w sumie ten przymrozek nie jest taki straszny tylko trzeba dać dobrych parę godzin substancji zęby się wchłonęła?

Tu masz krótko i na temat 

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/przymrozki-8211-ostrozniej-z-ochrona-roslin,50711.html

 

Farmer zamiast agrofoto 

Edytowano przez zycietoniejebajka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
4 godziny temu, 6465 napisał:

Mi jak ojciec kupił favorite to żaden kumpel w poldku nie dawał rady.  Na owe czasy to była bryka z motorem 1,3.

polonez polonezowi nie równy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

U mnie nie zapowiadają przymrozków, z wtorku na środę ma być +1, jak znam życie będzie coś koło zera, nie ma rady, choroby szaleją trzeba jechać z fungi. Jeden dr się wypowiadał że nie czekać, pryskać, najwyżej środki podziałają w trochę mniejszym stopniu ale podziałają. A jak nie w tym tygodniu to kiedy? Przyszły tydzień już chłodniej i może nie być już żadnej wilgoci w glebie. A poza tym jak w ciągu dnia jest ok +20 stopni to przymrozek jest krótkotrwały, nie tak jak w zeszłym tyg kiedy było po -7 nocą a na dniu +3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

u mnie niektórzy pryskali chwasty przed tymi przymrozkami w marcu( dwa dni przed) i obecnie najlepiej na tym wyszli a wtedy było i po -5/6 a dziś z chwastów tylko siano zostało pszenicy nic nie było, też wtedy chciałem jechać ale wszedłem na forum i głowa tylko rozbolała xD

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj