farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

jarecki    3274

w tych wielkich kopcach to podobno młode kreciątka na swiat przychodzą w maju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Agrest napisał:

Rowerek polecam. Córce też kalkhoffa kupiłem i strasznie zadowolona. Bardzo lekko się jedzie.

Kuźwa . Ten rower to w cenie połowy mojego samochodu ... 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Taa, 650zł.

3 minuty temu, jarecki napisał:

w tych wielkich kopcach to podobno młode kreciątka na swiat przychodzą w maju .

Może tak być, bo jak się rozkopuje to jest cały labirynt i niektóre tunele że noga by weszła, pewnie komora lęgowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153
14 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Powietrza??🤔

Toż to na płyn.

 

Jest jeden mały baniak na glikol,i drugi mały baniak na powietrze obok boliera bo jak woda się nagrzewa to zwienksza swoją obietość,jest zawór zwrotny i do wodociągu się nie cofnie tylko przeleje się zaworem bezpieczeństwa jak powietrza zabraknie,a ze niema membrany w tym malutkim hydroforze to powietrze miesza się z wodą i co raz trzeba nabijać.

 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

To umnie inaczej

Widać technika poszła do przodu.

Jedno naczynko i od góry wchodzi wężyk od cemtralki i pompy płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

U mnie tez tak ale to od zbiornika na glikol, a przy bojlerze 200l czy 275l były nie masz takiego małego jeszcze baniaka z 20l i na nim wentyl do pompowania.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

u mnie tez dwa takie białe baniaki sa i tez trza je dobijac powietrzem

Edytowano przez marulekk
  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

Wodna zgadza się ale tam wsadzają zawór zwrotny i ta woda niema gdzie się cofnąć jak się podgrzewa,jeszcze jest zawór bezpieczenstwa 6bar jak skonczy się powietrze to będziesz wiedział ze trzeba dopompować bo z zaworu bezpieczeństwa siknie trochę wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Powietrzem to w zbiornik w hydroforze. A w solarach to ja nic nie robił.

Chyba że macie z wodociągu to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Wszystko to takie fascynujące 9_9 ale tylko hmm... jaki to ma związek z pogodą rolniczą B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Solary są na słońce . Może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

Tu hyde park przecież.można prawie o wszystkim i o niczym.Jutro poszukaj wentylka tylko nie na tym baniaku od płynu glikolu.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Może niech kobita tego wentylka poszuka to prędzej by znalazła jak Rysiek 😋

Ja chyba zrezygnuje z fotowoltaiki, rachunki coraz mniejsze, przy 300zl za prąd jak odliczą na dom z 50% wykorzystania to uj nie interes


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
18 minut temu, Strongman napisał:

Tu hyde park przecież.można prawie o wszystkim i o niczym.Jutro poszukaj wentylka tylko nie na tym baniaku od płynu glikolu.

No patrzałem w papierach od tego baniaka to jest wentyl, ale tam pisze dopompować azotem.

Ja tam nie zaglądał bo tam gumowa zatyczka  i nikt nie mówił, to tam wentyl taki jak w kołach?

11 minut temu, pedro2 napisał:

Może niech kobita tego wentylka poszuka to prędzej by znalazła jak Rysiek 😋

Ja chyba zrezygnuje z fotowoltaiki, rachunki coraz mniejsze, przy 300zl za prąd jak odliczą na dom z 50% wykorzystania to uj nie interes

Też się zastanawiam czy to sens, dobre póki nic nie wysiądzie.

Taki stetownik do solarów 450zł, niech tetaz powie że w czadie wirusa nie przyjedzie na gwarancji serwis i co wypadnie kupić przez neta i samemu zmienić.

I zaoszczędził na słońcu😰

 

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Przy dużym zużyciu na pewno warto, ale u nas z gminy dofinansowanie tylko na mieszkalne, trzeba oddzielnie ciągnąć liczniki na dom i oddzielnie na gospodarstwo. Myślałem żeby to całe oprzyrządowanie zrobić od razu na większą moc i sobie na własną rękę dołożyć potem panele, ale nie da się.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rysiek Wyłaź z wyra jako i ja wylazł

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
Agrest napisał:

@Bananek, kiedyś mówiłeś że masz duże kretowiska U mnie to dopiero są krety😁 

też mam taki mały rower. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj