DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

JarekBazydlo    2506
Kentar napisał:

Byk ma leciec na dol, rzeznie nie chca za bardzo brac bydla.

(tak, tak, handlarz straszy)

Muszę przyznać rację. Dzis też dostałem takie informacje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Ze zbożem też płakali że tanieje staniało a później w górę. Miejmy nadzieję że to samo będzie z bydłem. Jak będą tak tłamsić ceny to jeszcze więcej ludzi zlikwiduje bydło. Starzy idą na rentę a mało ktory młody chce robić przy bydle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
7 minut temu, AdamRo napisał:

Tylko najpierw trzeba na to żarcie zarobić . A z pracą gorzej niż przed ś-wirusem.

Na zachodzie praca będzie  i po wirusie tam sobie poradzą a nie to co u nas myślą tylko jak zostać przy korycie za wszelką cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Dzis poszlo 5 bykow cena od 6.2 do 7 brutto. Ten do ktore oddawalem muwil ze ma duzo towaru teraz. Wydaje sie ze Ci co nawet chcieli przytrzymac i poczekac na lepszo cene wypychaja bydlo bo idzie straszna susza. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
12 godzin temu, Michciubar napisał:

Na zachodzie praca będzie  i po wirusie tam sobie poradzą a nie to co u nas myślą tylko jak zostać przy korycie za wszelką cene

Tak włoskie i hiszpańskie  hotele mają pełną obsadę na dwa lata a niemieckie fabryki samochodów poszly na postojowe bo zamówień mają za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

u mie wciąż są oferty pracy i o dziwo nowe pojawiają sie a sporo jest do zakładów przerobu miesa  , tylko gastronomia wycofała sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jak widac nawet kurczaka za duzo w kraju. 

Znajomy ma propozycje kontraktacji 2.2 zl a przy obecnych kosztach soi i zboza koszt produkcji to 3 zl.

Z wolowina to dopiero sie zacznie problem jak szusza zajrzy nam w oczy. Koniec kwietnia a trawa do kostek i brak opadow.

Moje opasy juz sruty zbozowej nie dostaja. Tylko na objetoaciowych jada. Darmozjadowi szkoda zboza dawac.

Dzis sasiadowi za byki hf/mm proponowali 6.5 zl netto.

 

Edytowano przez Bugii
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

getmor dzis dzwonione 10.8 netto. Za O, dno. Maja przyjechac inni ogladac przez tel do 6,5 brutto czarno biale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
19 godzin temu, tomo12 napisał:

Podstawową kwestią jest to, że waga handlarza. Podlaskie, BBI.

daj namiar r na tego pośrednika może być priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś byłem nawadniać łąki  wylałem z 200 tysi  ale co to jest kropla w morzu .... traw u nas jest absolutne 0 wszystko wyschnięte  i wygląda to jak klepisko a gdzie   tu coś kosić jak dalej tak bedzie  to  trafi  sprzedawać cielaki nie trzymać nie byki .... a ja tu plany na budowe obory na opasy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

No jak przyjdzie komuś kupować 2 metrową kukurydzę po 4 tysie  za hektar i sprzedawać byki po 6 zł to interes że o matko....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Mnie się wydaje że cena  się ruszy na jesieni bo teraz samochód na wiosce 2 razy na dzień obraca z bydłem bo ludzie wypychają. Jak już połowa odleci to podrożeje. A jak łąki wypali i kuku to nie będzie sensu trzymać chyba że żywić je promieniami słonecznymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
3 godziny temu, thefarmer napisał:

No jak przyjdzie komuś kupować 2 metrową kukurydzę po 4 tysie  za hektar i sprzedawać byki po 6 zł to interes że o matko....

o ile taka wysoka w tym roku urośnie...............

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjak    12

co sądzicie o firmie alimentura Łódź czyli dawnych zakładach zbyszko?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24
5 godzin temu, kjak napisał:

co sądzicie o firmie alimentura Łódź czyli dawnych zakładach zbyszko?

 

Nas już dobrze wyrąbali jak chcesz zgubić kasę to oddaj. Ale uważaj bo możesz dopłacić do bydła Wat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, kjak napisał:

co sądzicie o firmie alimentura Łódź czyli dawnych zakładach zbyszko?

 

A co tu się zastanawiać , olać taki zakład i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Telefony Radom to cena za to jak wyjebałeś rolników czy dla takiego klakiera od ręki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Telefony Radom to cena za to jak wyjebałeś rolników czy dla takiego klakiera od ręki ?

Rolnik pewnie dostał 2 zł na kilogramie mniej 

Edytowano przez Elvis1090
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Cennik na byki  do 6 netto hfy , do 6.50 netto mieszańce.  Rafalex 

Tak dla przykładu.  Pewien lokalny handlarz zbiera co czwartek bydło na pełen kanion dla Łuniesiów,  przyjeżdżają w nocy i zabierają.  W zeszłym tygodniu zamiast jednego wyjechały 3 kaniony ...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Dzisiaj słyszałem, że na Podlasiu mleczarze wyprzedają słabsze sztuki z obawy przed brakiem paszy i cena spadła do 3,5 netto za średnią krowę. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj